Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről akik szerint akinek nincs diplomája az szégyen?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róluk,illetve milyen jelzőket tudnátok rájuk mondani?
2009. nov. 16. 19:35
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Nem komcsi duma, és tökéletesen igaz szerintem a tartalma!

A diploma már most is értéktelen, 1 szinte semmire nem elég, 2-3-nál kezdődnek a jól fizető állások. Kinevelünk rengeteg gyk. felesleges embert, ami egyébként áll az egész országra, a parlamentet beleértve.

Azért az elgondolkodtató, hogy a 63 vármegyéből álló Magyarországnak harmad annyi képviselője volt az országházban, mint a mai csonkaországnak.


Két cikket linkelnék a témában (és kérek mindenkit, a cikket olvassa, ne az oldal ideológiai ihletettségébe kössön bele, hanem a lényeget vegye észre, mert amit ír, az igaz):


[link]


[link]

2009. nov. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
A diplomától még akárki egy nagy nulla maradhat...
2010. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Jól mondod, attól még nulla maradhat bárki, csak az az igazság, hogy 2-3 diploma ma már olyan alapfeltétel, d enem jelenti, hogy emberileg is több lenne tőle, bár bár bár .... valamelnnyire tán mégis.


Az a nagy baj, hogy itt nálunk (hiába mondják az ellenkezőjét), igazi értelmiségi osztály sincs, mert egyszerűen ellehetetlenülneka munkaerőpiacon, tehát ha van is, teljesen más munkára kényszerülnek, És ez a nagyon szomorú.

Csak eg ymindennapos példa: A szuper, elismert pszichológus kénytelen esténként szórólapozni, mert a pszichológusi fizetésből nem tud megélni. Ez szerintetek normális dolog? Holott pszichológus-hiány van pl. Na ez a magyar reality. Durva. Szóval ha ilyen értelemben kérdezed, akkor végül is valóban semmit se ér, mert boldogulni nem tud vele, aztán másik oldalról meg persze h rengeteget ér. Izgi egy ország ez.

Szerintem úgymond a mesterember pénze már a helyén van, hiszen hívj csak egy duguláselhárítót vagy vidd el autót szerelőhöz stb és majd meglátod, ő már beszedi azt amiből meg tud élni. Na ezzel szemben egy értelmiségi baromira nem "szedi" be, mert azt nem lehet kilóra mérni.

Hát éppen olvastam, hogy pl a nem is az Unió legelején járó Spanyolországban 800 ezer HUF környékén van egy kezdő tanár fizetése, na kérem, szerintem hanálunk is ez lenne, elképzelhető, hogy sokkal nagyobb türelemmel, nagyobb hatásfokkal és szívesebben dolgozna mondjuk egy nyelvtanár egy középiskolában, és mondjuk az orvos se csak bunkón lenne képes ellátni a beteget.

De sajnos ez van, esély sincs itt az országban ennek javítására.

2010. jan. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

És nagyon röviden pedig:

Nézd, való igaz, minek a vízvezetékszerteléshez érettségi? ..... lehet így is hozzá állni, csak tudod egy amolyan nimimumot az ember agyának mégis meg kéne szabni, hidd el, a vízvezetékszerelőnek se olyan nagy baj, ha van érettségije, egy alap szinten senkinek se árt meg a műveltség és azt nem mondom, h intelligencia, mert az más kérdés, de sok esetben párosul bizony.

2010. jan. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

20:36 és 20:44


na erről beszélek ....

tudod itt nem a papír meglétéről van szó, hogy "hol lehet venni?" .... de aki csak ebben tud gondolkodni, oké, ez az amiről dumálok, sajnos eleve ilyen keretekben gondolkodnak sokan

Aztán asszem 20:36-os írta, nézd, azért ám egy kis intelligencia ott kezdődik ám, hogy az ember sosem fitogtatja, ha neki 8 diplomája van azt sem. Az érem másik oldala, hogy ma nálunk annyi gagyi-főiskola van sajnos, hogy való igaz ez is, egy főiskolai diploma semmit sem garantál. Na azért nevesebb egyetemekkel már hidd el, más a helyzet. Ott nem mész át egy kettessel csak úgy csak azért is mert ....

Ezt már sokkal szomorúbbnak tartom, és remélem ezeket a gagyi-főiskolákat megszűntetik a lehető leghamarabb, mert ezek valóban rontják a diploma hitelét. És pedig ez az a réteg aki utána úton-útfélen hangoztatja magáról, hogy de ő értelmiségi ... a frászt értelmiségi, ilyen értelemben igazat adok neked.

2010. jan. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
A hétköznapi intelligencia és az etikett nem függ össze a diplomák számával. Hallottam én már egyetemi dékánt úgy káromkodni mint a kocsisokat...
2010. jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

na de látod a ferdítés ezt eredményezi ...

a káromkodás sem függ össze semmiféle intelligenciával

2010. jan. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

22:20

ez lehet akár igaz is, de kifejtenéd: én inkább féltékeny agresszív megnyilvánulsának vélem, de mondd el mire gondolsz

2010. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

"vízvezetékszerelőnek se olyan nagy baj, ha van érettségije"


Hehe, épp vízvezetékszerelő vagyok:-)

Egyébként meg bajnak nem baj, de felesleges. Építőiparban meg szerelőiparban stb. a kutyát nem érdekli hogy te művelt vagy-e vagy nem. Hogy tudod-e mikor halt meg Petőfi Sándor vagy nem. Bagy tudod-e mikor volt az első vh vagy nem. Itt egy dolog a lényeg; Tudsz dolgozni vagy nem tudsz? Nemm foglalkoznak azzal hogy te most 3-sal vagy 5-sel végezted el-e a szamunkásvizsgád. A lényeg hogy tudsz dolgozni és termelsz-e vagy nem. És ezáltal teljesen felesleges az érettségi, érettségi annak szükséges aki felsőfokú tanulmányt akar folytatni. De mégegyszer mondom, ha megvan nem baj, de felesleges egy vízvezetékszerelőnek vagy egy ácsnak vagy egy kőművesnek érettségi, nem veszi hasznát a szakmájában.

2010. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Annak idején nyomdásznak tanultam, 8 általános után, 17 évesen már dolgoztam. Aztán jöttek a szakközepesek, a nagy érettségizett gőgjükkel. Szakmailag semmit se tudtak, csak a nagy képük volt. Mi pedig elmentünk munka mellett tanulni és megszereztük utólag az érettségit. Később nagy szükségem lett rá, amikor megbetegedtem, nem végezhettem nehéz munkát. Soha nem lehet tudni, vajon mi mire lezs még jó?
2010. febr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!