Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről akik szerint akinek nincs diplomája az szégyen?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róluk,illetve milyen jelzőket tudnátok rájuk mondani?
2009. nov. 16. 19:35
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Látom, hogy ez már majdnem 3 éves kérdés, de nem bírom ki hogy ne szóljak hozzá.

Nemrég hasonló helyzetbe kerültem, ugyanis egyik barátom ismerőse azzal "esett" nekem, hogy én biztos lenézem őt, mert neki nincs diplomája. Aki ilyet állít, hogy szégyen, akinek nincs diplomája, annak az embernek nagy valószínűséggel inkább az intelligenciájával van problémája. Szerintem egyáltalán nem szégyen és nem is értem, hogy milyen jogon nézik le pl. a szakmunkásokat. Sokszor én szégyenlem, hogy diplomám van, ugyanis a legtöbb ember a tipikus "gazdag szülők hülye gyereke" fajta diplomást látja. Meg kell becsülni minden dolgozó embert, akár van diplomája, akár nincs!!! Nekem a legtöbb barátomnak, ismerősömnek nincs diplomája és közöttünk nem is az a fő téma, hogy kinek milyen iskolai végzettsége van. Ugyanolyan emberek. Nem is értem, hogy miért kel a diplomával hencegni. Egyébként 5 éve friss diplomásként, egy bölcsészdiplomával a "pályámat" pultosként kezdtem egy kávéházban, és nem lettem egyből nyelviskolai angoltanár, mivel akkor nem volt más munkalehetőség.

2012. szept. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!