Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálatok is megjelentek a...

Nálatok is megjelentek a közmunkás postások?

Figyelt kérdés

Tegnap nem bírtam elmenni emellett, mikor életemben először láttam KÖZMUNKÁS postást

Régen meg most is hivatal a posta. Nagyszüleim túrják még mindig a földet. Meg 60-70 éve nagyon sok mindenki, és aki nem túrta a földet, az azért több pénzzel rendelkezett, és nem lehetett akárki postás, manapság meg úgy tűnik akárki??

Ide jutott az ország?



2013. dec. 31. 11:35
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Szívemből szóltál kedves 20-as
2013. dec. 31. 12:15
 22/47 anonim ***** válasza:

12: Ha nagyon akarnák, és strapálnák magukat, tudnának.

Mármint annyit keresni????

Tévedsz, de sokkold magad tovább, nyugodtan, ha jól esik. Nem is az a munkahely a fizetést kifizető, ahol van. Teljesen külön van és egy Ft-tal sem tud többet kapni, mint amennyit adnak. Persze, azt biztos nem tudod, milyen kevés ez, de nem baj. További jó sokkolódást.

2013. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem egyébként nem igaz, hogy hiába tanulunk. Én tudatosan választottam olyan szakmát, amivel biztosan el lehet helyezkedni az elkövetkezendő 10-20 éveben a világon bárhol, sőt, még simán felvenne sokkal több embert is a szakma. És így most egyetem mellett is 20 évesen már többet keresek mint a magyarországi átlagfizetés.


Ezzel nem azt mondom, hogy mindenkinek ezt kellene tanulni, de ha valakinek nincs önbizalma, nehezen szerez szakmai gyakorlatot a saját szakmájában, stb. Annak azt javaslom tanuljon ki olyat, amivel bármikor el tud helyezkedni, mert nagy rá a kereslet. Ez biztos nem OKJ lesz, az OKJ-s szakmák nagyon ingatagok, egyikre sem lehet rámondani, hogy 5 év múlva is jól keres majd vele az ember, ha tovább nem képzi magát. Tanulni sohasem késő, a tudás pedig az, amit soha nem vehetnek el az embertől. Ha fel tudod találni magad, akkor sokkal többre mész.

2013. dec. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
12: Ha a kormány strapálná magát, hogy munkahelyeket teremt..
2013. dec. 31. 12:19
 25/47 anonim ***** válasza:
100%
És kedves 23-as, meg lehet kérdezni, hogy te mit tanulsz, amire akkora az igény?
2013. dec. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
57%
Informatika
2013. dec. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Mindegy, befejezem, mert semmi értelme, úgysem tudjuk egymást meggyőzni, a 14, 16 és az informatikus válaszolóknak külön köszönöm, hogy írt! :)
2013. dec. 31. 12:29
 28/47 A kérdező kommentje:
És kedves huszasnak is :)
2013. dec. 31. 12:29
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
Egyet azért tisztázzunk. Ezzel a "közmunkával" semmi nincs megoldva! Most télre/választásokra felturbózták a számokat aztán választások után lecsökkentik. Ez csak kiadás, ez nem old meg semmit sajnos :S
2013. dec. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nem lehet mindenki informatikus sem. Az a baj, hogy aki alantasabb munkát végez már le van nézve. Én diplomás közgazdász vagyok, de a hivatalban dolgozom. Közmunkaprogramokhoz írok kérvényt, tervezem a költségvetést stb. Néha megkérnek a falu dolgainak az intézésére is. Őszintén, van pár munkatársam, akik köztisztviselők és többet dolgozok náluk. Nekik már 15:55-kor kiesik a toll a kezükből, mire 4 óra elmúlik és veszem a kabátom már se hírük, se hamvuk, de kétszer annyit keresnek mint én. Sajnos ez a mai magyar valóság. Sőt hallottam már olyat is, hogy szegényebb településeken még a diplomás pedagógust is közmunkásként foglalkoztatták, mert az ingyen volt az önkormányzatnak. Ezért nem szabad lenézni senkit, aki közmunkára kényszerül, mert soha nem tudhatod, hogy te mikor kényszerülsz rá.
2013. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!