Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről akik szerint akinek nincs diplomája az szégyen?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róluk,illetve milyen jelzőket tudnátok rájuk mondani?
2009. nov. 16. 19:35
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Ha családi mizéria akkor ott nyilván arról van szó hogy ösztönözni próbálják a gyereket. És ezzel nincs is semmi baj!
2009. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

ez hülyeség...van, akinek azért nincs diplomája, mert nem elég hozzá a teljesítménye...nem olyanok a tanulmányai és az észbeli képességei, de ez nem elítélendő,hogyha egyszer ilyennek született/ezt örökölte...az ilyenekből lesznek a jó mesteremberek a kézkezi munkában...

a másik ok, amikor valakinek jó esze lenne hozzá, de nincs elég pénze, ahogy előttem is írták, ez sem elítélendő,hiszen nem tehet róla, hogy az állam így megnehezíti a tanulni akarók dolgát...

még egy ok,hogyha a szülő nem áll a gyerek mellet, aki hiába tanulna, egyszerűen nem engedik vagy ellehetetlenítik számára a továbbtanulást("ne ücsörögjön,menjen csak dolgozni 18 évesen")


az egyetlen elítélendő vagy szégyellenivaló lehetőség az, amikor egy gyereknek megvan az esze, az anyagi körülményei, és a szülői támogatása is, de pusztán lustaságból vagy azért, mert zülleni akar meg lábat lógatni, nem megy egyetemre...

2009. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
61%

19:51

ebben van valami, bár azért vannak fenntartásaim, aki akar, általában megoldja ...

első diploma ingyenes, ott a diákhitel is (ma már nem is kevés összeggel), én kitartok amellett, hogy egy diploma szinte kötelező, mindennek ellenére, természetesen én is ismerek nagyon intelligens, diploma nélküli embereket is

2009. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Diploma kötelező? (20:06-os)


Én egy olyan családból származom, ahol úgy neveltek, hogy: fiam, egy jó szakmával többre mész mint bármi mással. Meg is tanultam a szakmát, és nem vettem észre a diploma hiányát.

Azóta lett egy vállalkozásom, amiben a kollégámnak szintén „csak” szakmunkás vizsgája van.

A megdöbbentő az volt a számomra, amikor ez a kollégám megismerkedett egy leányzóval, aki főiskolát végzet. Össze is költöztek és szépen éltek együtt, de a lány családja nem tudta elfogadni, hogy az ő leányuk egy „mezei szakmunkással” él együtt. És ennek elég durván hangot is adnak.

Az embert kellene nézni, és nem azt, hogy van-e diplomája, vagy nincs. Nem értem, hogy mi ez a nagy diploma hajhászás ebben az országban, főleg, amikor „szart „ sem ér, mert már annyi a diplomás.

2009. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

40 éves becsületes munkás férfi vagyok, tűzoltó! Hogy ember legyek ebben az országban sürgősen szereznem kell egy diplomát?

Hol lehet venni?

2009. nov. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Ez a jelenség, amit leírtál kedves kérdező, sokszor létezik, persze nem minden esetben.


De létezik ugyanez fordítva is, akinek diplomája van, rögtön megkapja az általánosítást: "biztos valami tücsökszakon kaptad"..."libsi komcsi vagy, azért tanulhattál"....


Emberek, mi lenne ha elfelejtenétek végre ezt a rossz szagú amrxista osztályharc-utánzatot?

Munkás, értelmiségi, paraszt, katona, hivatalnok: magyar! Magyarok vagyunk, ezt kéne szem előtt tartani, osztályok és társadalmi különbségek nélkül!

2009. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

igy nem igaz,hogy csak a diplomás ember az ember...


kellenek szakmunkások,kellenek rendőrök,pékek,egyéb amihez szakmunka kell

DE páromnak sosem kellen egy nemdiplomás(és az is lehetőleg ne bölcsész,mert az nem diploma,csak egy keménypapir,ami wchez se jó)

Ha én képes voltam tanulni,hogy legyen,és képes vagyok a másodikért is hogy legyen,akkor a párom is legyen erre képes

de ettől nem nézem le azt akinek nincs

szüleimnek sincs,de pont anyám az,aki belémnevelte,hogy diploma,hogy huszonévesen ne gyereken meg házasságon járjon az agyam...

és jol tette...

ettől függetlenül vannak diplomanélküli barátaim,és diplomásak akikkel soha szoba nem állnék...

családban is kevés akinek van,de ettől nincs senki lenézve

egyedül abban nem engedek,hogy páromnak ne legyen...(másoddiplomát csinál melo mellett mostani párom,imádom,hogy érti amit tanulok,nem csak bámul,és ez forditva is igaz)

L

2009. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Tűzoltó hozzáállása azért király ... tudod a mentalitást nem biztos, hogy meg tudod venni.


Nézd, nekem van most már nem egy kollegám, akinek komoly kisebbségi komplexusai vannak és egyfolytában próbálkoznak valami kiegészítő képzéssel, mert csak főiskolai diplomájuk van, és hát diplomás körökben nyilván az egyteemi szint az elvárt. Ezt pedig ők is tudják, és évek óta azzal szenvednek, hogyan szerezzenek egyetemi szintet.

Szóval nem olyan egyszerű ez a kérdés. De ahogy mondtam, persze attól függ, milyenek az igényeid ill. milyen körökben mozogsz. Ahol jogszabályi előírás, hogy X pozícióhoz X szintű végzettség kell, ott úgysem tudsz mit tenni, ahol meg ugyan nincs lefektetve jogszabályba, ott csak valahogy benne van a levegőben ... tudom, nem mindig igazságos, de mégis ez a realitás.

2009. nov. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Aki lenézi őket,az menjen el akkor a diploma nélküliek helyett hajat vágni,autót szerelni,wc-t súrolni (hogy csak az alsófokú végzettségeket emlitsem) Felsőfokú közül megnézném hogy elkerekedne a szemük ha nem lenne aki az elit fogaikra megcsinálja a koronát meg a hidat..

Ha tisztességesen dolgozol,akkor már eleve hasznos vagy a társadalomnak.Mindnekire szükség van. Az meg hogy miylen ember vagy,már azelőtt kiderül és eldől mielőtt bármiylen végzettséged lenne.

2009. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

Emberek, itt azért elég rendesen kevertek két fogalmat: diplomás és elit!


1. Akinek van diplomája, nem feltélenül dolgozik értelmiségi munkakörben, vezető pozícióban. Egyre több diplomás kétkezi munkát végez.


2. A vezető pozíciókban hány és hány nem diplomás van? Elég ránézni néhány politikusra.


Úgyhogy csak kérném, a diplomás embert ne azonosítsuk az "elittel", mert korántsem biztos hogy a két dolog fedi egymást, sőt, egyre kevésbé igaz.

2009. nov. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!