Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Büszkék vagytok a magyarságoto...

Büszkék vagytok a magyarságotokra?

Figyelt kérdés

2017. júl. 6. 15:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
31%
Dá, dá, Puszkász, Orbán, Búkarest...
2017. júl. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
70%

Nem.

Mi ebben az érdem?Senki nem tehet róla hová születik.


Arra viszont egyáltalán nem vagyok büszke,hogy milyen emberek élnek ebben az országban.

2017. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
39%

Amúgy mondj már egy példát is,hogy mire lehet olyan büszke Magyarország?

Mit adott a világnak?


Fejlett gazdaságot,jó szociális hálót?


Magyarország egy jó példája az ügyeskedő,nagyképű embereknek,ahol más van a gyakorlatban,mint papíron.

2017. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
42%

Nem vagyok büszke se de nem is szégenylem.

Nem hiszem, hogy lenne valami ami miatt büszkének kéne lennem rá de semmi okom rá arra, hogy szégyeljem

2017. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 anonim ***** válasza:
57%
nem. kicsit se. sokszor le is kell tagadnom, ha nem akarom h teljesen hülyének nézzenek.
2017. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
77%
Én arra vagyok büszke, amit elértem és amit letettem az asztalra. Arra, hogy magyar vagyok nem. Miért kéne annak lenne? Mi okom lenne arra, hogy büszke legyek rá? Ahogy hozzáállunk a külföldiekhez, vagy egymáshoz? Egy velejéig korrupt, idegen gyűlölő nép tagjának lenni szerintem nem büszkeség, hanem szégyen.
2017. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
32%

Nem kérdés. Egy olyan nép leszármazottja vagyok, amely több mint 1100 éve jelen van Kárpát - medencében, az anyanyelvem egy ritka, közvetlen rokon nélküli nyelv.


Sikerült fennmaradnunk több mint ezer évig, belénk tört a foga a tatárnak, töröknek, Habsburgnak, szovjetnek.


Árpád, István, Dózsa György, Hunyadi János és Mátyás, Rákóczi, Széchenyi, a kurucok, a '48 - as ifjak, a Corvin - köz srácai, a kiváló sportolóink, művészeink a honfitársaim, mindkét nagyapám megjárta a Don - kanyart.


A kiváló írók, Krúdy vagy épp Kodolányi, Jókai és Petőfi, Passuth László vagy Wass Albert, megannyi stílus, és mégis mind magyar a maga sajátos módján.


A nyelv, a nyelvi lelemény és humor amelyet nem magyar anyanyelvű nem fog soha megérteni, Rejtő Jenő, Karinthy, Hofi vagy épp a L'art pour L'art társulat vagy Sándor György humora.


A sok feltaláló és tudós Galamb Józseftől Teller Edéig, a sikeres sportolóink. Az egy főre vetített legtöbb olimpiai arany.


Nekem ez a magyarság - fennmaradni, soha fel nem adni.

2017. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
39%

A magyarság: vállalás.


Itt sokan nem vállalják.


De nem is baj.

A magyarság soha nem volt mennyiségi kérdés... Sokkal inkább minőségi.


Vannak magyar állampolgárok és vannak magyarságtudattal rendelkező magyarok.

2017. júl. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
71%

Magát a tényt, hogy magyar származású vagyok inkább szégyellem mint büszke lehetnék rá, lásd: "Magyar ne lopj!", meg mondjuk az a tény, hogy az EU egyik legszegényebb, hamarosan a legszegényebb országa leszünk, ha addig ki nem rúgnak.


De én úgy gondolom, hogy egy intelligens ember, a világ bármely pontján nem arra büszke, hogy német, hogy amerikai, hogy üzbeg, hogy török vagy éppen magyar, hanem arra amit ő maga letett az asztalra. Mert az határozza meg az embert mindenhol, nem pedig a származása.

2017. júl. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
66%

Hakapeszi:


De szépen felmondtad a leckét :D Arról nem beszélsz jelenleg mit is teszel, hogy arra legyél büszke, ne arra, ami 1000 éve, vagy 200 éve történt...

2017. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!