Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarok és az európaiak...

A magyarok és az európaiak szerint a magyarok nem a hunoktól származnak, míg a kínaik és ázsiai országok szerint a magyarok a hunoktól származnak. Szerinted kitől származnak a magyarok?

Figyelt kérdés
Szerinted mennyi közünk van a finnugorokhoz?
2011. júl. 21. 14:36
 51/91 anonim ***** válasza:
76%

"A szkítáktól, a szarmatákig a hunoktól a szabirokig mind egy nép." Hát ezt ők is kikérnék maguknak.

a szláv szó nem a rabszolgából jön, mégis melyik nép nevezné így magát? Az önelnevezés változik a legkevésbé egy nép esetében.

Ezt a tipikus turulbetyáros fröcsögés szót meg haggyuk már. Én nem fröcsögök. Ha valaki fröcsög az te vagy. És erre a földre csak Szent István óta van jogunk legfeljebb. És előttünk igenis a morvák éltek itt. nem érdekel, hogy nem hiszed el, de ez van, ezt régészeti bizonyítékok is alátámasztják.

2011. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 anonim ***** válasza:
89%

Először is gratulálok a személyeskedő, ideges hangnemhez. Saját magatokat minősítitek azzal hogy nem vagytok képesek önuralmat gyakorolni. :D


1. Hogy a finnek mit tanítanak meg mit nem tanítanak? A belinket könyv általánosan használt könyv az oktatásban? És a kiadója az állami tankönyvkiadó? Ez nem olyan egyszerű kérdés. Attól hogy egy finn könyvben benn van hogy a magyarok a rokonaink, attól még nem biztos hogy ezt mindenhol tanítják.


2.A hunok nem sikertelen nép. Attila király lényegében egész Európát elfoglalta illetve rettegésben tartotta. A mai napig ha megkérdezel egy nyugat-európait tudni fogja hogy kik voltak a hunok és Attila.


3.A néphagyomány lehet hogy nem mindig hiteles. De könyörgöm ha tényleg a finnek nyelvrokonai vagyunk akkor hogyan van az hogy még említés sem esik róluk? Semmi!


4.Nem ciki a finnek nyelvrokonainak lenni. Egyszerűen nem igaz.

2011. júl. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 anonim ***** válasza:
70%

"4.Nem ciki a finnek nyelvrokonainak lenni. Egyszerűen nem igaz."


A magyar nyelv finnugor nyelv. Ez egyértelműen bizonyított tény. Kész. Kivéve a kurucinfós, szittyahunos szubkultúrában. Az meg semmit sem számít.

2011. júl. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 anonim ***** válasza:
68%

"A hunok nem sikertelen nép." Mutass nekem egy hunt, valaha sikeresek voltak de ma nem azok, vagyis sikertelenek.

"De könyörgöm ha tényleg a finnek nyelvrokonai vagyunk akkor hogyan van az hogy még említés sem esik róluk? "

Az angolok sem tesznek említést a görögökről, mégis rokon nép. Kissé távoli, de az. Abból a korból, amikor még ez a rokonság kialakult semmi sem maradt meg a mondákban meg a néphagyományban, de csak azért mert az jó pár ezer éve volt. És belinkelek mégegyszer egy videót, mert ezzel kapcsolatban valahogy senki sem ír, hanem csak szajkózza a turulbetyáros marhaságot: http://www.youtube.com/watch?v=CCQflgv6rg8 előbb nézd meg, csak azután írd, hogy nem vagyunk rokonok.

2011. júl. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 anonim ***** válasza:
67%

"Attól hogy egy finn könyvben benn van hogy a magyarok a rokonaink, attól még nem biztos hogy ezt mindenhol tanítják."

Te elolvastad egyáltalán a cikket? Legalább 5 könyvet említ, mindegyiket használják a közoktatásban.


"Attól hogy egy finn könyvben benn van hogy a magyarok a rokonaink, attól még nem biztos hogy ezt mindenhol tanítják."

A hunok sikertelen nép! Kész, pont. Miért lenne sikeres egy olyan nép, amelyik már nem létezik? Az, hogy lerohanták Európát, az mit jelent? Semmit! Barbárok voltak! A romaiak elfoglalták Európát, nem lerohanták, egyesítették és majdnem 1000 évig uralták, a kultúrája ma az összes nyugati állam örökségét képezi! A hunok még csak le sem telepedtek!!!


"A néphagyomány lehet hogy nem mindig hiteles. De könyörgöm ha tényleg a finnek nyelvrokonai vagyunk akkor hogyan van az hogy még említés sem esik róluk? Semmi!"

Én nem vagyok nyelvész, de az meg sem fordult a fejedben, hogy amikor a két nép, nyelvrokon együtt élt, akkor nem volt még írásbeliség?!


"Nem ciki a finnek nyelvrokonainak lenni. Egyszerűen nem igaz."

Ki szerint? Ugyan már! Te meg a kis szittttyaturul haverjaid szerint? Én azt hallottam, hogy az ilyen hülyeségeket a külföldön (USA, Kanada) élő honfitársaink találták ki, úgy, hogy nem voltak szakmabeliek csak amatőrök! Egy vicc ez az egész!

2011. júl. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonim ***** válasza:
59%
Da ntes es Mudri: En megertelek titeket hgy jobb a nyugat altal szajkozott finugor nevrokonsagot hirdetni hisz jobb benyalni a hatalomnak.De enyi elmondtatok a velemenyeteket es ENYI.Egyikunks sem akar meggyozni titeket hogy megis igaz a hun-magyar rokonsag arrol sem hogy Kezai muvei helytaloak (ha azinkvizicioban egy tudos hirdete hogy a Fold gombolyu a tobbi behodolva a hatalomnak nem merte, mint ahogy mostan is van a parhuzamot lathatod, az meg nem jelenti azt hogy hiteltelen).Ha meg egy kommnetet latok tolletek eskuszom jelntelek a moderatornak mindketotoket.Legyen lege az agymosasotoknak.En egyszer megirtam a velemenyem es pasz, nem oltok mast, eltero velemenyunk lehet de ne turbomagyaroz stb attol hogy meg maskent gondolod nem bixztos hogy igazad van.Kezai simon tanulmanyozta a Hun volgyet Svajcban megtalalod ha erdekel ha nem annyi.De ne offoljatok szet a kerdest.
2011. júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:
78%
A te válaszod volt egy nagy OFF, ekezetnelkuli. Viszont a ti véleményetek az agymosás, és ez ellen kötelességünk fellépni. A videót amit kiraktam viszont valahogy sose veszitek figyelembe, szerintem azért, mert túl sok a bizonyíték benne. Egyébként is téged mit zavarnak a mi válaszaink? Nem kell elolvasni, ha nem tetszik de a marhaságot ne terjesszétek. Kézairól csak annyit, hogy végighantázta az általa írt krónikát, de amennyiben tényleg igaz, akkor is HUNOK-ról van szó és nem MAGYAROK-ról. Amennyiben tényleg hunokról van szó, lehet pár szó, amely a magyar nyelvben is megtalálható, hisz a mi nyelvünkben is rengeteg ótörök jövevényszó van. Néhány szó viszont még nem jelent rokonságot. Továbbra is tartom a véleményemet: a magyar nyelv finnugor eredetű, a nép viszont a sztyeppén alakult ki, de mindenféle népelemet tartalmaz, magába olvasztotta azokat. A mai magyar nép viszont csak a nyelve miatt magyar, egyébként teljesen olyan, mint a környező népek.
2011. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim ***** válasza:
77%
Istenem mennyi hü.lye él. Ott van linkelve egy rakás bizonyíték, hogy a finneknél is oktatják, meg hogy valóban nyelvrokonok. De ők aztán jobban tudják, hogy ez egy osztrák találmány, csak azt nem tudom, hogy ha osztrák találmány akkor miért még mindig ez van, mikor már elég régóta közünk sincs hozzájuk?
2011. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 anonim ***** válasza:
Ollyan nép nem is volt soha, hogy "ugor". Még az Urálban se. Osztjákok stb. eloroszosodtak, de a szemük meg ferde, akor ki rokona kinek?
2011. júl. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 anonim ***** válasza:
Az ugor nevet utólag kreálták, csakúgy mint az indoeurópait, és most nem genetikai rokonságról van elsősorban szó. De ha genetika lenne is, akkor sem a hunoktól származnánk.
2011. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!