Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Bennelennétek egy tüntetésben...

Bennelennétek egy tüntetésben a parlament előtt higy decriminalizálják a marihuanát és legalizálják a (könnyű) drogokat?

Figyelt kérdés

Emberi jog. Mindenki azt csinal a testevel amit akar. Akkor az alkohol miert nincs betiltva ha a drog igen?

Csak akkor tud egy ember drogozni ha szerencsés barati tarsasaga van vagy a prostitucióhoz, alvilaghoz fordul

Azert szeretnem legalizalni hogy ne a szerencses baratokkal megaldott emberek kivaltsaga legyen. Hatalmas szerencse kell ahhoz hogy az ember olyan barati tarsasagba kerüljön.

Ne a szerencsén muljon egy emberi jog.


Egyebkent a témához kapcsolodoan be kéne szüntetni a trafikok államositasat. Mindenki arulhasson a sajat kocsmajában cigit. Vagy akar drogot is.

Mint hollandiaban. Ez egy hatalmas harc lenne az elitek ellen akik mindent meg akarnak tenni hogy az embert korlatozzák a jogaiban. A politikai elit nem akarja hogy a közember jol érezze magát.


Valamit tenni kell a vényköteles gyogyszerek ellen is. Pl az esemény utani tabbletta vény nelkül hozzaferhető legyen.


Az elitek elveszik a kisembertől a jogot a boldogsaghoz és az elet elvezetehez. Mert a boldogsag is kaszthoz kötött. Én nem akarok élni egy ilyen vilagban. Az eutanáziahoz valo jogot is meg kene adni. A cannabis a gyogyaszatban is hasznos lenne. A gyogyszeripar nem akarja a legalizalasat.


Az ember rabszolga amig nem férf hozzá a tudatmodositokhoz. Én nagyon szeretnem kiprobalni es lehetőleg törvenyes uton amihez szeretnek lepeseket tenni.


Minden embernek joga van a boldogsaghoz! Minden ember azt juttat a saját tulajdon szervezetébe amit akar.

Ne az allam rendelkezzen a saját testem felett.


Volna igény ilyen tüntetesre?



2023. jan. 14. 19:37
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/178 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek még a fizetésekért se tudnak itt összefogni. Inkább éhbérért dolgoznak, és így sem jutnak sose 1-ről a 2-re. Nézzünk csak meg itt évtizedeket kell ahhoz is dolgozni hogy egyáltalán háza legyen az embernek. Elég lenne pár hétig senkinek sem dolgozni és bedőlne a rendszer (aztán újat csinálni). De mi itt nem tudunk összefogni, mert itt van legnagyobb széthúzás. Senkit nem érdekel mi van a másikkal stb. Szóval nem tehetünk semmit. Elbújunk a pincében és elszívjuk az aluljárókban vett ellenőrizetlen, mérgező füvet (ennyit lehet kb tenni).
2023. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/178 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes, hogy a családon belüli erőszak ellen fel sem merült benned, hogy tüntess.
2023. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/178 A kérdező kommentje:
En nem tudok semmilyen pinceben meg aluljaroban mert nincsenek barataim. De egy sem. Még az osztalytarsaim sem szolnak hozzám. Rendkívül félénk vagyok. 17 eves vagyok, hamar eltellenek az evek és úgy öregszem meg hogy nem eltem ki magam. Aztán 30 evesen felakasztva találnak meg egy fán. 17 evesen mar innom is kene meg buliba járnom de engem meg sosem hívtak meg buliba. Őszintén szólva egy kavéra se.
2023. jan. 29. 11:41
 94/178 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem emrült fel benne hogy más ellen tüntessen mert vagy sima troll vagy súlyos pszichiátriai gondjai vannak drogok nélkül is, ez a két verzió van.
2023. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/178 A kérdező kommentje:

Nem vagyok troll mindig meg kapom. Akinek nimcsenek baratai és jövője és nem átlagos tini mert nem drogozik az már troll? Amugy igenis tüntetni kell a szabadságjogokért

Egyébként másért is tüntetnék pl hogy az esemény utani tabletták ne legyenek vénykötelesek meg a fogamzasgatlo se

Sőt alalvetően semmilyen gyogyszer ne legyen vényköteles mert mindenki azt juttat a testéve amit akar

Meg en a szívhangtörvény ellen is tüntetnék habar az volt is

Miert szól bele az állam hogy en mit csnalok a testemmel? Amugy miért lehet még tüntetni? Amugy minden tüntetés forradalmi dolog en mar csak azert is benne lennék mert ki tudja magat tombolni az ember

Ott az a lenyeg hogy minél több ember gyűljön össze

2023. jan. 30. 09:35
 96/178 anonim ***** válasza:
75%
Szakadj már le erről a drogos baromságról...
2023. jan. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/178 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként másért is tüntetnék pl hogy az esemény utani tabletták ne legyenek vénykötelesek meg a fogamzasgatlo se

Sőt alalvetően semmilyen gyogyszer ne legyen vényköteles mert mindenki azt juttat a testéve amit akar"

Aha.

Mikor tüntettek ezek ellen?


Tudod, van igazság abban, hogy az állam ne szóljon bele az ember magánügyeibe. És sok részletében egyet is értek. De azért van ezzel pár probléma.

- Az emberek elég nagy része nem akar szabadságot. Azt akarja, hogy terelgessék. A szabadság felelősség. Ezt pedig sokan nem merik felvállalni. Szerinted miért vannak olyan sokan, akik egyértelműen korlátozó vallásokat követnek? Amik még az államnál is durvábban beavatkoznak az emberek magánéletébe.

- Az emberek elég nagy része - különböző pszichológiai okokból - személyes sértésnek éli meg, ha valaki más életet él, mint ők. Ennek megakadályozásáért akár még saját szabadságukat is hajlandók beáldozni.

- Nagy kérdés, hogy az ember mikor tekinthető beszámíthatónak, és mikor nem? Vajon ha az ember nem beszámítható, nincs tisztában a tettei következményével, akkor is legyen lehetősége bármit csinálni a testével?

- És természetesen ott van az a probléma, hogy ha bármit vény nélkül be lehet szerezni, azzal megkönnyítenék a mérgezéses bűncselekményeket.


"en mar csak azert is benne lennék mert ki tudja magat tombolni az ember"

Okos...

2023. jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/178 anonim ***** válasza:
31%
Ha meg nem vagy troll akkor ekress fel szakembert mert gondjaid vannak.
2023. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/178 A kérdező kommentje:

Ti átlag emberek könnyen beszéltek mert nem vagytok 17 evesen szüzek, vannak barátaitok, nem az van hogy mindenki drogozik az osztalyban csak ti nem es veletek nem is beszelnek. Engem zavar hogy ennyire szabályokhoz kötött a világ. Mjért nem juttathat bárki azt a testebe amit akar? Bezzeg kevertet lehet

Meg sok részeg autos miatt vannak balesetek

Vagy tiltsuk be a cigit mert függőseget okoz? Én akkora lúzer vagyok hogy nem is cigizek

Amugy hollandiaba miert hollandul beszélnek ha ugy is sok a turista és közdl van anglia? A törtenelem soran is inkabb nemet terület volt. Annyira pici orszag nem tudom minek nekik külön nyelv. Érdekes hogy Belgium is ott van mellette es ott meg angolul,nemetül, franciaul is beszelnek.

2023. jan. 30. 11:25
 100/178 anonim ***** válasza:
100%

"Ti átlag emberek könnyen beszéltek mert nem vagytok 17 evesen szüzek"

Na figyelj, te mániákus kesergő!

29 voltam, amikor életem első szexuális élménye megtörtént. 18 évesen csókolóztam először. Mégsem rugóztam napi 10 órát azon, hogy jaj, milyen sz@r nekem, meg akarok halni, drogos akarok lenni, stb. Hanem éltem az életemet. Tanultam, játszottam, sportoltam.


"nem az van hogy mindenki drogozik az osztalyban csak ti nem"

És akkor mi van? Az osztály 80%-a hétvégente mocskosul szétcsapta magát. Összesen egy ember volt, akivel jól kijöttem. Mégsem dőltem a kardomba.


"Mjért nem juttathat bárki azt a testebe amit akar? Bezzeg kevertet lehet"

1. Technikailag juttathat. Te hány olyan emberről tudsz, akit azért sitteltek le, mert drogozott? A terjesztést és a birtoklást büntetik. De onnantól, hogy valaki elszívta a spanglit, már nem sokakat érdekel. Jogilag nem lehet, persze. De a gyakorlatban nem nagyon foglalkoznak vele.

2. A kevert azért rohadtul nem ugyanaz a kategória, mint mondjuk az LSD.

3. Az államnak, de még a társadalomnak sem érdeke, hogy tele legyen a társadalmunk deviáns, vagy beteg emberekkel. Ennek ugyanis egyenes következménye, hogy az egészséges és tiszta emberekre nagyobb teher hárul, hiszen azt is nekik kell megtermelni, amit mások a drog miatt nem tudnak. Így is már sok a deviáns és a beteg, de ha még több lenne, sokkal rosszabb lenne a gazdasági helyzet. Bár sejtem, ebből te most semmit nem fogsz megérteni, neked csak addig tartanak a gondoaltaid, ameddig bőszen háborogsz azon, hogy miért nem drogozhatsz. Ha már egy-két összefüggést át kéne látni, akkor már becsődölsz.


"Meg sok részeg autos miatt vannak balesetek"

Ez így van, ez ellen, meg az alkoholizmus ellen tényleg hatékonyabban fel kellene lépni. Bár akkor meg azzal jönnél, hogy milyen dolog már, hogy nem vezethet az ember olyan állapotban, ahogy szeretne?


"Vagy tiltsuk be a cigit mert függőseget okoz?"

(Nagy zárójel: ezen a téren nagyon komoly korlátozások vannak, bár én pont ezzel nem értek egyet, ennek ugyanis jóval kisebb a veszélyessége, mint mondjuk az alkoholnak, vagy a drogoknak.)


"Én akkora lúzer vagyok hogy nem is cigizek"

Te akkora lúzer vagy, hogy a normális, egészséges életet ahol csak tudod, leszólod, meg becsmérled.


"Amugy hollandiaba miert hollandul beszélnek ha ugy is sok a turista és közdl van anglia?"

"Annyira pici orszag nem tudom minek nekik külön nyelv."

Ó, te nagyon buta...

És te miért magyarul beszélsz? Miért nem angolul, amikor az sokkal elterjedtebb? Vagy miért nem valamilyen szláv nyelven, amikor körbe vagyunk véve szláv népekkel?

Most komolyan ezt magyarázni kell?

Tudod, van egy olyan fogalom, hogy anyanyelv. Kevés kivételtől eltekintve az ember azon a nyelven szól a gyermekéhez, amit ő maga is készség szinten használ. Azon a nyelven, amit a legjobban ismer, és amit ő maga is hallott a szüleitől. Emellett egy nép identitásának elég fontos eleme a nyelv. "Nyelvében él a nemzet." Kitől is idéztem?


"A törtenelem soran is inkabb nemet terület volt."

Magyarország meg mennyi ideig volt osztrák megszállás alatt? És mennyi ideig volt török fennhatóság alatt? És hány évig voltak itt az oroszok? Mégsem beszélsz sem németül, sem oroszul, sem törökül.

Egyébként ha egy kicsit a hatalmas történelemtudásodba logikát is vinnél, akkor láthatnád, hogy: nem. Volt ott Frank birodalom, Burgundi hercegség, de volt Spanyolország területe is. Igaz, a németeké is... de azért nem olyan sok ideig. Mint ahogy egy ideig Franciaország része is volt. A Vesztfáliai béka óta pedig független állam. Szóval?...

Másrészt meg: ha kicsit folyamatában is átlátnád a történelmet, némileg a nyelvek szemszögéből is: az ugye megvan, hogy a nyelvek folyamatosan változnak? Ha visszamennél az időben 500 évet, alig tudnád megértetni magad az akkori magyarokkal. Mert a nyelv folyamatosan változik. És bizony van, hogy területenként másképp változik. Így alakult ki az egykori ős-germán nyelvből a német, holland, angol, norvég, svéd, dán, izlandi, bajor, és még egy sor kisebb nyelv.


"Érdekes hogy Belgium is ott van mellette es ott meg angolul,nemetül, franciaul is beszelnek."

Belgiumnak 3 hivatalos nyelve van: a flamand (igazából holland), a francia, és a német. Utóbbi elég kis területen minősül hivatalosnak. A flamand részen a flamand (holland) nyelv a hivatalos, a vallón (francia) részen a francia nyelv a hivatalos, a német területen (ami csak egy kis része az országnak, és a 2. Világháború után lett holland terület) pedig a német és a francia a hivatalos nyelvek. Brüsszel kétnyelvű: ott a flamand (holland) és a francia számít hivatalos nyelvnek, illetve Brüsszel vonzáskörzetében, ahol a hivatalos nyelv a flamand (holland), kérvényhez kötötten lehet használni a franciát is hivatalos nyelvként. Szóval megint csak hülyeség az "érvelésed". Egyedül Brüsszel, valamint a Németországtól lecsatolt területek kétnyelvűek, a többi területen vagy a holland, vagy a francia a hivatalos nyelv.

Ettől függetlenül persze beszélhetnek, és a többség beszél is idegen nyelveket. Legtöbben (a vallón részen) hollandul, (a flamand részen) franciául, illetve angolul, és németül. De tudod, Hollandiában is beszélnek ám idegen nyelveket. Sőt, mondok egy meglepő dolgot: ha valaki tud angolul és németül, akkor egész jól meg tudja érteni a holland nyelvet is. Én soha nem voltam egy nyelvzseni, de egy német alapfokú nyelvvizsga, meg egy angol emelt szintű, négyesre sikerült érettségi birtokában a holland dalszövegek nagy részét egész jól megértem.

2023. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!