Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem dolgoznak a közmunká...

Miért nem dolgoznak a közmunkások rendesen? Miért lehet azt látni, hogy folyton mást csinálnak munka helyett?

Figyelt kérdés
Itt a városban is ahol lakok, állandóan csak azt lehet látni hogy beszélgetnek egymással, sétálgatnak békésen, holott egy csomó hó van a köztereken, ami nincsen eltakarítva. Én a házam előtt mindig eltakarítom a havat, nem csúszkál előttem senki. De a köztéren, ahol a közmunkások feladata lenne eltakarítani a havat, elég nagy hó van, és nagyon csúszik is már. Ezeknek nincs felettesük, akik rájuk szólnának ha nem dolgoznak? Ha én a a munkahelyemen ilyen szinten nem csinálnék semmit, akkor már régen kirúgtak volna. Azért felháborító, főleg azért mert a mi adónkból fizetik őket. Szerintem egyébként a közmunka egy nagyon jó dolog, hiszen így dolgozni is kell a pénzért, nem csak úgy segélyként odaadják nekik a semmiért, aztán meg otthon döglenének, vagy a kocsmában innák le magukat.

#ellenőrzés #közmunkás #nem dolgoznak rendesen #csúszós járdák #szemét az utcán
2017. febr. 2. 11:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
72%
Így van 39. De látod van aki még ezt is sajnálja. Az ilyen férgek inkább azért tüntetnének, hogy még ezt is vonják meg tőlük.
2017. febr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
14%

"De az én adómból lózungon"


Majd akkor lesz lózung, ha adok neked egy bankszámlaszámot, amire csak úgy átutalsz nekem pénzt havonta, mert téged nem zavar, hogy mennyid marad.

Gondolom ebbe már nem vagy benne.


"Élhetnek jobban is, ha kevesebbet dolgoznék."


vagy ha kevesebbet adóznál.


"Bár azt nem igazán értem mi köze az én életemnek a kozmunkasokhoz, vagy a te adódhoz. "


Kezdhetted volna ezzel, hogy nem érted.


"Elfogadhatatlan, hogy kényszermunkát végeztetnek"


Nem kényszermunka, nem kötelesek bemenni a munkahelyre, mert ne túlozzunk, nem dolgoznak vagyis a többség.Van, aki megbecsüli.

2017. febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
72%

A közmunkások fizetését is ugyanabból fizetik ki,mint a többi közalkalmazottét.

Ezzel azt mondod,hogy az összes közalkalmazott egy ingyenélő:)


Az a baj a kapitalistákkal,hogy nem tudják elfogadni,hogy a rendszerük nem tud megélhetést adni mindenkinek.

Ergo egy kapitalista diktatúrát képzelnek el.

Szerencsére az emberiség már eljutott arra a szintre,hogy szabályozza az állam a piacgazdaságot.

2017. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
17%

"A közmunkások fizetését is ugyanabból fizetik ki,mint a többi közalkalmazottét.

Ezzel azt mondod,hogy az összes közalkalmazott egy ingyenélő:) "


Nem, ezt te értelmezed félre.

2017. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
64%

"Az a baj a kapitalistákkal,hogy nem tudják elfogadni,hogy a rendszerük nem tud megélhetést adni mindenkinek. "

Én elfogadom, csak nem izgat.

2017. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 árokpart ***** válasza:
96%
Nálunk a faluban van jó pár diplomás közmunkás és nagyon lelkiismeretes és jó munkát végeznek. Nagyon jó a viszonyuk a helyi hatóságokkal is és segítségükkel sikerült pár jó madarat az utóbbi időkben rendőrkézen látni. Általánosítani nagy butaság. Ez olyan mintha találkozol egy tanárral vagy akár egy rendőrrel és az egész szervet minősíted általuk.
2017. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
100%

A kapitalizmus lényege ez.

Mit vársz egy közmunkástól,hogy te a drága autódat vezeted és majd neked fogja spregeteni az utat?

Ő ezért 50 ezret kap,de pedig a milliós kocsiddal feszítesz,és ugyanannyit dolgozol,ugyanannyi órában.


Ez a kapitalizmus lényege,sz-r fizetésért sz-r teljesítmény is jár.

A kapitalista diktatúra azt várná,hogy valaki 50 ezerért is halálba dolgozza magát,hogy másnak hozza a hasznot.

De az ember nem ilyen,mert vannak érzelmei.

Majd ha gyártasz robotot,aminek nincsenek érzelmei,majd az elvégzi úgy a munkát,ahogy elvárod tőle.

2017. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
87%

"Én elfogadom, csak nem izgat."


Akkor azt is fogadd el,hogy 50 ezerért senki nem fogja törni magát.

Ha olyan jól keresnék,mint a kérdező,aki 4szer annyit keres,mint egy közmunkás,akkor nem azzal foglalkoznék,hogy egy közmunkás hogyan végzi a dolgát.

2017. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
15%

"Akkor azt is fogadd el,hogy 50 ezerért senki nem fogja törni magát. "

Azért sem fogja törni magát a dolgozó ember, hogy az adójából eltartsák az életképtelen, lecsúszott csavargókat.

2017. febr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem tartod el őket,akkor majd találnak más megélhetési formát.

Az a baj,hogy nem tudod túltenni magad azon,hogy nem lehet mindenki alfa kategóriás ember.


Ha nem lennének ilyen emberek,akik az aljamunkát végzik,akkor te végezhetnéd helyettük.


Tehát nem sajnálni kellene tőlük azt a pénzt vagy megkérdőjelezni hogy hogyan végzik.

Inkább örülj neki,hogy nem neked kell végezni,vagy ha úgy érzed te jobb lennél vagy mosolyogva vakarnád a sz-rt az utakról -10 fokban,nyáron +30ban,akkor mutass nekik példát!

Mutasd meg nekik,hogy nagyobb lelkesedéssel is lehet ezt csinálni!

Más farkával persze könnyű verni a csalánt.

2017. febr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!