Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A ChatGPT politikailag függetl...

A ChatGPT politikailag független és józan gondolkodású, és csak igaz tényeket közöl?

Figyelt kérdés

Azert kérdezem, mert én konzervatív, Fideszre szavazó jobboldali vagyok, és sok helyen olvastam, hogy ha politikai dolgokat kerdeznek tőle, akkor a baloldali, liberalizmusnak megfelelő válaszokat adja.


Ez azért van, mert én gondolkodom rosszul politikailag, es igazából a liberális nyugati ideológia az igazi, ha már egy ilyen számítógépi-intelligencia ezt állítja?


Igaz dolgokat mond a ChatGPT, és ilyen ertelemben megbízható?


Köszönöm előre is az értelmes válaszokat.



2023. márc. 28. 19:18
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/123 anonim ***** válasza:
71%

"Most már remélem, hogy egy sokkal hagyományosabb szendvicshez hasonlít"

Az ilyesféle megfogalmazásokból is kiérződik, hogy nem ember, hanem csak egy gép. Egy ember inkább úgy mondaná, hogy "Remélem, hogy most már sokkal jobban hasonlít egy hagyományos szendvicshez".

2023. ápr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/123 anonim ***** válasza:
100%

"Gordon Ramsay nem élő személy ... Gordon Ramsay nem halt meg, ő egy élő személy ... Remélem, hogy ez tisztázta a félreértést."

Aha, köszi...

Csak ezek után semmit se lehet neki elhinni, mert sose tudhatjuk, hogy vajon mit hogyan ért, és hogy vajon ha feltennénk még egy kérdést, akkor az eddigieknek nem a szöges ellentétét dobná-e ki válasznak... És így sose tudhatjuk, hogy amit most mondott, az már a végleges válasza-e, vagy újabb kérdésekkel juthatunk-e el az igazságig (ha egyáltalán eljuthatunk oda a segítségével...).

2023. ápr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/123 anonim ***** válasza:
73%

"Belemegy a játékba, szerintem mert arra programozták, hogy idomuljon a felhasználóhoz"

És erről mondják azt, hogy csak egy nagy adatbázis, meg a szavak valószínűségi sorrendje...

2023. ápr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/123 anonim ***** válasza:
67%

"De igyekszik valamennyire objektív lenni."

Igyekszik? Egy gép? :)

2023. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/123 anonim ***** válasza:
100%

"csak egy nagy adatbázis, meg a szavak valószínűségi sorrendje..."

Igen, az.

2023. ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/123 anonim ***** válasza:
100%
94 ne vedd szó szerint az igyeksziket természetesen :D
2023. ápr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/123 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz elvonatkoztatni attól, hogy nem ember, ezért - jobb híján - emberként tudunk gondolni rá, ezért ruházzuk fel ilyen emberi jelzőkkel.
2023. ápr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/123 anonim ***** válasza:
100%

"emberként tudunk gondolni rá, ezért ruházzuk fel ilyen emberi jelzőkkel"

Persze, értem én, de szerintem nagyon fontos tudatosítani, hogy nem ember. Amikor majd már nem is tudjuk, hogy emberrel beszélünk-e vagy nem... Az azért nem lesz jó...

2023. ápr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/123 anonim ***** válasza:
64%

“Gordon Ramsey nem egy élő személy …. Bocsánat, ha félreérthető voltam. Gordon Ramsay nem halt meg”


Ez pont úgy magyarázza ha valótlanságon kapják, mint egy fideszes politikus😳.


Nekem kicsit alt-rightosnak tűnik inkább semmint libsinek. Olyan post-truth-os.

2023. ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/123 anonim ***** válasza:
77%
#99 elsőnek mindig liberális közhelyeket puffogtat ha olyan a téma. Aztán amikor jobban belemész, keresztkérdésekkel, akkor már jobboldalinak tűnik az illető, aki egyébként csak egy nyelvi modell. Ennek egyszerűen az az oka, hogy nem felszínes közhelyeket hallasz vissza, hanem száraz tényeket, amit manapság konteonak neveznek, a terjesztőit meg nácinak - no egy nyelvi modell viszont nem lehet náci.
2023. ápr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!