Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem dolgoznak a közmunká...

Miért nem dolgoznak a közmunkások rendesen? Miért lehet azt látni, hogy folyton mást csinálnak munka helyett?

Figyelt kérdés
Itt a városban is ahol lakok, állandóan csak azt lehet látni hogy beszélgetnek egymással, sétálgatnak békésen, holott egy csomó hó van a köztereken, ami nincsen eltakarítva. Én a házam előtt mindig eltakarítom a havat, nem csúszkál előttem senki. De a köztéren, ahol a közmunkások feladata lenne eltakarítani a havat, elég nagy hó van, és nagyon csúszik is már. Ezeknek nincs felettesük, akik rájuk szólnának ha nem dolgoznak? Ha én a a munkahelyemen ilyen szinten nem csinálnék semmit, akkor már régen kirúgtak volna. Azért felháborító, főleg azért mert a mi adónkból fizetik őket. Szerintem egyébként a közmunka egy nagyon jó dolog, hiszen így dolgozni is kell a pénzért, nem csak úgy segélyként odaadják nekik a semmiért, aztán meg otthon döglenének, vagy a kocsmában innák le magukat.

#ellenőrzés #közmunkás #nem dolgoznak rendesen #csúszós járdák #szemét az utcán
2017. febr. 2. 11:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy előtte leírta más is,nem csak a közmunkások,de a közalkalmazottak között is rengeteg ilyen ember van,aki nem végzi 100%-kal a feladatát,hanem azt várja,hogy leteljen a munkaidő.


Pl tanárok között is vannak olyanok(tudnék mesélni)

De a közbiztonságról és az egészségügyről,vagy a közigazgatásról is elmondható ezt,ahol vannak akik nem megfelelően látják el a feladatukat.


Nem mindenki tudja tartani a lépést a versenyközpontú világgal.És ez még nem csak annak függvénye,hogy mennyit keres.

De általában úgy szokott lenni,minél kevesebbet keres,annál kevésbé motivált.

Erre szoktam mondani,hogy akik a kommunizmust ezért tartják működésképtelennek,hogy a kapitalizmus alsó szintjein lévő emberek is ugyanezt a mintát mutatják.

2017. febr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
85%
A motiváció egyenes arányos a fizetéssel.
2017. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
81%

"Majd akkor lesz lózung, ha adok neked egy bankszámlaszámot, amire csak úgy átutalsz nekem pénzt havonta, mert téged nem zavar, hogy mennyid marad."



Tündérke! Miért érdekeljen? Kb háromszor annyit kapok havonta mint amennyire szükségem lenne. De akkor sem neked adnám ha le akarnék mondani róla, hanem ezeknek a szegény embereknek. Hidd el, hogy jobban megérdemlik mint te!

2017. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
87%
A hosszú ideig tartó motiválatlanság, szegénység, társadalmi szociális vonatkozása kiéget mindenkit. Te is csak piálnál a helyükben. Ilyenkor 51 ezerért lenne kedved rohanva havat lapátólni kora reggel?
2017. febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
75%
Hogy lenne már kedve? Csak itt adja elő a nagymenő jómunkásembert.
2017. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 A kérdező kommentje:
Havát lapátolni mindenki tud, viszont azt a munkát nem mindenki tudja ellátni amit én csinálok, ezért kapok jóval többet. Azt meg kedves utolsó válaszadó honnan tudod hogy én hogyan dolgozok? Talán ismersz, vagy mi a franc?
2017. febr. 2. 20:34
 57/71 anonim ***** válasza:
84%

Túl vagy fizetve és sokan mások is a világban.

Ez az igazság.

És akkor még kritizálod azt,aki te is,és a felsőbb rétegek kihasználnak.


De mondok neked jobbat,ebben a nagyszerű kapitalizmusban a megfizetettség nem egyenesen arányos mindig a teljesítménnyel,a tudással és a munka nehézségének jellegével.


Pl sok egészségügyi dolgozó baromira alul van fizetve,még mások pl úgy keresnek sokat,hogy szinte semmit nem csinálnak.


De az ilyen kapitalista diktatúra gondolkodású emberek nem tudják megérteni,hogy ahogy ők gondolkodnak az egy kommunista észre vall.

Az is dolgozol 100% lelkesedéssel és erőbedobással,aki 50 ezerből él,meg aki havi 1 millióból.

nonszensz.

Tipikus fideszes gondolkodás.


Ha vállalkozó vagy és nem akarsz rendes szakembert megfizetni,akkor nem leszel sokáig vállalkozó.

A jó munkaerőt meg kell fizetni.

A közmunkás is ha keresne 120 ezret,akkor biztosan boldogabb lenne.

2017. febr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
92%
Nem túl motiváló a munkára, mikor kapok br 106-ot diplomával, a beragadt diplomás kolléga meg br 220-at + erzsébet utalvány, szép kártya, ilyen-olyan jutalmak, és ugyanazt csináljuk. Az elején még lelkes voltam, így másfél év után már egyre inkább motiválatlanabb, elvégzem amit kell, de szép lassan, és már nem megyek kérni, ha nincs mit csinálni.
2017. febr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
59%

"Tündérke! Miért érdekeljen? Kb háromszor annyit kapok havonta mint amennyire szükségem lenne. De akkor sem neked adnám ha le akarnék mondani róla, hanem ezeknek a szegény embereknek. Hidd el, hogy jobban megérdemlik mint te!"


Te egy igazi szent vagy, mindjárt leszáll hozzad szent Ferenc is az égből.

2017. febr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 A kérdező kommentje:
Azt beismerem, hogy nem túl jó ötlet az, hogy diplomás, nem elavult szakmával rendelkező embereket is bevonnak a programba, ez valóban helytelen. De az akinek van kb. 8 általánosa, max. egy érettségije, annak ez is jó munkalehetőség, sokkal jobb mint ha segélyen élnének mint az "indiánok", és közben kereshet normális állást, munkát, tanulhat is akár szakmát (támogatják). Sajnos az is nagy gondot jelent, hogy az emberek nem elég mobilisak, sokan nem hajlandóak munkáért átmenni egyik városból a másikba. Ez a másik nagy gond. Vannak területek az országban ahol valóban nincs munka, max. közmunka, ezt is elismerem. De akkor miért nem képesek átmenni az emberek oda, ahol van? Nyugaton pl. munkaerőhiány van jelenleg. A kormány támogatja lakhatási támogatással azt, aki vállalja, hogy több mint 100 kilométerre elmegy az országon belül, munkavállalás céljából, mégsem vállalják sokan sajnos. Pedig meg lenne oldva a munkaerőhiány, és az emberek álláshiánya is, mindenkinek jó lenne. A közmunkára visszatérve meg csak azt tudom mondani, hogy jó dolog, hiszen így nem fognak segélyen élősködni a léhák, aki pedig rátermett, szorgalmas munkaerő, aki hajlandó tanulni új szakmát a megélhetése érdekében, az úgyis előbb-utóbb ki fog kerülni ebből a körből. Viszont ehhez tenni is kell.
2017. febr. 3. 09:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!