Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarok és az európaiak...

A magyarok és az európaiak szerint a magyarok nem a hunoktól származnak, míg a kínaik és ázsiai országok szerint a magyarok a hunoktól származnak. Szerinted kitől származnak a magyarok?

Figyelt kérdés
Szerinted mennyi közünk van a finnugorokhoz?
2011. júl. 21. 14:36
 11/91 anonim ***** válasza:
80%
Azt senki nem mondhatja, hogy a magyarok a hunoktól származnak, mert még a monda szerint is Hunor és Magyar TESTVÉREK voltak, az apjuk, az ősük volt közös. A testvérek közül egyik sem származik a másikból.
2011. júl. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező.


Ez nem szerintük, meg szerintem kérdése.

Tényekről van szó.

Tény pedig: a magyar nyelv, a finnugor nyelvcsaládba tartozik. Ennyi és nem több. Persze ezt úgy is mindjárt cáfolni kezdik...de hát azt szoktam mondani, tényekkel szembe menni, olyan mint széllel szembe vizelni.


,,.Elobb voltak itt mindenkinel "


Na ne röhögtess. A hunok előbb voltak itt? Érdekes, de én nagyon sok népet ismerek akik jóval a hunok előtt itt voltak. Ha te nem, az a te bajod.


,,szerintem a nep es nyelve nem az Uralnal alakult ki."


Szerintem meg tudatlan vagy.


,,A Kárpát-medence őslakói vagyunk, ez az igazság. "


Kár, hogy erre a fantazmagóriára semmilyen bizonyíték nincs.


,,Egyébként a nyelvrokonság nem jelent valódi genetikai rokonságot"


Ez viszont már igaz. Senki nem is állítja az ellenkezőjét.


,,Az, hogy "finnugor" nem is létezett a XVIII. század előtt, amikor egy Sajnovics(szép magyar neve volt ugye) nevű csillagász elutazott a lappokhoz"


A nyelvrokonság léte bizonyított tény. A nyelvészet ezt mér rég bizonyította. Ja ,és igen. Szép magyar neve van. Mi vele a baj? Nemesi származású, későbbi jezsuita szerzetes.


Mellesleg Budenz József sokkal fontosabb eme szempontból. Ő már tényleg nyelvész volt.


,,És kitalálta ezt az egészet, amin a Habsburgok azonnal kaptak is "


Nem igaz. Épp ellenkezőleg. A Habsburgok kimondottan a finnugor nyelvcsalád ( meg bármiféle ős keresés) ellen voltak. Ez szintén tény. Ugyanis, nem engedték meg, a finnugor tanszék felállítását sem.


,,Ezt tanítják ma is, pedig néhány szó nagyon kevés az azonosításhoz. Egy büdös szót se fogsz érteni se az újguroknál, se a finneknél."


Milyen kár, hogy a nyelvrokonságot nem hasonló szavak alapján állapítják meg. Hanem hangtan, ragozás, toldalékok, igeidők, ragok, hasonulások, stb stb alapján.


Mielőtt leírsz valamit, jó lenne ha tájékozódnál és tudnád mi alapján hasonlították össze a finnugor és a magyar nyelvet.


De tessék, itt vannak a finnugor nyelvek jellemzői.


nagyszámú toldalék használata, vagyis agglutináció

számos nyelvtani eset használata

magánhangzó-harmónia (hangrend) az ősi szavaknál

nincs nyelvtani nem

a jelző megelőzi a jelzett szót

a jelző nincs egyeztetve a jelzett szóval, például gyönyörű kuvaszokat és nem "gyönyörűeket kuvaszokat" (egyes balti-finn nyelveknél van egyeztetés, de a kutatások szerint ez későbbi fejlemény)

számnevek után egyes szám áll

a névszói állítmány gyakorisága (azaz a kopula hiánya), például Pista tanár, nem "Pista tanár van"

birtokos személyragozás (kutyám, kutyád stb.)

a birtoklást a habere ('birtokolni') ige nélkül, birtokos személyjellel és részeshatározóval fejezzük ki (például Nekem van lovam, nem "Én birtoklok lovat")

tárgyas igeragozás (az ugor nyelvekben és néhány további uráli nyelvben)



,,Végeztek évekkel ezelőtt genetikai vizsgálatokat, nem vagyunk mongolok, se kínaiak, de még baskirok sem. Legközelebbi rokonok az európaiak és a kaukázusiak"


Tévedés. Genetika alapján lehetetlen megállapítani egy nép származását. Ezt mondják a genetikusok. Ráadásul jelenleg genetikai alapon a legközelebbi rokonaink a horvátok, szlovének, osztrákok, stb.


,,mi szabírok vagyunk"


Én magyar vagyok. Ha te szabírnak érzed magad, ott bajok vannak.


Mellesleg a szabírok, török eredető nép, az 5. századból. Az avarok legyőzték őket, és eltűntek a történelemben. Mit akarsz a szabírokkal?

2011. júl. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
78%

A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:43


mondod ezt te, nekem meg finnek mondták hogy ezt már náluk majd egy évtizede nem tanítják, de te szajkózd csak továbbra is a végtelenül ostoba mta úgynevezett "tudományos álláspontját", amin egy egész világ nyelvészei szakadnak a röhögéstől

2011. júl. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:
52%

16:29

"...nekem meg finnek mondták hogy ezt már náluk majd egy évtizede nem tanítják,..."


Dehogynem tanítják.


[link]

2011. júl. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 anonim ***** válasza:
17%
Senki sem állítja, hogy a hunoktól származunk, ez csak egy szép legenda, de nem több. A hunok Attila halála után szétszóródtak és beolvadtak különböző népekbe. Vagy finnugorok vagy pedig valamilyen ázsiai lovasnomád nép lehetett az ősünk (de a hunok kizárva).
2011. júl. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
0%

"nagyon sok népet ismerek akik jóval a hunok előtt itt voltak"


Mondj egyet!


A legendák/mondák szerint pedig Hunor és Magor kapta ezt a földet Nimród királytól. Csodaszarvas legendája ugye.

Ha abból az időből Neked van feljegyzésed akkor gratulálok.

2011. júl. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
83%

16:56

Kelták, római városok római lakóival, pannonok, azalok, szkíták, dákok, vandálok és gótok.

2011. júl. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 anonim ***** válasza:
51%
Mellesleg én egy hazafias embernek érzem magam, de az amit egyes "elvtársaim" csinálnak netes fórumokon bőven belefér a vandálkodás fogalmába. Teleirkálnak mindent ilyen baromságokkal, amik alátámasztására egyetlen egy bizonyítékot nem tudnak felmutatni, esetleg linkelnek valami noname áltudományos weboldalt.... fussatok bolondok!
2011. júl. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 anonim ***** válasza:
27%

,,mondod ezt te, nekem meg finnek mondták hogy ezt már náluk majd egy évtizede nem tanítják, de "


Nem szép dolog hazudni. Ugyanis TÉNY, de a finneknél is a finnugor nyelvrokonságot tanítják. Nem tudom miért kell hazudni. Ezzel most mégis mit értél el?


,,"nagyon sok népet ismerek akik jóval a hunok előtt itt voltak"


Mondj egyet! "


Oké: Illírek, pannonok, azalok, kelták, dákok, boiok, amantinok, anartok, andizetek, eraviszkuszok, gepidák, gotinok, rómaiak és még hosszan sorolhatnám. Elég lesz ennyi?


,,A legendák/mondák szerint pedig Hunor és Magor kapta ezt a földet Nimród királytól"


Az csak legenda. Nem pedig tény. Mellesleg még a legendát is rosszul ismered. Nem Nimródtól kapják a földet, hanem a Csodaszarvast követve érkeznek ide.

2011. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
55%

A magyar nyelv finnugor nyelv: http://www.youtube.com/watch?v=CCQflgv6rg8

legközelebbi rokonaink viszont a lengyelek genetikailag

A turulbetyárok meg törődjenek bele, hogy jelenleg több szláv vér csörgedezik az ereikben, mint ősmagyar (szóval fogjunk kezet a szlovákokkal).

a hunok maradéka legfeljebb beolvadt a kialakuló magyarságba, a hunor magor mondát meg a krónikások találták ki, hogy magyarázzák magyarország külföldi elnevezését: hungary, Hongrois.

2011. júl. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!