Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van az a sok oltáskárosult...

Hol van az a sok oltáskárosult? Azt mondták egyesek, hogy majd megnézzük az oltottakat 2-3 év múlva.

Figyelt kérdés
Mekkorára tehető azoknak az embereknek a száma, akik az oltás hosszútávú szövődményeibe belehaltak?

márc. 24. 18:43
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/103 A kérdező kommentje:

#89

Ismétlem: a forrásaimnak, amiket küldtem vagy 50 kommenttel ezelőtt köze nincs a magyar egészségügyhöz.

ápr. 13. 22:20
 92/103 anonim ***** válasza:

#83 Valóban semmi értelme vitázni veled, hiszen a semmiről írkálsz. Egy tyúkkal sem áll le senki vitazkozni a Newton törvényekről, szóval ez itt valóban nem bevezhető vitának. Ez a kommentfolyam a te vergődésedről szól, és én nevetnék is rajta, ha nem lenne siralmasan szánalmas. Nem véletlenül vagy DK-s ezzel a szellemi színvonaltalansággal.

Na, pá!

ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/103 DK-s ***** válasza:
0%

#90-nek:


Lakcím nélküli vagyok mivel önkormányzati lakásban lakom, ami a párom nevén van. És az önkormányzat nem enged bejelentkezni. A pécsi Támasz Alapítvánnyal szerződve levelezési címnek használhatom őket. Ők kezelik a pécsi hajléktalanokat.


Tudod mi a szerződés ALAPFELTÉTEL?


Az évente egyszer elvégzett ingyenes tüdőszűrés, és negatív lelet. A költséget a Támasz állja.


Már a portán megállítanak, ha lejárt a tüdőszűrőd.

ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/103 DK-s ***** válasza:
0%

Ismét #90-nek:


De ez egyébként törvényi előírás, minden hajléktalanokat segítő alapítvány esetében, ahol közösség van.


Tehát sántít az az állításod, hogy a hajléktalanok közt rengeteg a TBC-s.


Még a tetvességet is ellenőrzik.

ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/103 anonim ***** válasza:
70%

#93 Nem hittem, hogy ennyire sötét vagy, de mégis.

Jaja, az összes utcán fetrengő bejár egy alapítványhoz tüdőszűrésre XD

Egyre viccesebb vagy. Nyomi...

ápr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/103 DK-s ***** válasza:

#95-nek:


Nem egy alapítványhoz nagyonh'ülye barátom, hanem a területileg illetékes hajléktalan-ellátó központba, ami amúgy mindenhol alapítványi kézben van.


Feltéve hogy akar ingyen zabálni, közsegélyt kapni mert ahhoz cím is kell, mosatni, fürödni, nappali "melegedőt" használni reggelivel-ebéddel, és esetleg az éjszakai szállást is használni.


Mert ezek BÁRMELYIKÉHEZ kell a tüdőszűrő. Anélkül tényleg az utcára szorul, mindenféle segítség nélkül. Nem vehet igénybe semmit.


Az a különbség kettőnk között hogy te okoskodsz, én viszont tudok.

ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/103 A kérdező kommentje:

#96

Pedig neki van igaza, a hajléktalanok körében tényleg jelentősen magasabb a TBC-sek aránya.

Mind Magyarországon:

[link]

Mind külföldön:

[link]

Hiába van ingyen zabálnivaló, cigivel kell csalogatni a hajéktalanokat a tüdőgondozóba:

[link]


"Az a különbség kettőnk között hogy te okoskodsz, én viszont tudok."

Ha annyira tudsz, akkor arra miért nem tudsz válaszolni, hogy honnan vetted, hogy az oltatlanok nem haláloztak nagyobb arányban, mint az oltottak?

ápr. 14. 13:30
 98/103 DK-s ***** válasza:

#97-nek:


Ha ez nem csak a szokásos bűnbak-keresés, akkor p'csán kell rúgni a hajléktalan-ellátókat.


A hajléktalanok túlnyomó többsége kénytelen igénybe venni bizonyos szolgáltatásokat. Amelyik szó szerint az utcán él, annak mindenképp. Nagyon hamar éhen döglene nagy részük, ha nem mennének be alkalmanként legalább enni. Az összekoldult pénzzel nem tudnák fenntartani magukat mert azt rendszerint piára vagy cigire költik, a kaját pedig az alapítványi ellátóból oldják meg.


Még egyszer elmondom: papíron én magam is hajléktalan vagyok, mert ahhoz hogy levelezési címnek használhassam őket, szerződést kellett velük kötnöm mint hajléktalan. Ezen kívül pedig én magam is dolgoztam már két szervezetnél is önkéntesként, úgyhogy első kézből mondom a fentieket. Én nem kitalálni próbálom, hanem tapasztalatból tudom.


A pécsi Támasz alapítvány keményen betartja a játékszabályokat, ami a TBC-t illeti. Ha lejárt az egy év, a portás gépe azonnal jelzi, és EGY alkalommal, akkor bemehetsz. Elintézed amiért mentél, és kifelé már a beutalóval mész.


Másodszorra már csak érvényes, negatív lelettel mehetsz be, mert a gépben az is bent van, hogy kaptál -e már beutalót?

ápr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/103 A kérdező kommentje:

#98

"Nagyon hamar éhen döglene nagy részük, ha nem mennének be alkalmanként legalább enni. Az összekoldult pénzzel nem tudnák fenntartani magukat mert azt rendszerint piára vagy cigire költik"

Ha az éhendöglés szélére kerülnek, akkor kénytelenek kajára is költeni belőle.


Amiket leírtál nem változtatnak a tényen, hogy a hajléktalanok körében magasabb a TBC-sek aránya.

ápr. 14. 19:16
 100/103 anonim ***** válasza:

#98 Egy koldus egy frekventáltabb helyen napi 20-30k forintot koldul össze. A legtöbbjének amúgy van lakástulajdona, csak egy csomóan szeretik az utcán fetrengést, a drogozást, piálást. (Drogosan, piásan sem engedik be őket sem a nappali melegedőbe, sem az éjszakai szállásra, ezért be sem mennek. A mentő szokta összekaparni őket, és bevinni a kórházba rehabra, meg tetvetlenítésre.)

Ha ez neked újdonság, akkor menj el egy-két hónapra mentőbe segédnek, vagy közteresnek, akkor első kézből is láthatod, mekkora f@szságokat beszélsz.

Vannak olyanok, akik tényleg nincstelenek, de a legtöbbjükön meglepődnél, ha tudnád, többet "keres", mint egy diplomás, dolgozó ember. Ennyig gondoltam még adalékként a valóságból megemlíteni...

ápr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!