Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Illegális lesz az abortusz?

Bumbi02 kérdése:

Illegális lesz az abortusz?

Figyelt kérdés

Nem vagyok abortusz párti, de az alkotmány módositási hirek közt láttam egy ilyet: az élet ezentul nem születéstől halálig, hanem fogantatástól halálig tart.. ergo az abortusz gyilkosság lesz, és ugy fogják kezelni...

Egyetértek hogy az abortusz valamilyen szinten gyilkosság, viszont vannak helyzetek mikor nem árt ha létezik mint lehetőség

- ha valakit megeröszakolnak ( az eröszakoló nem fog óvszert huzni) akkor utána neveljen fel egy olyan gyereket akiröl azt se tudja ki az apja és élete legrosszabb pillanatát fogja egész életében eszébe juttatni?

- ha valakinek nincsenek meg az anyagi körülményei (pl van már 4 gyereke )

- ha valaki tul fiatal (elitélem aki má 14 évesen abortuszra siet, viszont nem kéne elbaszni több életet is -- 14 éves csaj, a gyerek apja, a csaj szülei, és a csaj gyereke--)

- ha előreláthatóan fogyatékkal , vagy komoly betegséggel születne a gyerek.


ergo nagy hülyeség szerintem ez, különben is, ennek hatására egyre több lenne az "otthoni" abortusz (bumm husánggal jó nagyot a hasra) illetve az árvák száma is megnőne (nem tudják, nem akarják felnevelni ott hagyják)

inkább csak szigoritani kéne az abortuszokat, de nem teljesen betiltani.


2010. okt. 25. 19:36
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
21%

"Mert NEKI problémát jelentene egy gyerek, Ő nem tudná eltartani, ezáltal MAGÁRA nem tudna annyit költeni, a SAJÁT karriere törne ketté és így tovább."


Igen ez ígyvan. Aki nem tudná és valóban nem tudná eltartani az már önmaga is rég éhen halt volna. Viszont akkor meg nem lenne dilemmában. Szóval ma Magyarországon senki sem hivatkozhat arra, hogy nem tudná eltartani. Csak arra, hogy önzőbb az átlagnál.

2010. dec. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
56%

" Igenis azt mondom, hogy aki nem tudja fölhúzni kotont, ne szexeljen! Mindig voltam annyira észnél, hogy felelőségteljesen felhúzassam. 4 gyerekem van, 3 szobában. Lehetne több pénzünk, de az a 4 gyerek, ahogy szeret engem, nos, inkább nem megyek nyaralni, meg nem kapnak csokit mindennap, csak hogy kerüljön valami az asztalra. Többet érnek nekem, mint bármi más. "



Minden elismerésem a tiéd! Ilyen egy emberként gondolkodó magyar anya.

2010. dec. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
44%

Igenis vállalni kell ha mégis gyerek fogantatik!

Vagy ne szexeljetek.


Akik az abortusz mellett vannak, azokon a hozzászólásokon látszik, hogy az életükben még egyszer sem szültek gyereket. Csak a saját ego és a karrierjük a fontos!



A GYERMEK MINDENÉRT KÁRPOTÓL!


RENGETEG ERŐT ÉS KITARTÁST AD!


34/N

2010. dec. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
70%

+++

SZERETETET AD!

2010. dec. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
66%

Bocsánat! Jól értem?


És nem a válaszolóval van problémám.


"Előtörnek a régi célok? (3 szoba, 3 gyerek, 4 kerék)

Így meg lesz a 3 gyerek."


És melyik "édesanya" fogja azokat megszülni? Mert ők, már ma is 4-5 gyereket szülnek, mezitláb, rongyosan, állatokat nevelnek sokakból. Akinek meg van is valami a kobakban, tudja, hogy havi (családi szinten) a 100 ezerre vagy a bizonytalanra, több gyereket szülni felelőtlenség. Csak igyekszem józan maradni..... ha ez bűn kövezzetek meg. Mert ugye senki sem gondolhatja komolyan, hogy érzelmileg, értelmileg, anyagi világban a "valahogy csak fölnő az a gyerek, mi is föl nőttünk, oszt itt vagyunk" azért nem úgy van az csak. Ugye ezt sokan nem gondolják komolyan? Ahhoz, hogy csúnya szóval, versenyképes szakik, mérnökök, munkások legyenek a gyermekből és egészséges legyen érzelmileg, az anyagi (és össz biztonságérzetnek) oldalnak is van némi beleszólása.Nem gondoljátok?

2010. dec. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy én is alapból ellenzem az abortuszt. És van kisgyermekem 9 évet vártam rá, hogy jöjjön. Nagyon szeretem! Az abortusz gondolatától is irtózom. És mint mindennek két oldala van ebben a világban sajnos!


Ki látott már szerető szülők nélkül felnövő gyerekeket az intézetekben. Ki lát sok sok bűnözőt, agresszív gyereket az utcákon a putrikban felnőni? Nehéz józanul dönteni. A -csak egy testet megszülni a világra-....na ezzel sem értek egyet. Te igen?

Nehéz a dönteni....

2010. dec. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
55%
Lehet hozni törvényeket, rendeleteket, - maximum a nem kívánt gyermekeket lepakolják katonás sorban az emberek a "Parlament" lépcsőjére...
2010. dec. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
78%

Én azért kíváncsian várom a pereket, amikor is az ember gyest, családi pótlékot, satöbbit akar felvenni a még meg nem született, de már megfogant gyereke után. Mert ezek szerint akkor már TELJES értékű állampolgárnak kell tekinteni, így az adójóváírás, és még pár plusz dolog 9 hónappal előbb fog járni a szülőknek. Na ÍGY tényleg megéri gyereket gyártani. Igen, gyártani, mert a kormány ezt várja el tőlünk, hogy gépsorokon tenyésszük a gyerekeket, csakhogy majd az ő nyugdíjukat finanszírozni tudják. Mert ugye szerintük a magánnyugdíjpénztár az ördög műve :)


Pont mint Argentínában.

2010. dec. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
31%
Baracsi Attila.: Mindenkinek szól!! Igen is legyen illegális az abortusz!Miért is? Mert az ami itt(-s nem csak magyarországon)végbement,s végbemegy,az a magzatok holokausztja!Csak Magyarországon legalább 3-4-generáció halt ki úgy,hogy még csak meg sem születhetett,miközben már vagy 40-éve sírunk azon,hogy kiöregszik az ország+hogy évről évre egyre kevesebb gyerek születik,+hogy mi lesz így a nemzettel?stb-stb.Szerintem is az élet joga már abban a pillanatban megadatik,amikor az így vagy úgy,de megfogan!Anonim szülés-anonim örökbeadás,ezen nem gondolkodik el senki? Nos sajnálatos tény,hogy van úgy hogy az emberi élet erőszak által fogan meg,de bocsi,ezért megölni egy ártatlant? Nos ha szülész-nőgyógyász-orvos lennék,nagy valószínűséggel még akkor semvállalnék el abortuszt,ha a szakmai karrierem függne tőle,mert ugye bár az orvos az életek megmentésére-fenntartására esküdött fel,vagy nem így van? Az amikor orvosilag indokolt,azaz,ha egy várandósság a kismama,eés/vagy a magzat életét veszélyezteti,s sehogyan sem menthető meg egyik sem,vagy ha a magzat már biztosan súlyos fogyatékkal,vagy más egyéb örökletes,a későbbi életvitelt lehetetlenné tévő problémával él,nos nehéz kérdés,mert ellene vág a szavamnak,de csak és kizárólag ezekben az esetekben lehessen kivételt tenni,az örökletes fogyatékkal élőket esetleg lehetne kötelezni a sterilizációra!Visszatérve az elejére.Ha azok a gyerekek,akiket 1956-nyara óta,azaz,amióta Magyarországon az abortusz legálisan megengedett(-csak a pénztárcánk lehet esetleg akadály),ha azok a magzatok meszülethettek volna,nos valyon mára hány milliónyian lehetnénk? Talán nem kellene azon zokognia a demográfusainknak,hogy mlyponton van az ország népessége,mert az már a lélektani határértéket sem éri el.S ez a mára már mondhatni drámai népességfogyás,igencsak rányomja a bélyegét a gazdaságra is!Ezen "sír"egész Európa is,hogy kénytelen vendégmunkások tömegeivel pótolni a kihaló népességet,mert többen halnak meg,ahányan születnek!Nekünk nem kéne ezt megvárni!Persze nem vagyok politikus,sem demográfus,de a véleményem változatlan,s az is marad,mert míg Afrikában,s Latin-Amerikában,ahol sok helyen aztán tényleg abszolut-nyomor van,felvállalják az isten tudja csak hányadik gyereket is,addig ez a "civilizált"Európa is vállaljon be többet,s ez különösképp igaz Magyarországra!Inkább legyen több árva-államilag nevelt,mintsem egy kiöregedett ország legyünk!Inkább építenék szívesebben árva otthonokat,mint idősotthonokat!Inkább legyen az országlakósság legalább fele 16-év alatti,mint a kétharmada 61-éven felüli!Nem utálom az időseket,de egy ország,egy nemzet csak akkor lehet életképes,ha a populácójának legalább a fele 18-ves,vagy az alatti életkorú,s nem egy kiöregedő népességből áll!!Magyarország,s szinte egész Európa most nem ilyen.Hála a feminizmusnak,a karrierizmusnak,s a nyugatiál-értékek elvakult követőinek!Igen is a megfogant magzatot is tekintsük teljes jogú embernrk,őt is illessék meg az élethez,s az emberi méltósághoz való alapjogok,ugyanúgy,mint egy már megszületett emberi lényt!
2010. dec. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
66%

tehát az abortuszpártiak szerint: szülessenek tök értelmetlenül, bele a vakvilágba a gyerekek? esetleg ne a nő döntse el, hogy mi a jobb neki?

Vagy megfordítva: ha a kormány aszonyga akkor kötelező szülni!?

Mi a fene van veletek? -.-

2010. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!