Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarok és az európaiak...

A magyarok és az európaiak szerint a magyarok nem a hunoktól származnak, míg a kínaik és ázsiai országok szerint a magyarok a hunoktól származnak. Szerinted kitől származnak a magyarok?

Figyelt kérdés
Szerinted mennyi közünk van a finnugorokhoz?
2011. júl. 21. 14:36
 71/91 anonim ***** válasza:
65%

A legenda meg úgy szól, hogy Ménrót, vagy Nimród volt, akitől származott Hunor és Magor.

Az ő neve, és óriásként való leírása ráadásul nem is csak a magyar legendákba tartozik.

A szarvas pedig Etelközbe vezette a mieinket.


Van a hunok két népéről is egy legenda, mely arról szól, hogy egy csoportjuk elindult európa felé, a másik pedig hátra maradt és csak jóval később ment utánuk, s ha ezt a gondolatot tovább visszük, mi, mint hátramaradók, elindultunk utánuk és itt, visszavettük Szvatopluktól a területeket, és meglepődve tapasztalták, hogy félig-meddig az ő nyelvükön szóltak az itteniek..


ami nekem érdekes volt egyébként, az ez: [link]

2011. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/91 anonim ***** válasza:

Meséknek szépek ezek, csak az a gond, hogy se a hunos rokonság nem igaz, a kelta meg egyenesen ökörség.

A nyugatiak nem tudták megkülönböztetni nagyon a lovas nomád népeket akik egymás után jöttek be és buktak el, ezért sok népre mondták hogy hun. Azért mert mi olyanok voltunk mint egy tipikus lovas nomád nép (amiből elég sok volt) nem feltétlenül kell hunoknak lennünk igaziból is.

2011. aug. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/91 Hun-Avar-Magyar ***** válasza:
Kedves Nagytudású finnugor pártiak! Attól ,hogy mindent megcáfoltok,attól még akik hisznek a hun-avar-magyar elméletben azo hinni is fognak, ti, gondolom nem néztétek meg az Emberek Aranyban kiállítást,ott vannak bizonyítékok,és máshol is! Nézzétek meg mennyi magyar ember van és rokonnép aki hiszi azt ,hogy rokonok vagyunk,pl.: Kurultáj,kurultajt rendeztek régen is ,magyar törzsi gyűlést ,2. pl:Magyarok országos gyűlése, Barantások,stb Engem megcáfolhattok,minden ilyen gondolkodásút megcáfolhattok,de a magyar nép nagy része akkor is hisz ebben.
2013. júl. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/91 anonim ***** válasza:
76%

"Attól ,hogy mindent megcáfoltok,attól még akik hisznek a hun-avar-magyar elméletben azo hinni is fognak"


Tehát ez egy vallás? Kit érdekel, hogy semmi sem támasztja alá, attól még te hiszel benne?

2013. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/91 Hun-Avar-Magyar ***** válasza:

Te ezt úgy fogod fel,hogy ez egy vallás? Akkor még van mit tanulnod ,igazából a kommunistákat úgyse lehet meggyőzni a hun-avar-magyar eredt igazságát.De a kommunisták se tudják meggyőzni a jobboldaliakat,a finnugor létről,..

olvastad amit írtam?"Emberek aranyban"egy bizonyíték


olvass könyveket! El se hinnéd ,hogy 12 éves vagyok

2013. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:
91%
Óó, elhisszük mi azt, elhisszük... 12 év fölött már azért nagyon visszamaradottnak kell lenni hogy azoknak a "forrásoknak" higgyen bárki is :D
2013. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 anonim ***** válasza:

"Te ezt úgy fogod fel,hogy ez egy vallás? Akkor még van mit tanulnod ,igazából a kommunistákat úgyse lehet meggyőzni a hun-avar-magyar eredt igazságát.De a kommunisták se tudják meggyőzni a jobboldaliakat,a finnugor létről,.."


Akár hiszed, akár nem, én radikális jobboldalinak vallom magam, de ezzel nem jár együtt az, hogy a kukába dobom az agyam, úgy mint te.


"olvastad amit írtam?"Emberek aranyban"egy bizonyíték"


Ez mi a tököm?

http://www.youtube.com/watch?v=6PT377m7sZ0

Ezek így sokadik ránézésre is egyértelműen replikák. Abból is a nagyon gagyi búcsús kategória.


"olvass könyveket! El se hinnéd ,hogy 12 éves vagyok"


Ennek örülök, akkor nem is olyan nagy baj, hogy mesékben hiszel. Kis szerencsével 4-5 év múlva benő a fejed lágya.

2013. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/91 Hun-Avar-Magyar ***** válasza:
Tudod én nem fogok megváltozni 4-5 év múlva,én ilyen környezetben nőttem fel,az ,hogy te azt gondolod, neked van igazad az egyértelmű, olyan korban nőttél fel amikor még csak a finnugor elmélet létezett vagy csak az volt ismert.A nyelvrokonság az egy olyan dolog ,amit nem lehet eggyé tenni az származással
2013. júl. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/91 anonim ***** válasza:
91%

"Tudod én nem fogok megváltozni 4-5 év múlva,én ilyen környezetben nőttem fel,"


Tehát te nem igen jártál iskolába, amikor... "felnőttél" (12 évesen ilyet valaki mondtad? :D )


"az ,hogy te azt gondolod, neked van igazad az egyértelmű, olyan korban nőttél fel amikor még csak a finnugor elmélet létezett vagy csak az volt ismert."


Ecsém, nem 90 éves vagyok, hanem 20. Több elméletet is megemlítettek történelem órán általánosban és gimiben is, ráadásul nagy történelem mániás voltam mindig is, így bőven utánaolvastam a témának.


"A nyelvrokonság az egy olyan dolog ,amit nem lehet eggyé tenni az származással"


Már hogy ne lehetne? Szerinted mi hunok vagyunk és csak úgy poénból felvettük egy távoli nép nyelvét vagy mi a fene? Beütöttük a sztyeppe google-ba, hogy magyar nyelvtan és megtanultuk?

2013. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/91 anonim ***** válasza:
A Jobbik létrehoz egy Őstörténetkutató Intézetet, ahol majd be fogják bizonyítani, hogy kazahok vagy kinaiak vagyunk. Vagy hottentották, netán sumérok, asszirok vagy ki tudja mik. Egyébként a Kárpát-medence őslakosai vagyunk és a nyelvünk is ősi. Az innen kirajzó népek időnként vissza is jöttek ide. De a Kárpát-medence már a bronzkorban, több ezer évvel ezelőtt is sűrűn lakott volt, nem kellett innen messziről jött népek ahhoz, hogy benépesüljön. De persze jöttek keletről és délről is, de az őslakosság maradt.
2013. júl. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!