Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem dolgoznak a közmunká...

Miért nem dolgoznak a közmunkások rendesen? Miért lehet azt látni, hogy folyton mást csinálnak munka helyett?

Figyelt kérdés
Itt a városban is ahol lakok, állandóan csak azt lehet látni hogy beszélgetnek egymással, sétálgatnak békésen, holott egy csomó hó van a köztereken, ami nincsen eltakarítva. Én a házam előtt mindig eltakarítom a havat, nem csúszkál előttem senki. De a köztéren, ahol a közmunkások feladata lenne eltakarítani a havat, elég nagy hó van, és nagyon csúszik is már. Ezeknek nincs felettesük, akik rájuk szólnának ha nem dolgoznak? Ha én a a munkahelyemen ilyen szinten nem csinálnék semmit, akkor már régen kirúgtak volna. Azért felháborító, főleg azért mert a mi adónkból fizetik őket. Szerintem egyébként a közmunka egy nagyon jó dolog, hiszen így dolgozni is kell a pénzért, nem csak úgy segélyként odaadják nekik a semmiért, aztán meg otthon döglenének, vagy a kocsmában innák le magukat.

#ellenőrzés #közmunkás #nem dolgoznak rendesen #csúszós járdák #szemét az utcán
2017. febr. 2. 11:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
86%
Vannak diplomás közmunkások is,te nagyon tanult bérkommentelő:D
2017. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 Fatal_3rror_ ***** válasza:
38%

Több okból is:


1. Az átlag ember el tud menni "sokkal jobb" fizetésért dolgozni, főleg h szakmája van. A közmunkások többsége meg azért van ott ahol, mert világ életében lusta volt.

2. Annyi pénzért én sem erőltetném meg magam, ezért kellene 10 közmunkás helyett 1-2 aki rendesen van fizetve de dolgozik is.

3. Ha nem dolgozik is ugyanannyit kap, mint ha dolgozik, minek erőltetné meg magát?

4. Rengeteg embernél a munka = kötelező rossz. Már gyerekkortól ezt nevelik beléjük, meg hogy "élj fiatalom mert felnőttként nem fogsz..." Még szakmunkásoknál, irodai munkásoknál is sokszor látom, hogy arról szól a napja, hogyan bekkelje ki minél kisebb erőbefektetéssel a napot, hogy 16 órakor húzhasson a búsba.

5. Nincs semmi jövőképük, semmi motivációjuk. Ez sok embernél megvan, még sokaknál akkor is ha van pénzük. Ha meg pont annyi pénzed van hogy ne pusztulj éhen, akkor beleeshetsz a céltalan létezés körforgásába ahol semmi nem fog érdekelni, a munkád sem.

2017. febr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
71%
Ha annyit tanultál fiatalon, akkor öreg korodra hogy lettél ennyire ostoba? Szívta kifelé belőled az eszet az oktatás?
2017. febr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
30%

Mert lusták.

Nem véletlenül vannak közmunkán.

2017. febr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos ezért, mert úgy gondolják, hogy mivel ennyi bért kapnak, akkor joguk van beleszarni mindenbe.

Nem azt látják, hogy az állam nyújt egy lehetőséget, nem. Még ők követelőznek.

A legjobb, hogy ezzel azokat szívatják, akiknek az adójából kapnak fizetést.

Nincs miről beszélni, csökkent értelmű, hálátlan népség.

2017. febr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
84%

Miért nem mész oda és kérdezed meg?

Persze megértem, hogy könnyebb itt kérdést feltenni és felháborodni, de akkor is egyenesség sokkal egyszerűbb.

Főleg, hogy mennyi idő alatt állapítottad meg, hogy nem dolgoznak?

2017. febr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadóval nagyon egyetértek, szerintem is világ életükben lusták voltak, meg most is azok, más munkára nem is lennének alkalmasak. Az meg hogy diplomájuk van, attól én nem esek hasra, gyurcsány alatt volt egy csomó kamu szak, ami csak arra volt jó, hogy szórják a szüleik pénzét, bulizzanak tanulás helyett, és ne is kelljen nekik dolgozni, arra tudjanak hivatkozni, hogy ők egyetemre járnak. Orbán Viktor megreformálta az egyetemi oktatást, az egyetemek a piacra termelnek, a kamu szakos egyetemisták száma nagyon lecsökkent. Rengeteg mindent köszönhetünk Orbán Viktor miniszterelnök Úrnak, közte azt is hogy a semmirekellőek, akik eddig kerülték a munkát, és kapták a segélyeket, ezt már nem tehetik meg. Csak akkor kapnak pénzt ha dolgoznak közmunkán. Orbán Viktor miniszterelnök Úr szépen lassan felvirágoztatja hazánkat. A nyugdíjasokkal meg miért lenne bajom, amikor az én szüleim is ledolgoztak 40-45 évet, újjáépítették az országot a háború után és tisztességbe megöregedtek. Nekem is ez a célom. A mi családunk szemében a lustaság, a munkakerülés volt a legnagyobb bűn, amit ember elkövethet.
2017. febr. 2. 11:49
 18/71 anonim ***** válasza:
11%

FFőleg"Főleg, hogy mennyi idő alatt állapítottad meg, hogy nem dolgoznak?"


Az elmúlt években.

2017. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
87%

"Talán tanulni kellett volna, normális szakmát szerezni, nem pedig várni a szájba a sült galambot."


Majd amikor lesz normális oktatás, akkor tanulni is fognak rendesen.

2017. febr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
15%

"Majd amikor lesz normális oktatás, akkor tanulni is fognak rendesen."


Ööö elárulnád, hogy más hogy tudott akkor tanulni?

Illetve miből gondolod, hogy fognak?

2017. febr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!