Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarok és az európaiak...

A magyarok és az európaiak szerint a magyarok nem a hunoktól származnak, míg a kínaik és ázsiai országok szerint a magyarok a hunoktól származnak. Szerinted kitől származnak a magyarok?

Figyelt kérdés
Szerinted mennyi közünk van a finnugorokhoz?
2011. júl. 21. 14:36
 61/91 anonim ***** válasza:
15%
A magyarok szerint közünk van a hunokhoz az álmagyarok szerint nem. Téma lezárva.
2011. júl. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim ***** válasza:
77%

,,Ezért nekünk ősi jussunk van a Kárpát-medencéhez. Még viccnek is rossz hogy a szlávoké lenne jogosan. Mi tanítottuk meg nekik a földművelést, "


Ez érdekes. Ugyanis, az ősmagyarok egy deka földet nem műveletek, mivel nomád nép voltak. A nomádok nem művelnek földet.


Ellenben, például a már itt élő szlávok, letelepedett nép voltak.


Tehát, akkor szerinted az logikus, hogy voltak a szlávok, akik nem tudtak földet művelni, csak itt éheztek szegények, és akkor jöttek a nomád magyarok, és megtanították nekik, hogy mi az a kapa. Ez azért már súlyos.



,,Attól hogy egy finn könyvben benn van hogy a magyarok a rokonaink, attól még nem biztos hogy ezt mindenhol tanítják. "


De. Ez tény.


,,A hunok nem sikertelen nép. Attila király lényegében egész Európát elfoglalta illetve rettegésben tartotta"


Hát ez így nem igaz. Nem foglalta el és nem tartotta rettegésben. Inkább fosztogattak, városokat égettek fel, de például nem szállták meg Nyugat-Európát.


Másfelől, vannak most hunok? Voltak városaik? Tudsz mondani egy hun drámaszerzőt?

Ugyanis, egy nép megítélésénél, hogy mennyire sikeres nem az számít, hogy rövid ideig nagyon sok embert megöltek.


A hunok ráadásul Atilla halála után szétszéledtek. Ez nem túl sikeres dolog.

Viszont, mondjuk mi magyarok ezer éve itt élünk. Ez mondjuk már sikeresebb dolog.


,,néphagyomány lehet hogy nem mindig hiteles. De könyörgöm ha tényleg a finnek nyelvrokonai vagyunk akkor hogyan van az hogy még említés sem esik róluk? Semmi! "


Mert a néphagyomány nem a nyelvészetre épül, hanem mesékre, mondákra.


,,4.Nem ciki a finnek nyelvrokonainak lenni. Egyszerűen nem igaz."


Egyszerűen tévedsz, ugyanis ez TÉNY. Nem tudom miért nem lehet felfogni, a nyelvészet az egy külön tudomány. Tények alapján bizonyítják a nyelvrokonságot. Senki ,aki épeszű nem kérdőjelezi meg a finnugor nyelvrokonságot.


,,.Kezai simon tanulmanyozta a Hun volgyet Svajcban megtalalod ha erdekel ha nem annyi.De ne offoljatok szet a kerdest."


Ez totális marhaság. Kézai Simon idejében még Svájc sem létezett...



,,A magyarok szerint közünk van a hunokhoz az álmagyarok szerint nem. Téma lezárva."


Az értelmes emberek szerint nem a hunoktól származunk, a nem értelmes emberek szerint meg igen. Téma lezárva.

2011. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:
58%
A legfontosabb földművelési eszközünk, a kapa szláv jövevényszó, és előbb született meg a kapál szó, ebből lett az eszköz neve kapa. Erről ennyit, hogy még a szlávokat is mi tanítottuk volna.
2011. júl. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 anonim ***** válasza:
100%
Na itt most viszont azért az előző két válaszoló elbaltázott valamit. Nem mi tanítottuk a szlávokat földet művelni az tuti, de hogy a magyarok már a kazárokkal való együttélés során földet műveltek az biztos, ugyanis a bizánci és arab források erről számolnak be. Ezt nektek még iskolában is tanulni kellett. A magyarok félnomád nép voltak, több évtizedig voltak egy szálláshelyen, tehát bőven volt idejük földet művelni.
2011. júl. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok szláv élt a Kárpát-medencében a magyarság beköltözésekor. Ez valóban tény.


Ezek a fejlett, békés, demokratikus, földművelő szlávok nem léteztek, csak a sokáig uralkodónak számító szlavofil történelemszemlélet agyszüleményei voltak. manapság már komoly történészek is elvetik ezeket a meséket.


A Kárpát-medencében hatalmi vákuum volt a 9. század végén, ezért tudott itt a magyarság különösebb ellenállás nélkül területet foglalni magának, majd államot alapítani.

2011. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 anonim ***** válasza:
64%
Előző előtti: én nem azt vitatom, hogy a magyarok nem műveltek földet. Ahol termőföld van, ott valamilyen mezőgazdaság mindig kialakul, de ezt nem tudták "profi" szinten végezni a folyamatos vándorlás miatt. A rendes földművelést, ami nem a föld kimerítését jelentette, hanem tudatos, hosszú távon folytatható földművelést, azt igenis csak a kárpát medencében tanulhatták meg eleink. A kapa szót csak azért hoztam föl példának, hogy igazoljam, hogy a szlávokat nem a magyarok tanították meg földművelésre. Úgy is bekerülhetett a magyar szavak közé, hogy az alföldön élő szlávság (ami biztos létezett, még ha nem is nagy számban) beleolvadt a magyarság alsóbb rétegébe, és ez a szó bekerült a nyelvbe.
2011. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 anonim ***** válasza:
84%
Szégyen milyen mélyre süllyednek egyes emberek. Árpád apánk ha ezt látná :(
2011. júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:

15:55

Ezzel most is vitatkoznék. Ha a bizánciak úgy írnak rólunk, hogy nagy földeket művelünk meg, akkor biztos nem csak arról van szó, hogy szabadidejükben bottal piszkálják a buta magyarok a földet.

A másik meg az, hogy valóban nem egy fejlett technika volt a későbbiekhez képest, vad talajváltó volt, de ez elég sokáig így maradt közép Európában, még a XII. században is ez volt az általános errefelé, tehát a szlávok se álltak semmivel sem jobban. A kapa szó sem a Kárpát medencében került be a szókincsünkbe, ugyanis rengeteg szláv rabszolgát adtunk el bizánci kereskedőknek a Krím félszigeten még a kazár uralom alatt, valószínűbb, hogy ekkora került be.

2011. júl. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 sophie00 válasza:
88%

annyuktól esetleg?

vagy inkább a hülyék törzsétől, amilyen sok hülye kérdést fel tudtok tenni...

2011. júl. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem alap nélkül nem lenne hun-magyar testvériség legendánk, de a törzsi időkben a vérrel testvériséget fogadhattak egymásnak a népek, szóval nem volt szükség közös származásra.


A tudomány viszont nagyon érdekes dolgokat talált az északi népekkel kapcsolatban, de róluk meg soha, említés sem esett a történeteinkben.( a kiadott tudás meg, legyen bármely teóriának igazságtartalma, úgy manipulált, ahogy nem szégyenlik)

(A keltákkal, druidákkal kapcsolatban is érdekes felvetések születtek)


AZ viszont feltűnő, hogy a sámánizmus az északi népeknél, a nyelvészeti rokonok egy részénél és ázsia felé a mai napig élő, ami mindkét rokonságunkhoz hozzá tartozik.


A kínaiak meg testvérként kezelnek minket.


Én hiszem ezt a hun magyar rokonság dolgot. Túl kevés a legenda, a történet a mai világban, és nem szeretem ezt az ürességet.

2011. aug. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!