Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarok és az európaiak...

A magyarok és az európaiak szerint a magyarok nem a hunoktól származnak, míg a kínaik és ázsiai országok szerint a magyarok a hunoktól származnak. Szerinted kitől származnak a magyarok?

Figyelt kérdés
Szerinted mennyi közünk van a finnugorokhoz?
2011. júl. 21. 14:36
 81/91 anonim ***** válasza:
Az egész Árpád-dicsőítés valamikor 1896 körül alakult ki, a nagy hóditó kép. Csakhogy ez sem igaz ebben a formájában. Mint ahogy az egész 19-20-ik századi őstörténet hamis, de ma is ezt tanítják.
2013. júl. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 Hun-Avar-Magyar ***** válasza:
51%
Ha töri mániás lettél volna,tudnád,hogy a magyar nyelv legősibb formáját a csángók beszélik,ha azt mondod ,hogy a csángók románok akkor hazudsz. Ha te 20 éves vagy akkor hülyébb vagy mint én. A csángók nyelvezetében a mai szavaknak csak egy része van benne. Szóval a nyelvújítások és a más nyelvek használatából sok olyan szó jött létre ami a finnekéhez is hasonlít és más nyelvekhez is. Hát ennyit a finnugor nyelvről.
2013. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim ***** válasza:
84%
Hát, még pont szerencse hogy a nyelvek összehasonlításánál a szavak hasonlósága az egyik legjelentéktelenebb szempont. Ha az alapján ítélnénk meg, akkor mi legközelebb a német, török és szláv nyelvekhez lennénk.
2013. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim ***** válasza:

"Ha töri mániás lettél volna,tudnád,hogy a magyar nyelv

"legősibb formáját a csángók beszélik,"


A csángók a magyar nyelv egy dialektusát beszélik ami szintén folyamatosan alakult és semmi köze nincs az 1000 évvel ezelőtti magyarhoz, de még az 500 évvel ezelőttihez se sok.


"ha azt mondod ,hogy a csángók románok akkor hazudsz."


Ilyen ki a fülem állít?


"Ha te 20 éves vagy akkor hülyébb vagy mint én."


:D


"A csángók nyelvezetében a mai szavaknak csak egy része van benne."


Nyilván, a csángók nyelvébe csak tegnapi szavak vannak.


"Szóval a nyelvújítások és a más nyelvek használatából sok olyan szó jött létre ami a finnekéhez is hasonlít és más nyelvekhez is. Hát ennyit a finnugor nyelvről."


Jól leírták, hogy a nyelvrokonság vizsgálatánál a mai szavak egyezésének semmi szerepe sincs. Rengetek a mai magyarban a szláv, német, latin és angol jövevényszó mégsem mondja senki sem, hogy mi germánok lennénk.

2013. júl. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 Hun-Avar-Magyar ***** válasza:

A csángók a magyar nyelv egy dialektusát beszélik ami szintén folyamatosan alakult és semmi köze nincs az 1000 évvel ezelőtti magyarhoz, de még az 500 évvel ezelőttihez se sok


ezt én is tudtam ,igazad van teljesen más volt akkor a nyelv,mint a mostani,még a finneké is ,szóval semmi közünk nincsen a finnnekhez ,már ezért is /ezt az öngólt/



"ha azt mondod ,hogy a csángók románok akkor hazudsz."


Ilyen ki a fülem állít?


senki, azt mondtam ,hogyha azt mondod ,de nem mondtad


"A csángók nyelvezetében a mai szavaknak csak egy része van benne."


Nyilván, a csángók nyelvébe csak tegnapi szavak vannak.


Ja,ezt tényleg vicces:)


"Szóval a nyelvújítások és a más nyelvek használatából sok olyan szó jött létre ami a finnekéhez is hasonlít és más nyelvekhez is. Hát ennyit a finnugor nyelvről."


Jól leírták, hogy a nyelvrokonság vizsgálatánál a mai szavak egyezésének semmi szerepe sincs. Rengetek a mai magyarban a szláv, német, latin és angol jövevényszó mégsem mondja senki sem, hogy mi germánok lennénk.


hát ezaz szivdtad mert akár azok is lehetnénk

2013. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
82%

"ezt én is tudtam ,igazad van teljesen más volt akkor a nyelv,mint a mostani,még a finneké is ,szóval semmi közünk nincsen a finnnekhez ,már ezért is /ezt az öngólt/ "


Vagy nekem túl magas szintű a gondolkodásod, vagy tök értelmetlen ez a mondatod. (Másrészt nyelvileg a finnek ugyan abban a nyelvcsaládban vannak mint mi, de mi az ugor ágon vagyunk, ők pedig a finn-permi ágon, tehát nem a legjobb alap a finnel összehasonlítgatni a magyart.)


"hát ezaz szivdtad mert akár azok is lehetnénk"


Öhöm... tehát germánok vagyunk, azért mert használjuk azokat a német eredetű szavakat, hogy pech, puszi, frakk, fasírt, spenót, gríz, kóstol, zacc, zsandár, giccs, pap... Akkó' jóvan akkó'... nincs több kérdésem.


(De amúgy még mindig nem értem, miért egy 12 évessel vitatkozok erről.)

2013. júl. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:
Légyszíves, drága 12 éves mindentudó, mutass 1, azaz EGY(!!!) olyan elismert nyelvészprofesszort, aki szerint az állítás, miszerint a magyar nyelv a finnugor nyelvcsalád tagja, nem helyes. NEM történészt, NEM történelemtanárt, NEM előadást. Nyelvészt.
2013. júl. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 Hun-Avar-Magyar ***** válasza:
Na jó,elmondom normálisan,mert igazad van,nem egy túl értelmes mondat. Szóval: a magyarok és a finnek 500-1000 éve egyáltalán nem így beszéltek mint most,de a nyelvészek azt veszik figyelembe ,azt a nyelvformát amit most beszélünk és amit a finnek,lehet ,hogy most vannak eggyezések néhány tekintetben,de 500-1000 évre visszamenőleg semmi eggyezés nincs, de ha nincs eggyezés akkor miről beszélünk? Nem 400 éve találkozhattunk a finnekel,hanem előbb ,számomra téma lezárva
2013. júl. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:

"Szóval: a magyarok és a finnek 500-1000 éve egyáltalán nem így beszéltek mint most,de a nyelvészek azt veszik figyelembe ,azt a nyelvformát amit most beszélünk és amit a finnek,lehet ,hogy most vannak eggyezések néhány tekintetben,de 500-1000 évre visszamenőleg semmi eggyezés nincs, de ha nincs eggyezés akkor miről beszélünk? Nem 400 éve találkozhattunk a finnekel,hanem előbb ,számomra téma lezárva"


Pont ebből látszik a tudatlanságod. A nyelvészek nem a mai magyart hasonlítják össze a mai manysival, hantival udmurtal, komival, marival és a mordvinnal (ezek ugyanis a legközelebbi nyelvi rokonaink, nem az általad folyton emlegetett finnek). Ha ennyire de ennyire nem értesz hozzá, akkor mi a fenét osztod itt az észt?

2013. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:

DDDDDDD

A középkori oklevelekben leírt határjárási jegyzőkönyvekben a hegy- és dűlőnevek (sokszor más is, ha a szerzetes nem tudja, hogy írják pl. latinul azt, hogy körte) magyarok. Az írásmód furcsa lehet, de ha kimondod, megérted. Például Kwzepmagos heg = Középmagas hegy! Lykaskew = Likaskő. Próbálnád ezt meg Shakespeare korának angoljával: a mai angolok egyszerűen nem értik fordítás nélkül. A magyar nyelv ősi és mindenféle nyelvújítás után is ugyanaz, mint volt.

2013. júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!