Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A feministák hogyan akarják...

A feministák hogyan akarják elérni az 50% nőt a vezetői (!) pozíciókban úgy, hogy eközben nem diszkriminálják a férfiakat nemi alapon?

Figyelt kérdés

A feministák ugye azt szajkózzák, hogy természetesen szakmai alapon kell felvenni továbbra is mindenkit, de azért legyen már légyszi 50% nő.

Mintha szándékosan nem akarnák érteni, hogy ez a kettő együtt nem megvalósítható: nem törekedhetsz úgy nemi egyenlőségre, hogy közben a szakmai képességeket tartod a legelső helyen egy új ember felvételénél.


Itt az alábbi példa, ami jól megvilágítja ezt:

Adott egy cég, adott két vezetői állásra jelentkező: egy nő és egy férfi.

A férfinek egyértelműen jobbak a referenciái. A cégnél viszont nincsen meg az 50% nő, tehát a férfiak többségben vannak.

Te melyiket vennéd fel?


Megfejtés (illetve nyilván nincs jó megfejtés): ha a férfit, akkor minden rendben, szakmai alapon döntöttél. Viszont hogyan valósítod meg az 50% nőt?

Ha a nőt, akkor közelebb kerültünk az 50% nőhöz. Viszont a nagyobb szakmai tudású, jobb képessű férfit diszkrimináltad pusztán nemi alapon.



2021. máj. 6. 15:34
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 A kérdező kommentje:

60: szerintem elég sokan kilyukadnak erre, akik normálisan és látják a hepciás hisztis magatartásotokat.

De ha már unod, hogy mindig ide lyukadunk ki (mármint amúgy kik? Mi férfiak?), akkor meg válaszolhatnád, hogy miért nem a harmadik világba, meg az iszlám világba mentek tüntizni, ahol ténylegesen rohadt keményen el vannak nyomva a nők?

2021. máj. 7. 15:50
 62/65 anonim ***** válasza:
91%

#61

A "lyukadtunk ki" kifejezésben a "mi" az említett kérdés alatti válaszolókat és az ottani kérdezőt jelenti, azt hittem érthető.

Hol írtam, hogy unnám? Pont azt írom, hogy múltkor is idő előtt elakadt az eszmecsere, nem kaptam választ arra ami érdekelt volna.

Továbbra is érdekel, hogy min segítene, ha néhány európai nő agyonveretné magát a harmadik világban.

2021. máj. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 A kérdező kommentje:

62: nyugodtan beszélj jelen időben, a nőket ugyanis a harmadik világban agyonverni szokás vagy megkövezni, ha például teszem azt félrelépnek. Persze ez nem veled történik, hiszen te nem mész oda - neked fontosabb, hogy itt lázadozz vezetői pozícióért punci alapon, miközben más nőtársaid agyonveretődnek ott, ahol tényleges elnyomás alatt és jogfosztottságban élnek.

Tedd fel nyugodtan a kérdéseidet, amire választ akarsz kapni, reagálok.

2021. máj. 7. 17:31
 64/65 anonim ***** válasza:
15%

59-nek nagyon igaza van!


Bárcsak látnám a harcos feministákat, hogy kimennek Berlin Neukölln/Kreuzberg, Duisburg/Marxloh v. hasonló negyedekbe, és az egyenjogúságot skandálják..... :))))))

2021. máj. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
50%

#63


Jelen időben beszéltem. Mire vonatkozott a javaslatod? :)


"itt lázadozz vezetői pozícióért punci alapon"

Melyik válaszomban írtam ilyeneket?

Többször leszögeztem már, hogy NEM értek egyet a kvótával. Megkérdezhetem, hogy ezt miért ignorálod?

2021. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!