Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem dolgoznak a közmunká...

Miért nem dolgoznak a közmunkások rendesen? Miért lehet azt látni, hogy folyton mást csinálnak munka helyett?

Figyelt kérdés
Itt a városban is ahol lakok, állandóan csak azt lehet látni hogy beszélgetnek egymással, sétálgatnak békésen, holott egy csomó hó van a köztereken, ami nincsen eltakarítva. Én a házam előtt mindig eltakarítom a havat, nem csúszkál előttem senki. De a köztéren, ahol a közmunkások feladata lenne eltakarítani a havat, elég nagy hó van, és nagyon csúszik is már. Ezeknek nincs felettesük, akik rájuk szólnának ha nem dolgoznak? Ha én a a munkahelyemen ilyen szinten nem csinálnék semmit, akkor már régen kirúgtak volna. Azért felháborító, főleg azért mert a mi adónkból fizetik őket. Szerintem egyébként a közmunka egy nagyon jó dolog, hiszen így dolgozni is kell a pénzért, nem csak úgy segélyként odaadják nekik a semmiért, aztán meg otthon döglenének, vagy a kocsmában innák le magukat.

#ellenőrzés #közmunkás #nem dolgoznak rendesen #csúszós járdák #szemét az utcán
2017. febr. 2. 11:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak területek az országban ahol valóban nincs munka, max. közmunka, ezt is elismerem. De akkor miért nem képesek átmenni az emberek oda, ahol van?"


Nálunk pl az a felállás, hogy nekem nincs rendes munkahelyem, csak ez a kib.szott közmunka, ellenben a páromnak meg nagyon jó munkahelye van, amit nem hagyna itt, hiába mennék, ha ő kimozdíthatatlan. Egyik kolléganőmnek pár éve van nyugdíjig, bezárták a bankfiókot, ahol dolgozott korábban, közben ápolja a közel 80 éves anyukáját, hova költözzön így?

2017. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
92%
A közmunkásoknál is meg van adva, hogy ki merre menjen. Lehet már letakarították azt a részt, amire ráesett a hó tegnap. Mindíg máshgol járnak. Nem úgy megy az, hogy egy valaki dolgozik, mert a többi nem engedni, akkor elterjedne hogy a többi nem dolgozik. Ha meg mindenki hajtaná magát azt a munkáltató mégtöbb munkával honorálná, mert hülyére venné őket. Nyugodj meg, olyan rossz körülmények között nem lehet mást csinálni mint vegetálni
2017. febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 paradicsom31 válasza:
100%

Már ne haragudj, de nem minden közmunkás lusta, és munkakerülő söpredék..

Én is kézimunkás vagyok, a rendőrségen dolgozom irodában, ugyanazt a munkát végzem kevesebb pénzért. Nem pofázom el az időm, megtehetném, de ugyanolyan munkahely, és ha dolgozni kell ott is.

2017. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 paradicsom31 válasza:

*közmunkás

A telefon kijavított.

2017. febr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 A kérdező kommentje:
Valami oka kell hogy legyen, hogy csak közmunkás lett belőle, valami gond van vele az biztos, mert különben normális munkája lenne. Most a Fidesz rengeteg új munkahelyet teremtett, persze aki ragaszkodik egy kis töpörödött törp településhez, vagy nincs szakmája az így járt. Azt viszont elismerem, hogy tehetséges, szakmával rendelkező ember is kerülhet ilyen helyzetbe, normális településen is, de az hamar talál magának normális munkát az esetek többségében.
2017. febr. 4. 10:11
 66/71 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szoci vezetőjü városok, ahol inkább leépülès van, mint új munkahelyteremtès. Nálunk a múltkor volt egy üres közmunkás hely, hivogatták azokat, akik adtak be önèletrajzot, akit nem èrdekelt a közmunkás státusz, annak ment a kukába az önèletrajza. A cègnèl nincs 400 közalkalmazott, ellenben több, mint 1100 közmunkás van, a legtöbbjük több ève itt dolgozik, ez normális? Ahelyett, hogy lennènek kevesebben, de normális fizetèst kapnának.
2017. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
72%
Kezdem azt érezni,hogy bérkommentelő vagy.
2017. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező veled van gond, hogyha nem tudod felfogni, nem mindenütt van munkaerőhiány vagy nem épp olyan, mint ami a munkanélküli emberek végzettségének megfelelne. Felénk nem igen hirdetnek a végzettségemnek megfelelő állást, ha mégis, válaszra nem igen futja, ha mégis, leginkább egy köszönjük a jelentkezését most nem önre esett a választás, ráadásul a legtöbb hirdetés 2-3 havonta ismétlődik, volt mire mindig beadtam kb 1 éven keresztül, közel lett volna, végzettségem és tapasztalatom is megvolt, válaszra se méltattak. Bementem a munkaügyibe, válogatni lehetett a legkülönfélébb irodai közmunkák közül, most 6-an vagyunk egy irodában, mindenki közmunkás, a munka és a felelősség ugyanaz, mint a mellettünk lévő irodában lévő közalkalmazottaké.
2017. febr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 paradicsom31 válasza:
100%
Én azért vagyok közmunkás, mert nem tudtam elhelyezkedni a szakmámban, és hamarabb kiközvetítettek dolgozni, mint találtam volna rendes melóhelyet. Mivel pénzem nem volt, egyértelműnek tartottam, hogy elvállalom a munkát. Jól is tettem, mert a rendőrségre kerültem, és felelősséggel járó munkát végzek, és szeretem. Valamint ha jól csinálom, akkor felvesznek közalkalmazottnak.
2017. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
69-es: Nálunk is szoktak átvenni, de ritkán, vannak, akik már 3-4 éve erre várnak, azóta dolgoznak itt közmunkában.
2017. febr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!