Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarok és az európaiak...

A magyarok és az európaiak szerint a magyarok nem a hunoktól származnak, míg a kínaik és ázsiai országok szerint a magyarok a hunoktól származnak. Szerinted kitől származnak a magyarok?

Figyelt kérdés
Szerinted mennyi közünk van a finnugorokhoz?
2011. júl. 21. 14:36
 21/91 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent Karancs? (hegység) neve? SZARVAST. Melyik nép tekintette totemállatának a szarvast? A szkíták. Több aranyszarvast (pajzsdíszt) is találtak ebben az országban. A nyelvüket nem ismerjük, de nem hiszem, hogy finnugorok lettek volna. Egyébként a jelenlegi lakosság, elsősorban az ország közepén a XVIII. századi Habsburgok betelepítésekkel idekerült idegenek leszármazottja. Hogy aztán nem lettünk német (szerb, szlovák) anyanyelvűek, annak köszönhető, hogy ez a lakosság elmagyarosodott, keveredtek egymással és a magyarokkal is. Viszont mert idegen, semmit sem tudott arról, hogy a 150 éves török megszállás magas szintű kultúrát tett tönkre. Nekik a várak, városok csak kőbányát jelentettek. A "tschikoss, gulasch, puschta" romantika is késői sztereotípia.
2011. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim ***** válasza:
56%
És karancs milyen nyelven szarvas? mert magyarul biztos nem :P
2011. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
100%
Dantes lehetoleg a kercdesre felelj es ne offoly by the way a nepek amit emlitettel mint eltuntek a keltak leszarmazotai maradtak meg d a romaiak elhagytak a karpat medencet tehat nem alapitottak allamot a tobbi nep pedig tudtommal kipusztult.Tehat lehetoleg ne offolj inkabb tanulj logikat:)
2011. júl. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 anonim ***** válasza:
47%
Olyan ember nem is magyar, akinek nincs ekezet a gepen. És Dantesnek igaza van. Lehet, hogy kipusztultak, de itt voltak ezek a népek. Még a magyarok előtt. De pl. a hunok után és a magyarok előtt: gepidák, bár ők a hunok előtt is itt voltak, és az avarok. És szerintem még találhatnánk egy párat.
2011. júl. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
43%

,,.Elobb voltak itt mindenkinel "


Na ne röhögtess. A hunok előbb voltak itt? Érdekes, de én nagyon sok népet ismerek akik jóval a hunok előtt itt voltak. Ha te nem, az a te bajod.


Ja igen ha mar kihalt akkor is szamit ha meg viszahuzodott a teruletrol akkor is ezen logika alapjan mi is tekintsuk magunkat ma is Sziberia lakoinak meg akatr egesz Europa lakojanak jisz a kalandozasok idejen eleg sok helyre eljutottunk.Mondom legalabb egy csep logika legyen benned ember.Az altald felsorolt neek mint elmentek vagy kihaltak egyedul a keltakra nem igaz az egesz a tobbiek meg utannunk jottek.



,,szerintem a nep es nyelve nem az Uralnal alakult ki."


Szerintem meg tudatlan vagy.


Szerintem meg te svabbogar vagy.Na .Tetszik?

Miert kell offolni.Elmondot a velemenyed de nem kotsz bele masba jo?Lehetoleg tarst be ezt az alapszabalyt ha meg nem sertem becvses szemelyedet vele:)

2011. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:

Olyan ember nem is magyar, akinek nincs ekezet a gepen. És Dantesnek igaza van. Lehet, hogy kipusztultak, de itt voltak ezek a népek. Még a magyarok előtt. De pl. a hunok után és a magyarok előtt: gepidák, bár ők a hunok előtt is itt voltak, és az avarok. És szerintem még találhatnánk egy párat


Nezd Mudri olyan emberrol meg nem hallotal aki kenytelen ekezet nelkul irni mert ...hm..khm.. olyan helyen kenytelen elni ahol az ekezetek voros poszto? Es rad is ervenyes, ne offolj mond el a velemenyed a kerdesel kapcsolatban es annyi.

2011. júl. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
59%
Bármikor lehet olyan programot szerezni, amivel ékezettel lehet gépelni bármilyen billentyűvel. Ki-be lehet kapcsolni, csak aki nem akar az nem tud. És az nem off volt, csak leírtam, hogy voltak itt mások is.
2011. júl. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
78%
Midri a kerdes a hun-magyar szarmazarol szolt en megiram mit tartok felole es azt is szerintem miert erdeke a nemzeteknek elhalgatni.Ennyi.Erre reagaltok hogy de volt itt mas is (mindha nem tudnam) csak sajnos mindegyik elpusztult (ahogy talan mi is) egyedul a keltak maradtak fenn.Az ekezetekkel kapcsolatban :csak burkoltan de hatha megerted ha megtennem sok bonyodalmam szarmazna belole folled adatfigyeles eseten ami tobb mint valoszinu.....
2011. júl. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim ***** válasza:
64%

"Mit jelent Karancs? (hegység) neve? SZARVAST"


Erőltetett (ál)nyelvészkedés. Nem nyert.


,,de nem hiszem, hogy finnugorok lettek volna. "


Nem hinni kell. A történelem nem ,,hiszem" meg ,,szerintem" kérdése.


,,a 150 éves török megszállás magas szintű kultúrát tett tönkre. Nekik a várak, városok csak kőbányát jelentettek"


Hogy mi van? Miről beszélsz? A 150 év alatt, a magyarok tekintélyes része az Oszmán birodalommal kimondottan jó viszonyban volt. Tudod, Erdélyi Fejedelemség...

Arról nem is szólva, hogy nem bántották különösebb képen a megszállt területen élő magyarokat sem. Miért tették volna? Az oszmánoknak adózó emberek kelletek, nem pedig kiírott városok.



,,Dantes lehetoleg a kercdesre felelj es ne offoly by the way a nepek amit emlitettel mint eltuntek"


Arról volt szó, hogy olyan népeket mondjak, akik a hunok előtt itt éltek. Én megtettem. Mi a gond?

Mellesleg hunok sincsenek már.

Kissé beégeted magad. ( meg írni sem tudsz)



,,ha megtennem sok bonyodalmam szarmazna belole folled adatfigyeles eseten ami tobb mint valoszinu.....

"


Megkeresnének a nyelvtan-nácik és addig ütnének egy Schmitt Pál kiadvánnyal míg meg nem tanulsz írni?

2011. júl. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim ***** válasza:

,,Dantes lehetoleg a kercdesre felelj es ne offoly by the way a nepek amit emlitettel mint eltuntek"


Arról volt szó, hogy olyan népeket mondjak, akik a hunok előtt itt éltek. Én megtettem. Mi a gond?

Mellesleg hunok sincsenek már.

Kissé beégeted magad. ( meg írni sem tudsz)


Nezd enyi volt Dantesz ha nem eertesz a szobol ,majd a moderator segit.En nem offoltam es be sem egtem mert bizonyitek van a hun -magyar szarmazasra sajnos a rovasirasos fenmaradt dolgaink magyarul erthetoek sem nem pannonul sem dakul sem illirul stb.Ha gyorsan irok nem azt jelenti hogy nem tudok (igaz melle utok de ez van) ha lassan irnek jo hoszu idoben telik.Ha nincs erdemleges valaszod a kerdessel kapcsolatban akkor ne irj tobbet es folleg ne oltogass en sem teszem csak ha belemkotnek.Ja es fogadj el egy jo tanacsot tanulj logikat es hasznald azt a gumot a nyakadon nem azert van hogy ne essen anyakadba az eso.:)

2011. júl. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!