Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Illegális lesz az abortusz?

Bumbi02 kérdése:

Illegális lesz az abortusz?

Figyelt kérdés

Nem vagyok abortusz párti, de az alkotmány módositási hirek közt láttam egy ilyet: az élet ezentul nem születéstől halálig, hanem fogantatástól halálig tart.. ergo az abortusz gyilkosság lesz, és ugy fogják kezelni...

Egyetértek hogy az abortusz valamilyen szinten gyilkosság, viszont vannak helyzetek mikor nem árt ha létezik mint lehetőség

- ha valakit megeröszakolnak ( az eröszakoló nem fog óvszert huzni) akkor utána neveljen fel egy olyan gyereket akiröl azt se tudja ki az apja és élete legrosszabb pillanatát fogja egész életében eszébe juttatni?

- ha valakinek nincsenek meg az anyagi körülményei (pl van már 4 gyereke )

- ha valaki tul fiatal (elitélem aki má 14 évesen abortuszra siet, viszont nem kéne elbaszni több életet is -- 14 éves csaj, a gyerek apja, a csaj szülei, és a csaj gyereke--)

- ha előreláthatóan fogyatékkal , vagy komoly betegséggel születne a gyerek.


ergo nagy hülyeség szerintem ez, különben is, ennek hatására egyre több lenne az "otthoni" abortusz (bumm husánggal jó nagyot a hasra) illetve az árvák száma is megnőne (nem tudják, nem akarják felnevelni ott hagyják)

inkább csak szigoritani kéne az abortuszokat, de nem teljesen betiltani.


2010. okt. 25. 19:36
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
74%

22:15 vagyok. 8:55, hogy mondhatsz ekkora lelketlen szemétséget?? Igen, ez az! Persze, legyen öngyilkos, mert az olyan egyszerű.

Mire valaki eljut az öngyilkosság gondolatáig, már végigszenvedte a fél életét, míg egy magzat nem érez semmit, vagy ha mégis, csak 2 percig tart, nem 17-18-vagy akár 40 évig!!!

Ráadásul az ilyen ember útja során más emberekben is kárt okoz. Lehetnek ezek lelki károk, de lehetnek is fizikai károk is. Szerinted azok, akik az egyetemre mennek lövöldözni olyan boldog emberek? Simán kifejlődnek ilyen korcsok is, ha olyan családba születik, amely nem képes a gyereknevelésre!

Bocsi, de inkább haljon meg magzatként, minthogy 18 évesen lelője a fél tanszéket, és csak azután legyen öngyilkos. Ne engem hibáztass a véleményemért, hanem a szüleit azért, mert önhibájukból ki kell oltaniuk egy magzat életét!

Természetesen nem minden nemkívánt gyerekből lesz pszichopata, de még mindig az abortusz a kisebb kockázat.

Ráadásul az árvaházak is eléggé tele vannak már. Sem pénzügyileg, sem a gyerekkor szempontjából nem éri meg tovább növelni a létszámot!

És mi van akkor ha az öngyilkosnak közben már családja is lesz, majd eléggé ÖNZŐ módon megöli magát, jó nagy kakiban hagyva a feleségét és a gyerekeit, akik apa nélkül fognak felnőni. Sejtem, most mit gondolsz, de nem! Az abortusz pont, hogy nem önző cselekedet, hanem egy borzalmas szituáció borzalmas, de KEGYES megoldása.

2010. okt. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
63%

A legtöbb ember pedig igenis önzőségből hajtat végre abortuszt. Mert NEKI problémát jelentene egy gyerek, Ő nem tudná eltartani, ezáltal MAGÁRA nem tudna annyit költeni, a SAJÁT karriere törne ketté és így tovább. Azzal csak magukat nyugtatják, hogy jobb így a gyereknek. A nagy fenét jobb így a gyereknek. Egyébként is, mindenki a saját sorsának az alakítója.

Én nem betervezett gyerek voltam, eredetileg egy gyomorrontásnak indultam. Szerencsére nem voltak olyan helyzetben a szüleim, hogy elvetessenek. De nem éreztem volna jogosnak akkor se, ha szegényebbek lettek volna az akkori állapotoknál. Inkább több munkát vállalt apám, de legalább életben vagyok. Amiért én meg hálás vagyok. Viszont teljesen jogtalannak érzem azt, hogy akkor a szüleim eldönthették volna azt, hogy legyen-e lehetőségem arra, hogy itt ezt most leírhassam.


8:55 voltam

2010. okt. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
60%

tegnap 22:06 vagyok

Nem fogok kitérni a szexuális szokásaimra, de sok barátom volt, egyéjszakás is, egyetem után pedig férjhez mentem. Igenis azt mondom, hogy aki nem tudja fölhúzni kotont, ne szexeljen! Mindig voltam annyira észnél, hogy felelőségteljesen felhúzassam. 4 gyerekem van, 3 szobában. Lehetne több pénzünk, de az a 4 gyerek, ahogy szeret engem, nos, inkább nem megyek nyaralni, meg nem kapnak csokit mindennap, csak hogy kerüljön valami az asztalra. Többet érnek nekem, mint bármi más.

Nincs nagyobb bűn az abortusznál. Aki szerint ez nem olyan egyszerű, és nem szórakozásból csinálja az ember (kedves kommentelő), az akkor se érezze magát jól, amikor szexel. Érzed a hangsúlyt? Egyszer élvezed, egyszer meg nem. Dinamika. Vissza kellene fogni az ösztönöket, aztán nem kell sírni a klinikán. (bocsi a durvaságért)

Megölni egy életet. Undorítóbb dolog, mint agyonütni egy öregasszonyt. Ő legalább tud segítséget kérni.

El kellene gondolkodni, hogy mi a fontos az életben!

2010. okt. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:

utolsó egyet értek veled többnyire..

viszont ezerféle helyzet lehet ahol a gyerek érdekeit nézve is rosszlenne világra szülni.. képzeld el 3 szobába nevelsz 5 gyereket, és jönne egy 6... vagy megeröszakolnak.. vagy 15 évesen szülsz.. (tudom hogy 15 évesen nem ezzel kell foglalkozni, viszont ha má egyszer hülye, legalább ne basszon el több életet is többek közt sajátját - azt megérdemelné - de egy kisgyerekét aki semmiről se tehet.)

2010. okt. 26. 21:47
 25/56 anonim ***** válasza:
38%

Ti most komolyan inkább megölnétek valakit, akinek fáj is és fel is fogja, hogy mi történik vele, mint egy szedercsírát??? Ti nem vagytok normálisak :S

Aki pedig annyira önző, hogy elveteti a gyerekét, még akkor is, ha lenne rá pénze és lehetősége is a gyerek felnevelésére, az inkább vetesse is el, mert senki ne nőjön fel gyűlöletben! Márpedig egy ilyen ember gyűlölni fogja a gyerekét, csak a fiatalsága meg az alakja elvesztését fogja látni benne. Az ilyen önző embereknek nem való gyerek!!

Abban viszont egyetértek, hogy akinek szexelni van esze, annak védekezni is legyen esze, és ha nincs pénze gumira, ne feküdjön le senkivel, mert akkor egy gyereket felnevelni se lesz pénze...


22:15

2010. okt. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
96%
Mi a barátnőmmel 16 évesen, amikor elkezdtünk nemi életet élni, megbeszéltük, hogy ha a védekezés ellenére valahogy mégis összejönne a gyerek, vállaljuk. Szerintem ez így tisztességes.
2010. okt. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim válasza:
100%

asszem ez az a válsz ami magába rejti a három legfontosabb dolgot: "megbeszéltük, hogy ha a védekezés ellenére valahogy mégis összejönne a gyerek, vállaljuk"


megbeszéljük: igen, a kommunikáció az egyik legfontosabb alapja egy kapcsolatnak. mindent megbeszélni előre. az esetlegesen felmerülő szituációkat, mint például egy terhesség.


védekezés: igen sokszor előfordul, hogy védekeznek és mégis összejön, de hát nem létezik 100%-os fogamzásgátló-módszer, úgyhogy minden egyes szeretkezés egy kockázati tényező. (egyébként gyanítom, hogy tizedannyi abortuszt sem végeznek védekezés ellenére teherbe esett nőkön, mint a nem védekezőkön)


vállaljuk: és ezt nem csak a gyerekre kell érteni! ez mindennemű felelősségvállalást is kell, hogy takarjon!

mert igazán abból van a baj, ha felelőtlenek vagyunk.

2010. nov. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
41%

„- ha valakinek nincsenek meg az anyagi körülményei (pl van már 4 gyereke )

- ha valaki tul fiatal (elitélem aki má 14 évesen abortuszra siet, viszont nem kéne elbaszni több életet is -- 14 éves csaj, a gyerek apja, a csaj szülei, és a csaj gyereke--)

- ha előreláthatóan fogyatékkal , vagy komoly betegséggel születne a gyerek.”


Most szemétládának fogtok gondolni, de erre a háromra azt mondom hogy akkor minek csinálta meg? Az utolsó esetben persze nincs mese, de az előtte lévő kettőnél ha ennyi esze volt akkor így járt.

2010. dec. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
73%
Emberek nyugodjatok meg! Ha be is vezetnek ilyet az indokolt esetekben nem lesz tilos akkorsem! Pl egészségi okokból, erőszak útján fogant, stb...
2010. dec. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
23%

"Úgy látom, az ellenzők közül senki sem gondol a szegény kisbabára..."


Dehogynem, ezért nem értünk egyet a kivégzésével. Inkább azokat kellene akik támogatják ezt a mészárlást.

2010. dec. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!