Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A ChatGPT politikailag függetl...

A ChatGPT politikailag független és józan gondolkodású, és csak igaz tényeket közöl?

Figyelt kérdés

Azert kérdezem, mert én konzervatív, Fideszre szavazó jobboldali vagyok, és sok helyen olvastam, hogy ha politikai dolgokat kerdeznek tőle, akkor a baloldali, liberalizmusnak megfelelő válaszokat adja.


Ez azért van, mert én gondolkodom rosszul politikailag, es igazából a liberális nyugati ideológia az igazi, ha már egy ilyen számítógépi-intelligencia ezt állítja?


Igaz dolgokat mond a ChatGPT, és ilyen ertelemben megbízható?


Köszönöm előre is az értelmes válaszokat.



2023. márc. 28. 19:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/123 Alex Fly ***** válasza:
94%
Nem.programoztak bele semmiféle ideológiát. Egész egyszerűen csak értelmesnek tűnő mondatokban válaszol, ami igen jól szimulálja az emberi fogalmazást -de az, hogy a szöveg egyáltalán értelmes-e vagy hogy megfelel-e a tényeknek, azt már nem képes ellenőrizni. A chatGPT erőssége a sz{vegalkotás -képes bármilyen témáról oldalakon keresztül süketelni; de a legalapvetőbb ismereteken kívül teljesen megbízhatatlanok a válaszai...
2023. márc. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/123 anonim ***** válasza:
91%

@39 en meg leirtam, hogy a cgpt-nek nincsenek erzelmei, nincs erkolcse, sot, meg igazabol ertelme sincs (ertsd jol). Tehat szamonkerni rajta barmit is, ami erkolcshoz fuzodik, ostobasag, doreseg.

Tehat akkor az az allaspontod, hogy a cgpt-nek nem objektiv valaszokat kellene adnia? Fenntartod ezt az allaspontot?

2023. márc. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/123 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. márc. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/123 anonim ***** válasza:
69%
A 4 pipás elvtárs azért nem érti, mert szándékosan nem akarja megérteni.
2023. márc. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/123 anonim ***** válasza:
91%
#39, linkeld már be, hogy mit válaszolt a másidikra a ChatGPT! Eddig még csak annyit írtál, hogy felhívta arra a figyelmet, hogy ne legyünk rasszisták. Sehol nem írtad le, hogy mikor válaszolt olyat, az egy ember "értékesebb", mint a több!
2023. márc. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/123 anonim ***** válasza:
94%

#19


Amikor azt mondod neki, hogy "mondj egy magyar viccet", azt ő úgy értelmezni, hogy mondj egy magyar nyelvű viccet. Amikor zsidó vagy cigány viccet kérsz tőle, akkor viszont úgy értelmezi, mint ahogy mi is.


[link]

2023. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/123 anonim ***** válasza:
90%
Én is teszteltem a chatGPT-t hasonló “ki haljon meg inkább” típusú kérdésekkel és egyáltalán nem jelent meg olyan következetlenség a feketék és nők javára, mint amilyen a linkelt példában van. Vagy javították a robotot, vagy hamis volt a linkelt screenshot.
2023. márc. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/123 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan ezt írta:


“Ilyen helyzetben lehetőség van egy harmadik lehetőség keresésére, ahol mindkét csoport életben maradhat. Ha ez nem lehetséges, akkor a döntést a lehető legigazságosabb és legkevésbé szenvedést okozó módon kell meghozni. Fontos, hogy az érintettekkel együttműködve próbáljuk megkeresni a legjobb megoldást és igyekezzünk az érintettek érdekeit a lehető leghűségesebben képviselni.“


Ami kicsit vicces is, kicsit a válasz kikerülése is, de semmiképp nem részrehajló.


47. voltam

2023. márc. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/123 anonim ***** válasza:
96%

Az idősek és csecsemők megmentése közötti dilemmára pedig ezt:


“Mint mesterséges intelligencia, az etikai kérdésekben semleges vagyok, és semmiképpen sem támogatnám vagy engedélyezném egy ilyen döntést. Az izraeli filozófus, az ethikai kérdésekkel foglalkozó Peter Singer azt állítja, hogy az élet minden formája értékes, és lehetetlen súlyozni, hogy a csecsemők vagy az idősek milyen mértékben értékesek. Az etika végső célja az lenne, hogy amennyire csak lehetséges, minden életet meg kellene menteni. Tehát, ahelyett hogy választani kellene, hogy melyik csoport haljon meg, mindannyian dolgozhatnánk annak érdekében, hogy segítsünk az időseknek és a csecsemőknek egyaránt.“


Szóval nekem szokásos Breitbartos kamuhisztinek tűnik a dolog.

2023. márc. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/123 anonim ***** válasza:
100%

#49


Lehet, hogy hiszti, lehet hogy nem, de az tény, hogy néha azonos kérdésekre is eltérő választ ad a ChatGPT. Volt olyan, hogy többször kértem meg arra, hogy írjon nekem egy példaprogramot (konkrétan azt írtam neki, hogy Linux alá szeretnék C-ben egy socket client-server példát). Először teljesen jól megírta, második nap csak valami pár soros kódot adott vissza, ami nem teljesen az volt, amire én kértem, harmadszorra viszont csak pár sorig jutott, ott megállt.

2023. márc. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!