Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Bennelennétek egy tüntetésben...

Bennelennétek egy tüntetésben a parlament előtt higy decriminalizálják a marihuanát és legalizálják a (könnyű) drogokat?

Figyelt kérdés

Emberi jog. Mindenki azt csinal a testevel amit akar. Akkor az alkohol miert nincs betiltva ha a drog igen?

Csak akkor tud egy ember drogozni ha szerencsés barati tarsasaga van vagy a prostitucióhoz, alvilaghoz fordul

Azert szeretnem legalizalni hogy ne a szerencses baratokkal megaldott emberek kivaltsaga legyen. Hatalmas szerencse kell ahhoz hogy az ember olyan barati tarsasagba kerüljön.

Ne a szerencsén muljon egy emberi jog.


Egyebkent a témához kapcsolodoan be kéne szüntetni a trafikok államositasat. Mindenki arulhasson a sajat kocsmajában cigit. Vagy akar drogot is.

Mint hollandiaban. Ez egy hatalmas harc lenne az elitek ellen akik mindent meg akarnak tenni hogy az embert korlatozzák a jogaiban. A politikai elit nem akarja hogy a közember jol érezze magát.


Valamit tenni kell a vényköteles gyogyszerek ellen is. Pl az esemény utani tabbletta vény nelkül hozzaferhető legyen.


Az elitek elveszik a kisembertől a jogot a boldogsaghoz és az elet elvezetehez. Mert a boldogsag is kaszthoz kötött. Én nem akarok élni egy ilyen vilagban. Az eutanáziahoz valo jogot is meg kene adni. A cannabis a gyogyaszatban is hasznos lenne. A gyogyszeripar nem akarja a legalizalasat.


Az ember rabszolga amig nem férf hozzá a tudatmodositokhoz. Én nagyon szeretnem kiprobalni es lehetőleg törvenyes uton amihez szeretnek lepeseket tenni.


Minden embernek joga van a boldogsaghoz! Minden ember azt juttat a saját tulajdon szervezetébe amit akar.

Ne az allam rendelkezzen a saját testem felett.


Volna igény ilyen tüntetesre?



2023. jan. 14. 19:37
 121/178 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Detti érvelési logikája és technikája igen magas szintű. Viszont egy ponton mindig átcsap hisztibe, és utána nincs megállás a lejtőn. A magyar jogrend és igazságszolgáltatás valóban botrányos, és a Kaletás példa és érvelés szerintem találó. A gyilkos bűnözők is valóban keveseket kapnak.
2023. febr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/178 anonim ***** válasza:
26%
Amíg nem legalizálják a füvet, és börtönnel fenyegetnek addig szívjuk a herbált és zombulunk :D
2023. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/178 anonim ***** válasza:
26%
Mer a herbált még mindig lehet legálisan rendelni. Hát akk ez a Magyarok drogja :))
2023. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/178 A kérdező kommentje:

Ha valakinek nincsenek baratai még nagyon alkoholizalni sincs lehetősége. Hiszen csak az ökör idzik magában. Ha barátokkal vagy van valami ürügye az ivásnak. Aki egyedül iszik az alkoholista. Aki meg baratokkal iszik akar ketnaponta az nrm alkoholista csak menő bulis arc. Legalabb is a tarsadalom szerint. Én sem leszek már fiatalabb, ki kell élveznem az eletet meg mielőtt megöregednék. Szóval akinek nincsrnek barátai annak még alkoholt inni se nagyon van lehetősége. Nem hogy herbalozni. Az egy közös program. Mint az alkohol es a cigi is. Én fizetnék is azert hogy barátaim legyenek.

Ha a következö választásokig nem legalizálják én lelépek ebből az országból amugy is terveztem ha elvégzem az iskolát

Nem birom ezt a nyomorúságos magyar eletet

De ha valakinek nincsenek barátai hogy megy ki külföldre? Kivel bérel albérletet? Egyebként sokaig gondoltam azt hogy Hollandia csak egy olyan ország ami max száz éve létezik es valami kimondottan modern, liberalis újonnan készített ország a fiatalok es a bulira vágyók számára. Mostanaban viszont tanultunk róla es eleg gazdag történelme van pl gyarmatositottak is meg hajoztak is es az angolokkal haborúztak.

Egyébként kanadaban is legalizálták. A szélsőjobbos drogelleneseket es melegelleneseket en nem munkatáborba hanem amolyan önsegitő szeretetkörbe raknám. Ahol folyamatos aranyos allatok es szeretet veszi őket körbe hogy megenyhüljön a szívük es érzékenyítő órát kell nekik tartani. Kipróbáltatni velük a drogokat, illetve olyan emberekkel kell beszélgetniük akik melegek, nők, négerek, tolószékesek. Hogy őket is megismerjék ezert ne gyülöljek őket. Az iskolai piszkálókat is is ilyen szeretettáborba küldeném érzékenyítésre. A börtönökben is fontos a rehabilitáció. Engem ha börtönbe zárnának akkor csak mélyebbre süllyednék. Magamból kiindulva szerintem mas igy van ezzel. A börtönből csak még vadabb emberek jönnek ki. Egyébként azt sem ertem hogy állattartashoz is miert kell engedély. Egy aranyos állathoz terapiás céllal mindenkinek joga van. Persze az oltasokat meg kell adni, ki kell miskároltatni. Az extrémállattartashoz persze ertem hogy kell valamilyen engedély. Itt magyarországon még azert is megbüntetnek ha valaki a kertjében gyűjti az esővizet. Szerintem a testemhez jogom van azt juttatni bele amit akarok. A g*cit még le szabad nyelni?

2023. febr. 7. 22:10
 125/178 anonim ***** válasza:
100%
Igazán kereshetnél magadnak valami hobbit, oké, unalom van elmegy, de ez már annyira erőltetett, hogy szinte fáj.
2023. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/178 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenkinek egyéni döntése hogy magába juttatja e, és ezt a döntesi lehetőséget meg kell adni."


Az érveléseiddel mindig az a probléma, hogy te mindent kisarkítva, fekete-fehéren látsz. Az alapfelvetésed legtöbbször helyes, viszont onnan folyamatosan hibás, vagy kisarkított következtetésekre jutsz, míg a végén teljesen hülyeség nem lesz belőle.

Jelen esetben azt nem veszed figyelembe, hogy az ember nagyon sokszor nem képes felelősségteljesen meghozni egy döntést, és annak végiggondolni a következményeit. Jó példa vagy rá te. Nagyon szívesen drogoznál, és nagyon vérmesen kardoskodsz ezért, mondván, neked jogod van eldönteni, hogy mi történjen a testeddel. Ezzel még egyet is értek. Én is egy liberális, szabadelvű ember vagyok. Soha nem drogoztam, nem is fogok, de az embert illesse meg a szabad döntés joga!

Viszont!

Mi van akkor, ha az ember úgy akarna dönteni, hogy teljesen téves elképzelései vannak? Csak egy példa: adni akarok neked egy tablettát, amiről azt állítom, hogy örök boldogságot biztosít, te leszel a legszebb, legokosabb nő a Földön, sőt, ezen tulajdonságodat 8 generáción át tovább is fogod örökíteni. Aztán miután beveszed, utána derül ki, hogy ebből semmi nem igaz, ehelyett viszont életed hátralevő részére lebénulsz tőle.

Most akkor mi a helyes? Azt mondani, hogy nyugodtan szedd be, hiszen a te szabad döntésed? Ekkor viszont egy tévedés miatt leszel nyomorék, és emiatt fogod életed hátralevé részét egy tudatánál levő, de önmagától még enni és vécézni sem tudó lényként tölteni. Vagy az lenne a helyes, ha azt mondanák, hogy mivel ez csak tönkreteszi az embert, ezért tilos ennek a terjesztése?

A droggal is ez a helyzet. Akik belekezdenek, azoknak a 90%-a nem tudja, hogy mik lesznek a következményei, vagy ha tudják is, nem képesek - vagy nem akarják - felfogni és megérteni, hogy az ténylegesen mit is jelent. Na, ezért van tiltva. Te sem vagy képes felfogni a kockázatait és következményeit, hiszen szemmel láthatóan te a drogról nem sokat tudsz, csak rákattantál egy valótlanságokon, és ferdítéseken alapuló beteges képzelgésre. Ezért van tiltva. Mert hiába is ordibálod habzó szájjal, hogy a te tested, jogod van eldönteni, hogy mit tegyél vele, pont ez a gond: nem vagy tisztában vele, hogy mit akarsz tenni.


"Amugy az alkohol hány család életét tette tönkre?"

Teljesen igaz, az alkoholizmus ellen is keményebben kéne fellépni. Ezzel nem a tiltásra gondolok, de ameddig kultusza van az alkoholizálásnak, addig nem lesz ilyen téren előrelépés. Youtube-on minden második reklám valami alkoholos italt reklámoz, általában sört. A tévé szintén tele van alkoholos italok reklámjaival, ráadásul olyan reklámokkal, amik arról próbálnak meggyőzni, hogy mennyire eszeveszettül jó dolog alkoholizálni.

Egyébként az "érvelésed" megint rossz. Az, hogy az alkohol felbecsülhetetlen mértékű károkat okoz a társadalomban, még nem igazolja azt, hogy helyes lenne más, hasonló károkat okozó jelenséget is legalizálni.


"Ha valakinek nincsenek baratai még nagyon alkoholizalni sincs lehetősége."

Már hogy a lóbrokiba ne lenne! Melyik univerzumban élsz te?? Hol láttál te olyat, hogy csak kísérő jelenlétében adnak ki alkoholt? :D


"Hiszen csak az ökör idzik magában. Ha barátokkal vagy van valami ürügye az ivásnak."

Ez pedig egyszerűen ferdítés.


"Aki egyedül iszik az alkoholista. Aki meg baratokkal iszik akar ketnaponta az nrm alkoholista csak menő bulis arc."

Mint ahogy ez is.

Köze nincs az alkoholizmusnak ahhoz, hogy egyedül iszol-e. Innentől el is csúszott az "érvelésed".

Egyébként milyen érdekes, amikor a drog a téma, akkor mindig bőszen felhozod témának, hogy mekkora károkat okoz az alkohol. Amikor meg arról van szó, hogy te akarsz berúgni, akkor meg hirtelen pont az ellenkező oldalról próbálsz érvelni.

Na, ez az a pont, ahol az egész vergődésed iszonyatosan nevetségessé válik. Te nem, hogy felelősségteljesen át sem látod, hogy minek mi a következménye, de még azt sem tudod, hogy mit akarsz. Csapongsz össze-vissza, miközben mindig épp az aktuális álláspontod szerint ferdítesz.


"Ha a következö választásokig nem legalizálják én lelépek ebből az országból amugy is terveztem ha elvégzem az iskolát"

Ahhoz előbb végezd el az iskolát. ;-)

De várjál, nemrég még azon hisztiztél, hogy nincsenek barátaid, és te még egy üveg bort is csak barátok segítségével tudsz beszerezni. Ha elmész akárhová, akkor honnan is lennének barátaid? Csak nem megint önellentmondásba keveredtél?


"A szélsőjobbos drogelleneseket es melegelleneseket en nem munkatáborba hanem amolyan önsegitő szeretetkörbe raknám. Ahol folyamatos aranyos allatok es szeretet veszi őket körbe hogy megenyhüljön a szívük es érzékenyítő órát kell nekik tartani."

Jah, igen. :D

Ismét csak látszik, hogy te mennyire elszakadtál a valóságtól, és egy képzeletbeli világban élsz.

Most ez nagyon kemény lesz - már ha felfogod -, de lehet, hogy téged bölcsebb lenne gondnokság alá helyezni. Elemi dolgokat sem vagy képes átlátni, és gyakorlatilag egy 5 éves szintjén látod a világot.

2023. febr. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/178 A kérdező kommentje:

Miert bénulnál le egy tablettától? Amugy egyből a legrosszabbra gondolsz. Miert adna barki barkinek lebénító tablettát? Amugy meg az osztalytarsaim is drogoznak nincs semmi bajuk en sovarogva nezem ahog- beszelnek rola hogy majd mennek oda ahol kapják. Még egészsegesebbek mint én. Amugy nagyon dühitő az az elfogadta a bénító tablettát erveles. Barmi massal megtörtenhet ilyen sima gyogyszer helyett is adhatna nem csak drog helyett. Amugy ha legalizálva lenne és bárokban adnak ott a pultos tudná milyen tiszta anyagot árul. Amugy egy atlag fiatalnak a fű már alap es erősebbeket akar, én meg részeg se voltam még. Majd az állam jobban tudja hogy mi a jó az ember egészségének? Dönt az ember helyett? Gyerekszámba nézi a polgárokat akik döntésképtelenek? (Ugyanez az abortusznál is)

Vannak fontos pontok a törtenelemben kulturálisan pl a felvilagosodás vagy a 60as évek szexuális forradalmai. Igenis kell drogos forradalom is. A globális erők jobban tudják irámyítani aki dolgozik szakadásig es nem drogozik mint azt aki könnyen alkalmazkodik és drogozik, iszik. A globális erök azert nem akarják legalizálni a drogokat mert a kisember, munkásosztaly ha drogozna akkor nem menne be a kapitalista multiknak robotolni a gyárba.


Egyébkémt hamár alkohol reklám magyarországon a paraszti kultura romantikajához veszik hogy mindig mindenki spicces, bort iszik,pálinkázik. De tényleg mintha a parasztok ritkan lennének józanok. Mi panelba lakunk, az alattunk lévő kisboltban látom naponta hogy veszik nem csak a kőművesek hanem mindenki, nők, férdiak egyaránt a kőművesactimelt. A pálinka alapélelmisuernek számmít. Egymillió zugivó orszaga vagyunk, kb mindnki alkoholt iszik, kicsi gyerekeket is mar a vasarnapi ebédeknél alkohol ivasra buzditunk.

Ha valaki antidepresszánst szed azt elkönyvelik ki s b*zi liberális gyenge evoluciósan keptelen lenynek. A csaladom legalabb is engem is igy kezel. Szóval egy ilyen társadalmon nem tudjuk keresztülvinni a drogliberalizációt

[link]

2023. febr. 8. 09:25
 128/178 anonim ***** válasza:
26%

Neked elég jó tehetséged lehet különféle művészetekben kérdező. Az is lehet megpróbálhatnál írni ;)

Amúgy elég jók az érveléseid...

2023. febr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/178 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a fiatalok manapsag inkqbb drogoznak mintsem alkoholizalnak, menőbb lett a drogozas mint az alkoholizálás. És igy eselytelen hogy fiatalos legyek mert mint mar mondtam droghoz jutni csak jó barati kapcsolatokkal lehet es akinek nincs egy baratja sem az megszivta. Szóval a fiatalsagbol ki lettem zárva. A menő szexi csajok kizárták a ducibb csunya baratnélkülni félénkebb lányokat a tiniség fogalmaból.
2023. febr. 8. 09:33
 130/178 anonim ***** válasza:
100%

#128 "elég jók az érveléseid"

Te meg adod alá a lovat... ezért nem fog senki nála semmit elérni, mert ezer kritikus véleményre ha jut egy, aki bátorítja, a másik ezer sz..rt sem ér...

Az érvei meg annyira "jól", hogy bármiről van szó, ő végső soron mindig oda jut, hogy a legjobb dolog az életben, ha bedrogozva megerőszakolnak.

De nem baj, bíztasd csak...

2023. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!