Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Illegális lesz az abortusz?

Bumbi02 kérdése:

Illegális lesz az abortusz?

Figyelt kérdés

Nem vagyok abortusz párti, de az alkotmány módositási hirek közt láttam egy ilyet: az élet ezentul nem születéstől halálig, hanem fogantatástól halálig tart.. ergo az abortusz gyilkosság lesz, és ugy fogják kezelni...

Egyetértek hogy az abortusz valamilyen szinten gyilkosság, viszont vannak helyzetek mikor nem árt ha létezik mint lehetőség

- ha valakit megeröszakolnak ( az eröszakoló nem fog óvszert huzni) akkor utána neveljen fel egy olyan gyereket akiröl azt se tudja ki az apja és élete legrosszabb pillanatát fogja egész életében eszébe juttatni?

- ha valakinek nincsenek meg az anyagi körülményei (pl van már 4 gyereke )

- ha valaki tul fiatal (elitélem aki má 14 évesen abortuszra siet, viszont nem kéne elbaszni több életet is -- 14 éves csaj, a gyerek apja, a csaj szülei, és a csaj gyereke--)

- ha előreláthatóan fogyatékkal , vagy komoly betegséggel születne a gyerek.


ergo nagy hülyeség szerintem ez, különben is, ennek hatására egyre több lenne az "otthoni" abortusz (bumm husánggal jó nagyot a hasra) illetve az árvák száma is megnőne (nem tudják, nem akarják felnevelni ott hagyják)

inkább csak szigoritani kéne az abortuszokat, de nem teljesen betiltani.


2010. okt. 25. 19:36
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:07

Arra ott a gumi! Miért kéne vállalni? Mi ez ? visszamegyünk a sötét középkorba?

2010. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
62%

"...Ha valakinek nincsenek meg az anyagi körülményei, akkor igenis húzzon óvszert,..."


Ehhez annyit tudnék hozzáfűzni, hogy nem én voltam eddig az egyedüli, akinek szétcsattant az óvszer a "szaporodóizmán", - a nagyszerű ANGOL MINŐSÉG hozta magát, - pedig nem vagyok egy "félméteres kékeres" birtokosa...

-Ugye nem gondoltad komolyan, hogy egy fél gumigyárat rá fogok aggatni a farkamra a hozzád hasonlóan gondolkodók "leegyszerűsített gondolatmenetének" okán?

Fogadd el, hogy NINCS 100 %-os védekezési forma, - kombinálhatsz bármilyen hormont, bármilyen fizikai eszközzel.

2010. dec. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
73%

Igen, teljesen jogos, hogy legyen joga az élethez egy magzatnak. DE. Mint már azt előttem is leírták, mi a jobb? Ha az árvaházak teli lesznek, az iskolákban sok gyerek rossz magaviseletű lesz, bántalmazza a társait, mert otthon nem kap meg semmit, amire egy gyereknek szüksége van, vagy épp ellenkezőleg, nem lesz képes beilleszkedni semmilyen csoportba, és még a rengeteg probléma, amit a nem megfelelő bánásmód, nevelés alakít ki, vagy pedig az, hogyha a gyerekek nagy többsége szerető családban nő fel, ép lelkű lesz, és képes lesz beilleszkedni a társadalomba, épp azért, mert ők úgy születtek meg, hogy akarták őket, vagy ha "be is csúsztak", a szülők mégis vállalták őket? A lelkileg sérült gyerekek a társaiknak is okozhatnak sérülést, és még sorolhatnánk az ezzel járó gondokat.


És ha már az ötvenes évek. A Ratkó-korszakban (1950-56) az illegális abortuszok száma megnőtt, rengeteg nő halt bele a nem megfelelő eljárásokba. Nem tudom, mivel lenne jobb, ha most is ez történne. Rendben, életben maradna rengeteg gyermek (habár teljesen értelmetlenül), ugyanakkor (és már ezt is leírták előttem) beindulna az abortuszok feketepiaca is. És nem feltétlenül lenne egészségbarát megoldás. Már persze, ha rajtam kívül bárkit is érdekel az "abortuszos" nők sorsa...


A fejlődő országokban, ahol "bevállalják" a gyerekeket a rossz körülmények ellenére, nem azért van, mert olyan erkölcsösek lennének. Azért nem szakítják meg a terhességet, mert egyrészt nincs hozzá megfelelő eljárásuk, illetve nem is akarják megszakítani, DE! a magas csecsemő-/gyermekhalandóság miatt. Minél több gyermeket szülnek, annál nagyobb a valószínűsége, hogy egy életben marad. Plusz, a gyerekek azért fontosak számukra, hogy legyen majd valaki, aki eltartja őket. Nem azért, mert "a magzatnak joga van az élethez", náluk ez nem így működik.


És miért ne dönthetné el, miért ne tudná eldönteni egy nő, hogy akarja-e, illetve képes lesz-e felnevelni a "nemkívánt" gyermeket? Nem dughatjuk az összes "véletlen" gyereket árvaházba. És az örökbefogadás sem egyik pillanatról a másikra történik, nem fogadhat bárki örökbe, ez egy hosszú folyamat. Valamint miért kell elítélni a 14-15 éves lányokat, akik a nem megfelelő nevelés, és a felvilágosítás hiánya miatt, teherbe esnek? Milyen jogon ítéljük el azt, aki nem érzi magát felkészültnek egy gyerek felnevelésére? Nem éppen az lenne a helyes, hogy akkor vállaljuk el a gyereket, mikor úgy érezzük, képesek vagyunk neki megadni mindent, amire szüksége lehet? Csak azért mert van gyermeketek, még nem feltétlenül helyes, ha elítélitek az abortuszt. Sőt, épp ellenkezőleg, akiknek már van gyerekük, azoknak tudniuk kellene, mennyi felelősséggel jár egy gyerek, mennyire érettnek kell lenni hozzá, és még a megfelelő gondoskodással sem biztos, hogy a gyerekből "normális" felnőtt lesz.


Én személy szerint, ha most 19 évesen teherbe esnék, nem mennék abortuszra, annak ellenére sem, hogy most kezdtem az egyetemet, hogy nincs valami jó (mondjuk úgy, hogy elég rossz)anyagi hátterem, hogy fogalmam sincs, hogyan kell kézbe venni, pelenkázni, stb egy babát, de éppen azért nem vetetném el, mert tudom, hogy mindezek ellenére mindent megtennék azért, hogy neki jó legyen, ne szenvedjen hiányt sem szeretetben, sem egészségben, sem pedig pelenkában, és azért sem tenném, mert én nem lennék képes rá. De akkor sem tartom jó ötletnek az abortusz betiltását, mert a helyzet csak rosszabb lenne, és ugyan nem csak a babákra nézve, de legfőképp nekik.

2010. dec. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
75%

Ezzel majd azt fogják elérni hogy több gyerek lesz a kukában :(

Mert aki nem akar gyereket ugyis "megöli" :(

2010. dec. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
50%

"...A GYERMEK MINDENÉRT KÁRPOTÓL!


RENGETEG ERŐT ÉS KITARTÁST AD!.."



Az idézettekről:


Engem annyira kárpótolt a gyerek mindenért, hogy azóta is azt nyögöm.

Megismerkedtem egy Nővel, akinek még viszonylag kiskorú volt a gyermeke, - egy (már nem) kislányról van szó.


Elfogadtam úgy, a gyereket, ahogyan az Anyját is, - hibákkal, jó tulajdonságokkal.

Tisztességesen, józanul, önzetlenül, emberségesen bántam mindkettővel, - ezen belül a gyerekkel az őt, az Asszonnyal az Őt megillető módon.

(-Ha minden férfi így becsülné meg a családjának nő tagjait, nem léteznének Magyarországon családi perpatvarok, élet által írt családi tragédiák.)

Mindent megbeszéltünk a gyerekkel, - és nem áldemokratikus módon, amikor teljesen mindegy mit mond, elbeszélünk mellette és tesszük, amit jónak látunk, hanem meghallgattuk mindig a gyerek véleményét is azokról a dolgokról, amelyek az ő jövőjét is érintették valamilyen úton-módon.

Mindent előteremtettünk ugyanennek a gyereknek annak érdekében, hogy tisztességesen végezhessen olyan tanulmányokat, amelyet ő választott, - sem tanszerben, sem ruházatban, sem élelemben nem szenvedett soha hiányt. Amikor égbekiáltó butaságot tett - a gyerek, - nem agresszív stílusban mutattunk rá a hibára, amit elkövetett, hanem elmagyaráztuk neki türelemmel a "Mit, miért?" -et, - volt, hogy az Anyja már türelmét veszítette, de úgy léptem közbe, hogy MINDENKI jól jöjjön ki a megoldásból, ne érezze megalázva a gyerek (sem) magát. Soha nem tiltottuk el barátoktól, józan életvitelű társaságtól, ha velünk akart jönni valahová, mindig megadtuk neki a lehetőségét annak, hogy velünk tartson, - mindig (!) volt SAJÁT választása. -Értelemszerű, hogy minden idétlenséget nem vettünk meg neki, ha "csettintett egyet", - nem kényeztettük el, - a feladata az volt, hogy tanuljon tisztességesen, időközönként a takarításban, konyhai munkában, vásárlásban segített az Anyjának, - de ez nem azt jelentette, hogy mindig, mindent a lánynak kellett megcsinálnia, - mosogattam, takarítottam, vásároltam én is...


Így éltünk, éldegéltünk, míg "meg nem csípte a cecelégy"!


Kétszer szökött el - minden átmeneti indok nélkül.

Abbahagyta osztályelsőként a tanulmányait - második osztályos technikumi hallgatóként.

A második fickó "felpróbálta", - és elkezdte egymás után szülni a gyerekeket a semmire. Hazudozik - a mai napig - az Anyjának - akkor is, amikor nem kérdezik, - úgy él, mint egy vándorcigány:

Egyik anyaotthonból a másikba megy három gyerekkel, - "apu" a kaptárban figyel. Se lakás, se szakma, sem anyagi háttér - és csak van.


Valahogy nem vágyom a hálának eme formájára, - ha megjelennek, tudom, hogy pénzre van szüksége, amit abból a pénzből ad oda neki az Anyja, amelyből a lakáshitelt kellene fizetnünk.


Ha önző vagyok azáltal, hogy fedelet adtam e lány Anyjának a feje fölé, - és szövetséget kötöttem vele, amely az együttlétünkről szól, - akkor vállalom, hogy önző vagyok.

Önző vagyok, mert alapból nincs türelmem a gyerekekhez, de mindezt felvállaltam annak érdekében, hogy boldog(nak vélt) közösségben lehessek.

2010. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
66%
Ennyi erővel a spermámat is megilletik jogok, hülyeség ez az egész. Az ember onnantól fogva ember, hogy a köldökzsinórt elvágták, és elméletileg önállóan képes élni. (azért írom, hogy elméletileg, mert nyilván egy csecsemő nem sokáig húzná egyedü)
2010. dec. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:54


Na ez egy érdekes történet. Nem tudjátok hogy mi okozta ezt a változást?

2010. dec. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
ennek az alkotmánynak nem ez lesz azegyetlen hatalmas hibája
2010. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim válasza:
6%
Az abortusz gyakorlatilag gyilkosság. Láttam egy filmet amelyben a magzat mintha védekezni-menekülni próbált volna az orvosi eszköz elöl. Igenis ha mindenki teljesen komolyan venné a védekezést akkor alig történnének "balesetek".Nemhiába vannak kultúrák amelyben a születésed napja a valószínűsíthető fogantatásod napjának évfordulója. S ha megölsz egy magzatot, akkor az nem fáj? Ezek szerint egy egy éves gyerek elvesztése kisebb fájdalom, mint egy öt évesé.Nem így van.Az abortusz legyen illegális.
2010. dec. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
66%

(Előbb nyomj a piros kezecskére, mert úgysem fogsz egyetérteni vele, kedves Antiabortusz. -.-)


Hát ez hihetetlen. Úgy bírom, mikor az ilyen "empatikus" emberek egy magzat fájdalmai miatt aggódnak! Jaj, szegény, nem tehetik ezt vele! Csak egyszer gondolják már végig, hogy hányszor kívántak már másnak szenvedést, és ha csak egyszer eszükbe jutna, hogy a világban mennyien szenvednek önhibájukon kívül! Tényleg ennyire nem képes belegondolni valaki, hogy mennyi kín és szenvedés lenne annak a gyereknek az élete, akit csak azért szültek meg, mert nem lehetett elvetetni? És igen, elenyésző azoknak az eseteknek a száma, mikor a védekezés ellenére is teherbe esik a nő, de mégis mi lenne, ha te lennél épp az az elenyésző eset? Akkor is igazságosnak tartanád, hogy muszáj megtartani?

Úgyhogy kérem, írja le nekem valaki, miért lenne jó annak a babának, akit a szülei nem akartak, de a betiltott abortusz miatt megszületett. Példákat követelek, hogy mivel lenne neki jobb, ha megszületik ebbe az undorító világba, ahelyett, hogy még akkor kiszedték volna az anyjából, mikor még nem fejlődött ki az idegrendszere (ami azt jelenti, hogy nem érez fájdalmat!). Miért olyan nehéz azt megérteni, hogy hiába hagyják életben a gyereket, attól még semmi értelme nem lesz, hogy életben maradjon? Az jó a kis macskakölyköknek, hogy éhen pusztulnak vagy halálra fagynak, mert nincs aki gondoskodjon róluk? És nehogy azzal merjen jönni valaki, hogy "de azok állatok!"!

Rendben van, legyen illegális az abortusz. Kíváncsi leszek ki fog gondolni szegény gyerekekre, akik majd szenvedni fognak. Majd ücsöröghetünk a meleg lakásban, a férjünk mellett a kanapén, nézve ahogy a két kis szemünk fénye játszadozik, arra gondolva, mennyivel jobb lett a világ abortusz nélkül. R9ohadtul nem fogunk a szegény kis árvára gondolni, aki egy otthonban próbál élni, miközben el kell szenvednie minden nap, hogy bántalmazzák a többiek, hogy nincsenek szülei, hogy nem szereti senki, hogy nem kaphat meg semmit, amit szeretne, stb.

Nyugodtan el lehet ítélni, és igen, nagyon durván hangzik, de egy ember nem a világ vége! Ha én meghalok, 10 embernek jó, ha hiányozni fogok, a maradék 6 milliárd meg tudni se fog róla. Miért lenne nektek, abortusz betiltóknak, olyan fontos egy magzat, amihez semmi közötök nincs? Mért fáj az nektek, ha valaki felelősségteljesen dönt, és igenis jó okok miatt nem vállalja a gyereket? És miért engedélyeznétek abban az esetben az abortuszt, ha a gyerek valószínűleg fogyatékkal születne? Az a "valami" akkor már nem emberszámba vehető, az a lény akkor nem érdemes az életre?

Nem azt akarom elérni, hogy egyetértsetek az abortusszal, csak fogadjátok el, hogy szükséges. Nem a ti babátokat ölik meg, nem kényszerítenek rá titeket, hogy márpedig el kell vetetned azt a gyereket. Minden órában elvégeznek egy abortuszt a világon és minden percben meghal valaki ittas vezető okozta balesetben, gyógyszer túladagolás miatt, áramütés miatt és még sorolhatnám. Akkor tiltsuk be az alkoholt és a gyógyszereket, ne legyen elektromos hálózat, mert ezek fájdalmas halált okoznak ártatlan embereknek. De hát ugye ez hü1yeség. Kit érdekel, hogy valakit agyoncsapott az áram? Biztos hü1ye volt és fürdőkádban szárította a haját. Az ilyenek persze senkit nem érdekelnek.

Na jólvan, befejezem, csak annyira fel tud húzni, ha valakik azt gondolják magukról, mennyire együttérzőek, és erre hivatkozva képesek lennének tönkretenni életeket.

(az előző 19 éves hegyi beszédet tartó rohadé,k voltam, aki nem akarja betiltani az abortuszt, satöbbi satöbbi satöbbi...)

-.-

2010. dec. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!