Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálatok is megjelentek a...

Nálatok is megjelentek a közmunkás postások?

Figyelt kérdés

Tegnap nem bírtam elmenni emellett, mikor életemben először láttam KÖZMUNKÁS postást

Régen meg most is hivatal a posta. Nagyszüleim túrják még mindig a földet. Meg 60-70 éve nagyon sok mindenki, és aki nem túrta a földet, az azért több pénzzel rendelkezett, és nem lehetett akárki postás, manapság meg úgy tűnik akárki??

Ide jutott az ország?



2013. dec. 31. 11:35
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Bocsánat

* nem kéne közmunkás postásnak lenni

2013. dec. 31. 12:00
 12/47 anonim ***** válasza:

"egyazon munkahelyen dolgozik ugyanannyi pénzért"

meg akarod tartani ezt a téveszmédet, hogy sokkold magad unalmadban, vagy mondjuk el, hogy van ez.

2013. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

Munkahelyteremtés..

Az a legkönnyebb megoldás, hogy közmunka.. szomorú

2013. dec. 31. 12:01
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

Az gondolom sima láthatósági mellény amit az utolsó is mondott.

Ezt a postásoknak is kötelező hordaniuk lakott területen kívül, de hát nekik nincs olyan útvonaljuk. Nálunk is hord az új postás csajszi mégis rendes hivatali dolgozó. Eddig irodai munkát végzett de átdobták kézbesítőnek.

Egyébként tényleg gáz ami itt megy manapság és valóban rengeteg szakképzett, diplomás közmunkás van mivel ők akarnak is dolgozni csak nincs más lehetőségük.

Én nekem annyival jobb a helyzetem hogy én bekerültem a közalkalmazottak közé így több a lóvé de nem egy feneket kellett tisztára nyalnom ahhoz hogy ne kint a hőségbe, hidegbe kaparjam a járdákról a fost hanem bent épületen belül végezzek karbantartói munkát.

Nem éppen álom munka ez mert nem így képzeltem el magam az életben, de elvagyok. Viszont nem kapok ám nagy pénzt érte.

A haverom akinek technikumi végzettsége van ő neki azóta ígérték hogy felveszik a gyakorlati munkahelyre amióta elkezdte a sulit, június közepén vizsgázott le mindenből és nem vették fel mert nem kell oda ember. próbálkozott más sok munkahelyen de sehová nem vették fel mert nincs munkatapasztalata főállásban így a kutyának sem kell. Persze hogy ő is a közmunkára szorult mert nagy gázban van a családja és már az a 20-25 ezer forint is sok amit bead a családi kasszába, a maradékból meg spórolni próbál hogy kitanuljon egy nyelvet normálisan és elhúzhasson innen.

De a diplomásoknak sem könnyebb. A volt barátnőm azért adta fel a fősulit mert nem látta a jövőjét, teljesen elvan keseredve mert így nem bírja végig csinálni.

Ő is inkább kitanulja a kozmetikai szakmát és elmegy kozmetikusnak vagy is megpróbál. Közben 6 órában dolgozik a helyi hipermarketben kaszásként.

nem élvezi azt a munkát, fel idegesítik őt mindennel, elege is van belőle, de nincs más választása szegénynek.

Úgy hogy itt tartunk már hogy sokan a közmunkára kényszerülnek és azért hihetted azt hogy a postás is közmunkás mert a közmunkások javarészt az utakon dolgoznak és akik ott dolgoznak azoknak kötelező a láthatósági mellény, még szikrázó napsütésben is.

2013. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
12-re válaszolj kérlek. A "munkahelyteremtés" nem egy varázsszó, ami hipp-hopp meg is van, de ezt majd megérted, ha befejezted az általánost.
2013. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
48%

Havi másfél millió nem egy nagy fizetés, rengetegen keresik meg itt Magyarországon is, sima alkalmazottként, tehát nem politikus. De ha megnézed Londont, ott például ez csak pár %-al több az átlagfizetésnél.


Amúgy a postás egy nagyon egyszerű szakma, valójában a jó postás attól nagyon jó postás, hogy sok-sok szakmai gyakorlattal rendelkezik. De igazából nem vét túl sok hibát az sem, aki most esett ki a szakképzésről. Ez van, a postásság kitanulható akár pár hónap alatt is, ha valaki nagyon szorgalmas. Nem egy összetett szakma.


Ahhoz képest, még a jó földművesnek is kell legalább annyi ismeret, de szerintem inkább sokkal több. Földrajzi ismeretek ugyanúgy kellenek a mezőgazdaságban, mint a postásnak, de emellett rengeteget kell tudni a növényekről is (nem árt ha tisztában van ugye vele az ember, hogy mi az ami egyszikű, kétszikű, minek milyen a föld és vízigénye, hogyan kell gondozni, stb. és ezzel csak azokat mondtam, amit a hobbi növénytermesztésemből tudok). Tisztában kell lenni különböző vegyszerek használatával, biotermesztéssel, és az sem árt ha néhány mezőgazdasági gépet is tud kezelni az ember.


Mellesleg manapság a mezőgazdaság jövedelmező. Sok mezőgazdaságban dolgozó ismerősömnek van sportkocsija, saját (nem bérelt) traktorai, haszongépjárművek, állandó alkalmazottak, saját kisbolt, 4-5 lakás Pesten, mindezt az isten háta mögötti vidéki gazdálkodásból. Tehát aki jól csinálja a mezőgazdaságot, az havonta több millió forintot meg tud keresni, de még kezdő alkalmazottként is legalább annyit megkeres mint egy postás.

2013. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:
Kedves 14-es ment a zöld
2013. dec. 31. 12:05
 18/47 anonim ***** válasza:

"Az a szomorú, hogy egyazon munkahelyen dolgozik ugyanannyi pénzért egy egyetemi diplomát szerzett személy egy nyolc általánost sem elvégző földönfutóval."


Eléggé szomorú, hogy ilyen elitista módon gondolkozol. Nem az a gond, hogy a diplomás nem keres többet, hanem az, hogy van, aki 8 általánost sem végzett!

2013. dec. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

12: Ha nagyon akarnák, és strapálnák magukat, tudnának.


18-asnak pedig igaza van, de az is meglepő, hogy diplomások vannak ott, a 2 véglet

2013. dec. 31. 12:10
 20/47 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, hogy ennyi fiatal (köztük én is diplomás közmunkásként) el van keseredve a jövője és a kilátástalansága végett. Mi lesz itt kéremszépen, vagy mi van itt már most is? Minden nap gyomorgörccsel kelek és fekszem, hogy mi lesz velem, hova jutok?! Borzasztó, hogy hiába tanulunk semmi sem lesz belőlünk és minden álmunk szertefoszlik. 24/f
2013. dec. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!