Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik szerint a finnugor...

Akik szerint a finnugor elmélet Habsburg-politikai összeesküvés része, azok miért gondolják így?

Figyelt kérdés
És miért nem tudnak soha megcáfolhatatlan bizonyítékot mutatni egyik más alternatív elméletre sem? Jelzem, hogy itt csak a nyelvről van szó, genetikáról nem!
2011. júl. 24. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
0%

Közhelyeket én is tudnék harsogni. Na most akkor ezek szerint a tudós mindig kételkedik? Tehát az a tudós, aki elfogadja a gravitációt, vagy Newton törvényeit az nem is tudós mert nem kételkedik?


Jó kis közhely, csak épp nincs értelme, és logikátlan.


,,bennem igenis az maradt meg, hogy NINCS EGYSÉGES ÁLLÁSPONT -"


Hogy benned mi maradt meg az egy dolog. Ettől még a magyar nyelv, finnugor, és ebben a nyelvészek egyetértenek, mint ahogy már ezerszer leírtuk.

2011. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
100%

Dantes


Látod, megint belemagyarázol mindenféle baromságot a szavaimba. Nem lehetne, hogy egyszer PONTOSAN azt értsd, amit írtam? :-)


Igen, aki kétely nélkül elfogadja a gravitációt, az nem tudós. Aki feltétel nélkül hiszi Newton törvényeit, az nem tudós. Tételeket mindig bizonyítani kell, mielőtt kiindulási alapként elfogadjuk azokat.


Sokan nem hittek Newton törvényeinek, például Einstein sem. Azután persze sokan nem hisznek Einsteinnek sem, és lám bebizonyosodott, hogy bizony az ő elméletei sem fedik pontosan a valóságot. Igen a tudomány előrevivője a kételkedés - akár még évszázadok óta elfogadott, dogmaként kezelt tézisek esetén is.


Ha nem így lenne,akkor még mindig laposnak hinnénk a földet.


Persze, ezeket lehet közhelynek nevezni, de csak akkor, ha már annyira maguktól értetődőek, hogy tök felesleges hangoztatni - de úgy látom, nem az...


De ahogy nézem, mi már órák óta elbeszélünk egymás mellett... Mert MÁSRÓL beszélünk!

Te _kifejezetten_ a nyelvészetről - én pedig már elég régóta egy _szemléletmódról_. Ennek a vitának így semmi értelme.


Szerettem volna csak egy SZIKRÁJÁT kicsikarni annak, hogy esetleg máshogyan is történhetett valami, mint az a "Nyelvtudományok Nagykönyvében" vastagon szedve szerepel... De hát pont ezt nem sikerült! :-)


Sajnálom...


Pedro

2011. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
30%

"Igen, aki kétely nélkül elfogadja a gravitációt, az nem tudós. Aki feltétel nélkül hiszi Newton törvényeit, az nem tudós. Tételeket mindig bizonyítani kell, mielőtt kiindulási alapként elfogadjuk azokat."


Aha...hogyne. Menj be a fizika tanszékre, és magyarázd el nekik ,hogy a gravitációban kételkedni kell.


De tudod mit? Legyen neked igazad. A tételeket bizonyítani kell.


Jó.


A magyar nyelv a finnugor nyelvcsaládba tartozik. Ez a tétel.

És ez bizonyítva van!


Csak te ezt nem fogod fel, és ezzel ennyi.


Ismered azt a mondást, hogy széllel szembe pisálni? Na épp azt teszed.


Hanyadszorra kell még leírni, hogy a nyelvészek a nyelvtani sajátosságok alapján bebizonyították ,hogy hova tartozik a magyar nyelv?


De hiba, te csak a fújod a magadét, és akkor is inkább széllel szembe pisálsz, mert nem bírod felfogni, hogy bebizonyították.


De tudod mit? Mutass már valami konkrétumot, széllel szemben pisálás helyett.


Például cáfold meg a nyelvészek bizonyítékait. Vagy mutass olyan forrást, cikket, akármit ami megcáfolja a nyelvészek bizonyítékait?


Ja, hogy nem tudsz ilyet? Hogy egyik ,,kétkedő" sem tud ilyet?


Semmi konkrétum, csak az üres duma, hogy ,,de akkor sem és sem és akkor sem és akkor sem és akkor sem hiszem el. "


Nem érted hogy ez kevés?


Na ,szóval rajta. Ott van ellőtted az internet. Mutass valami cáfolatot.


Egy tételet bizonyítani kell. Igazad van. A nyelvészek bizonyítottak.

A kétkedőknek meg cáfolniuk kell. Hát akkor cáfolj!


Nagyon kíváncsi vagyok a cáfolataidra.

2011. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
100%

Na látom, valóban nem érdemes. Bocs, hogy hozzád szóltam... :-D


Pedro

2011. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
0%

Szóval semmi konkrétumot nem tudsz írni. Írok akkor én.


Igazad van. Tényleg. Egy tételt bizonyítani kell.

Tehát a nyelvek rokonságát, a nyelvészet a nyelvek jellemzői alapján állapítják meg.


Tehát, a magyar nyelvrokonság egyik bizonyítéka.


Nagyszámú toldalék használata.


Na, ezt kéne akkor megcáfolni.

Te kételkedsz, aki kételkedik annak kell cáfolnia. Cáfold meg a nyelvészek bizonyítékait. Leírtam egyet. Tessék.

Szerintem mindannyian nagyon várjuk, hogy esetleg hogyan cáfolnád meg.

2011. júl. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
100%

Szarva közt a tőgyét!


Rossz helyen kopogtatsz. Profi kriptográfiával foglalkozom, és történetesen tudom, hogy a navajo indián nyelv igen nagyszámú toldalékot használ. Ezt a rendkívül bonyolult deklináló nyelvet használták a 2. Világháborúban rejtjelzési célokra... Most mit mondjak? A te érved szerint a navajo és a magyar rokon nyelvek...


Pedro

2011. júl. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 A kérdező kommentje:
Pedro, te most egy dolgot "cáfoltál" meg, de ez csak az egyik érv, és persze nem a legerősebb. De mutass már tényleg egy konkrét, értelmes cáfolatot a magyar nyelv finnugor voltára. Pl. egy cikket, ami tele van bizonyítékokkal, amiknek utána is lehet nézni.
2011. júl. 27. 18:25
 78/86 anonim ***** válasza:
100%

Baromira nem értitek, én NEM CÁFOLNI akarok... Hanem felébreszteni mindenkiben a kisördögöt. (Lehet, hogy ez a szakmámból fakad?)


:-D Pedro

2011. júl. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
0%

Egyet soroltam fel, a nyelvtani egyezések közül, amivel bizonyítják(B-I-Z-O-NY-Í-T-J-Á-K) tételüket a nyelvészek.

Ja, és igen .

Vannak akik szerint az indiánok igenis magyarok rokonai.


De ez legalább valami konkrétum.


Egyébként én még mindig cáfolatot várok, hogy miért nem lehet finnugor nyelv a magyar, de nem baj.

Valami olyasmire gondoltam, hogy márpedig ez a nyelvtani egyezés nincs is.

Vagy, X nyelvcsaládra sokkal jobban hasonlít a magyar, mert itt van , ezzel sokkal több az egyezés.


Valami ilyesmit feltudsz mutatni?


De tessék. Nézzük sorban.


1.Nagyszámú toldalék használata(ezen túl lendülhetünk)

2.Számos nyelvtani eset használata

3. Magánhangzó-harmónia az ősi szavaknál

4. Nincs nyelvtani nem

5.A jelző megelőzi a jelzett szót

6. A jelző nincs egyeztetve a jelzett szóval,

7. számnevek után egyes szám áll (

8.A névszói állítmány gyakorisága (

9. Birtokos személyragozás

10. A birtoklást a habere ('birtokolni') ige nélkül, birtokos személyjellel és részeshatározóval fejezzük ki

11. Tárgyas igeragozás (az ugor nyelvekben és néhány további uráli nyelvben


Tehát. Ezek a nyelvészek bizonyítékai.


Ha esetleg van olyan vélemény, forrás, vagy te jobban tudod, hiszen profi kriptográfiával foglalkozol, akkor hát:


Első kérdés: Van-e ezek között a bizonyítékok között, olyan ami nem igaz, és ezzel cáfolni lehet a finnugor nyelvrokonságot?


Második kérdés: Van-e olyan nyelvcsalád, amibe jobban beleillik a magyar nyelv, mert több a közös egyezés? Ha van melyik ez, és mik azok az egyező dolgok?


Megjegyzés: Az uráli-altáji nyelvcsalád elmélete igen érdekes, és ha el is fogadjuk, attól még a magyar nyelv még mindig szűkebb értelemben finnugor(azon belül Obi-ugor)



Ja igen. A nyelvcsaládok.

-Indoeurópai.

-Dravida

-Ausztroázsiai

-Sinto-Tibeti

-Kaukázusi

-ausztronéz

-afroázsiai

-néger-kongói

-Nílus-szaharai

-Koiszan

-Kam-thai

-Parma-nyungan

-Eszkimó-aleut

-Na-dene


Tehát, ha esetleg a második kérdésre lenne válaszod, akkor ezek még a nagyobb nyelvcsaládok. Az Urálit és Altajit kihagytam értelemszerűen.


Na, akkor várom a választ.

-

2011. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 A kérdező kommentje:
Akkor meg minek vitázol? Olyannal kapcsolatban ébreszd fel a kisördögöt, ami szerinted sem igaz.
2011. júl. 27. 18:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!