Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Illegális lesz az abortusz?

Bumbi02 kérdése:

Illegális lesz az abortusz?

Figyelt kérdés

Nem vagyok abortusz párti, de az alkotmány módositási hirek közt láttam egy ilyet: az élet ezentul nem születéstől halálig, hanem fogantatástól halálig tart.. ergo az abortusz gyilkosság lesz, és ugy fogják kezelni...

Egyetértek hogy az abortusz valamilyen szinten gyilkosság, viszont vannak helyzetek mikor nem árt ha létezik mint lehetőség

- ha valakit megeröszakolnak ( az eröszakoló nem fog óvszert huzni) akkor utána neveljen fel egy olyan gyereket akiröl azt se tudja ki az apja és élete legrosszabb pillanatát fogja egész életében eszébe juttatni?

- ha valakinek nincsenek meg az anyagi körülményei (pl van már 4 gyereke )

- ha valaki tul fiatal (elitélem aki má 14 évesen abortuszra siet, viszont nem kéne elbaszni több életet is -- 14 éves csaj, a gyerek apja, a csaj szülei, és a csaj gyereke--)

- ha előreláthatóan fogyatékkal , vagy komoly betegséggel születne a gyerek.


ergo nagy hülyeség szerintem ez, különben is, ennek hatására egyre több lenne az "otthoni" abortusz (bumm husánggal jó nagyot a hasra) illetve az árvák száma is megnőne (nem tudják, nem akarják felnevelni ott hagyják)

inkább csak szigoritani kéne az abortuszokat, de nem teljesen betiltani.


2010. okt. 25. 19:36
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
Szerintem elég keményen depressziós hozzászólás volt!!!
2010. dec. 3. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
90%

Fentebb már írta valaki, de most újra feldobom, mert ki szokott maradni az érvelésből.


Az abortusz betiltásával nemcsak az állami gondozottak száma nőne, hanem a kukába/árokba/tóba/folyóba/pöcegödörbe/dögkútba stb. dobott újszülöttek száma is. Ha valaki meg akar szabadulni egy gyerektől, akkor nem fogja érdekelni, hogy mit ír egy törvény vagy az alkotmány. :(


Bevallom, nem tudom, képes lennék-e az abortuszra, ha úgy adódna, de mégis amellett vagyok, hogy a döntés jogát meg kell hagyni az anyának. Más eszközökkel kell a gyerekvállalást ösztönözni, nem kényszerrel.

2010. dec. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

Az a probléma hogy nincs átérezve a helyzet súlyossága, azért az abortusz nem játék, ahhoz képest elég népszerű.

Inkább a felelősségtudaton kéne javítani, mert ez az egész nagyon kilépett már a medréből.

2010. dec. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim válasza:

Az a probléma manapság, hogy tüneteket próbálnak kezelni, nem pedig kiváltó okokat.

A szülés, mint hazafias kötelesség: úgy érzem a mennyiség egy idő után a minőség rovására menne. Ahogy ezt egy bizonyos szituációban láthattuk.

Önzőség az abortusz. Igen az, és mégsem. Akik elvetetik a gyereket, magukkal akarnak foglalkozni. Viszont ezzel megmentenek egy életet a hosszas kínlódástól. És ne agy isten pár év múlva már akarva, szeretetben nevelnek fel egyet vagy többet.

Példákat hoznék amikor szerintem igen csak jogos volt(vagy lett volna) a 72 órás tabletta, vagy a terhesség megszakítás:

Barátom szakított barátnőjével. Mivel ledér típus a lány rá vette egy szakítós szexre. A fiú elővette a kotont, a hölgy trükközött (szájal tette fel), és eközben kiharapta a gumit. Mikor végeztek látta a srác, hogy elszakadt a gumi. Szerintem ez esetünkben egy indokolt szituáció volt. Persze lehet mondai, hogy mért kellet megcsinálni stb stb. De vajuk be ritkán harapja ki az ember exe a gumit csak azért, hogy ne hadják el.

72 órás tabletta oldotta meg a problémát.

Édes anyám 16 éves korában szült. Össze jött a gyerek a férje feleségül vette, ahogy illik. Anyám abba kellet, hogy hadja az iskolát. Nagyon nehezen és nagyon hosszú idő után jutott el oda, hogy a 3. gyereke a második férjétől most itt írhasson az interneten. A nővérem, lelkileg nem egészséges sorra potyogtatja a gyerekeit és mivel az anya képe nem volt teljes(tekintve hogy egy 17 éves lány nevelte), a saját gyerekeivel sem boldogul. A legnagyobbat pszichológushoz kellet vinni, az elcseszett nevelési elvek miatt. Egyikük sem tehet róla, mivel egyikük sem tudta , hogy kell ezt az anyaság dolgot csinálni. Itt szerintem helyén való lett volna egy abortusz. Mivel két generációt érint, egyetlen este hibája(teszem hozzá 50 éve a szexuális felvilágosítás nem volt a csúcsán, tehát még csak k.urvát sem lehet kiállítani).

Több barátnőm is katasztrofális családban él, egész egyszerűen mert a szüleik nem alkalmasak a gyerek vállalásra Nem lehet úgy fel nevelni egy gyereket, hogy nem vagy tisztában önmagaddal. És úgy pláne nem, hogy a kapcsolat sem biztos. Megpecsételi az egész életét. Ráadásul igen csak el veszi a kedvet a házasság alapítástól.

Esetemben a családban disz betegségek és/vagy debilitás öröklődik apai ágon. Jellenelégi párom 7 éves korától 13 éves koráig csont velő rákkal küzdött. A gyerekeink nagy valószínűséggel vagy debilek vagy betegek lesznek vagy mind kettő egyszerre, és akkor még egy lappangó gén sem kerül telő.

Rendszeresen védekezünk szex közben, de mint tudjuk semmi sem biztos. Tabletával is lehet gyereket szülni, a kotonnal is lehet baj, spirált pedig még nem szült nőknek nem tesznek fel. Nem értek egyet vele, hogy meg _kelljen_ szüljek valamit, amit akárhogy is szeretek, fájdalom, kiközösítés és megalázottság legyen a jussa.

2010. dec. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim válasza:
41%

Kedves abortuszellenesek!

Amit az abortusz során kikaparnak, már ne haragudjatok, még nem nevezhető kisbabának. Ha menekül, az egyszerűen ösztönös, nem tudatos. Hát még idegrendszere sincs könyörgök.-.-

Ha betiltanák az abortuszt, hány szerencsétlen, beteg gyereket száműznének az árvaházakba? Hány kukába dobott, vagy wc-n lehúzott, vagy a hátsókertben elásott baba kerülne elő mi?

Inkább megszülje egy anya a nyomorba, az éhezésbe a babáját, hogy aztán majd szenvedjen? Persze, mert az olyan humánus, nem?

Mi az, hogy aki nem tud kotont húzni az ne b*sszon, mi? Hogy lehettek ilyen ősbunkó, begyepesedett agyú önző senkik? Szerintetek csak az megy abortuszra, aki nem védekezik? Azokra nem gondoltok, hogy valakinek spirál, óvszer, tabletta mellett is becsúszik? Őket is el kell ítélni? Nyilván nem azért védekezik, hogy költse a pénzét. Annyira szeretem az ilyeneket...

Végignéztetek már Magyarországon munkaügyileg? Tele vagyunk diplomás munkanélküliekkel. Na ő hova szüljön? Hogy majd a nagyszülők eltartsák? Gratulálok. Gondoljatok bele néha, hogy milyen álszentek is vagytok.

2011. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 35%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 2010-10-25 21:59


...azt írtad, hogy selejtek? O.o tényleg...azt írtad?

lezsibbadtam tőled, teljesen.

te nem vagy ember. te vagy a selejt. és nagyon látszik abból, ahogy írsz, hogy bele sem gondolsz az érvekbe, csak mondod azt, amit az érzéketlen csökött agyaddal jónak látsz. az abortusz szörnyű dolog, de találtam nektek még egy dolgot, ami segíthet elviselni: lehet, hogy egy rossz szociális körülmények közé születő baba ilyen emberré vált volna, mint a 2010-10-25 21:59 -es. (már elnézést)

2011. aug. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!