Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről akik szerint akinek nincs diplomája az szégyen?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róluk,illetve milyen jelzőket tudnátok rájuk mondani?
2009. nov. 16. 19:35
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

21:11

Ebben igazad van, na most a diplomás elit meg aztán lehet egy harmadik szint akkor a te elméleted szerint, ill. ahogy én is elgondolom. Persze amikor már nem a diploma akérdés, hanem az, hogy MTA tag-e az illető vagy csak egyetemi docens, az ismét más kérdés.

De értem amit mondasz, a társadalmi "elit" kérdése igen izgalmas.

2009. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Én nema diplomásra értettem azt ,hoyg elit,hanem arra akik nagyképüen lenéznek ezrét másokat, mert "elitnek" gondolják magukat a diplomájuk miatt.
2009. nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
Most nézem,biztos félreérthető voltam,de nem értem miért kellett kiforgatni a szavaimat,én a nagyképüség miatt hazsnátlam az elit szót,nem a diploma miat. "elit" kissé gunyúsan!!!!
2009. nov. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Nem lettek kiforgatva a szavaid, egyszerűen csak hozzáfűztem a saját megjegyzésemet, minden sértés nélkül! Sértéssel lett volna kiforgatás.

Amúgy igen, érdekes kérdés ez az "elit". Sajnos azt látjuk, hogy a mai "elit" nem annyira művelt emberekből áll, csak jó időben voltak jó helyen. Na őket én sem tolerálom semmilyen téren (ahogy pl. egy történészt vagy tervezőmérnököt, orvost tolerál az ember).

2009. nov. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Volt igazgatóm szerint akinek nincs diplomája, az SENKI! Nem ember, nem kell vele törődni. Ezt olyan valaki mondja, aki felfelé nyal, lefelé tapos. Volt olyan kolléganő, aki sokkal többet tudott a diplomásoknál (nem volt lehetősége anyagi okokból diplomát szerezni, önképzéssel viszont kenterbe vert sok szar senki diplomást. Igazgató úr kirúgatta, egy diplomás tiltakozott ez ellen (nem a közvetlen főnöke, más valaki). Na mi volt a neoliberális SENKI válasza: mi az hogy sokkal több annál, mint ami a munkaköre?! Éppen azért kell kirúgni! Az a sok bukástól uvig vánszorgó szar senki diplomás pedig rengeteg kárt okoz, de biztosan jó a hátszele (valakinek a valakije).
2009. nov. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Azért nem kellene átcsúszni a diplomások fikázásába sem! Mert bárki elvégezheti az egyetemet, első diploma ingyenes, ha rosszak a körülménye mindenféle támogatást igényelhet, plusz ösztöndíj ha jól tanul, végső esetben diákhitel, de aki akarja az minimális költséggel el tudja végezni az egyetemet.


Inkább arra kellene gondolni, hogy nem a diplomától lesz egy ember jobb mint másik!

2009. nov. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Apukám se szerezhetett diplomát, pedig elméletben akkor ingyenes volt az egyetem. De nem volt a családban "régi munkásmozgalmi harcos, 19-es kommunista, se partizán", nem vették fel, helyhiányra hivatkozva. Aztán meghalt nagyapa és dolgoznia kellett. Akkor sem volt könnyű megélni és tanulni is. Valakinek a valakije bekerült, meg is látszik a mai "eliten", hogy nagyon sokan nem a képességeik alapján szereztek diplomát. Pl. a politikusokon.
2009. nov. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Ja és mindenkinek kötelező volt az agymosás, a FOXIMAXI (Marxizmus-leninizmus, mint tanszék és tantárgy), minden egyetemen és főiskolán.
2009. nov. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

00:58

na azért már ne ott kössünk ki, hogy a végén szégyen lesz egy rangos egyetemen szerzett diploma

2009. nov. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
63 éves hapsi vagyok. Pályafutásomat Rákosi-papa alatt kezdtem, Kádár apánk alatt éltem le életem nagy részét. Húsz éve pedig szabad országban élek, szabadon. Fiatalságomban legfőbb ellenségünk aaz Usa és a Nato volt,így tanították. Később beléptünk ugyanide...Mi köze ennek a diplomások megítéléséhez? Hát csak annyi, hogy többféle szemléletet van módom összehasonlítani. Ezt most nem fejtem ki bővebben, mert most hallottam a hírt egy bányaszerencsétlenségről. Az elejét nem hallottam, tehát nem tudom, hol, de egy robbanás következtében 500 bányász rekedt lenn. Később 400-at sikerült kimenteni...Javaslok valamit azoknak, akik a diploma nélküli emberek megítélésén elmélkednek! Miközben a villany felkapcsolása után elterülnek a meleg vízben, gondolkozzanak el azon, hogyan is került áram a konnektorba, a boylerbe? És az azt előállító emberek közül hánynak van diplomája? Pl. a 500 bányásznak? No és hogy akkor ők mennyire hasznos tagjai a társadalomnak? Meg hogy ők szégyelljék-e magukat, vagy a diploma nélkülieket lenézők? Egyáltalán: Ha régen bárónál kezdődött az ember, akkor most diplomásnál? Mi már iskolás korunkban dolgozni jártunk a nyári szünetek alatt, és büszkék voltunk rá, hogy az így megkeresett pénzből vették meg a könyveinket, esetleg a cipőt! A 18, de a 20 éves katonaviselt ember már nem csak magát tartotta el, hanem befele fizetett a nyugdíj-és egészségbiztosítási alapba. Van olyan ismerősöm, aki 46 év munkaviszony után ment nyugdíjba' Hát a mostani diplomások mennyit dolgoznak majd? meglesz a minimum 20 évük? Végül: Egy 3000 fős településre elég 2 orvos. Egy 5000 fős gyárat elirányít egy gépészmérnök. Egy ügyvéd több ezer emberre elég. Ha most 600000 ember tanul egy tízmilliós országban, akkor mit csinál majd 400000? Fizikai munkát tutti nem akar vállalni, viszont nem lesz rá szükség. Vagy leértékelődik a diploma, ( Hiszen ha mindenki diplomás, akkor, ...) Vagy elmennek külföldre. Nagyon kérek mindenkit, ne minősítse ezt komcsi dumának, hiszen nem az!
2009. nov. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!