Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Büszkék vagytok a magyarságoto...

Büszkék vagytok a magyarságotokra?

Figyelt kérdés

2017. júl. 6. 15:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
64%

Nem vagyok büszke.


Ugyanis nincs rosszabb annál ha valaki a múltban keresi a büszkeséget a jelen helyett.

Ráadásul az őseink tetteit nincs jogunk "magunkra venni".

A jelenre pedig aligha lehetünk büszkék..........

2017. júl. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
87%

mi az h kolonc?

bele se merek gondolni, mi lenne itt, ha legalább az EU nem erőltetne ránk alapvető normákat ...

2017. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
31%
Személy szerint annak jobban örülnék, ha mondjuk hollandnak születtem volna. Nekem Hollandia a kedvenc országom. A kedvenc söröm a Heineken is Hollandiából származik. Ha gazdag zsidó családba születtem volna Izraelben, vagy gazdag arab családba születtem volna Dubaiban, annak még jobban örülnék.
2017. júl. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
59%

Én nem úgy fejezném ki, hogy büszke vagyok rá, hanem nem szégyekenkezek miatta.


Nem úgy mint az antimagyar szemét amit szépen összefújt a szél a kérdés alá. :)

2017. júl. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
77%

"Akkor a melegek miért büszkék, hiszen szerintetek ha valaki nem tett érte, akkor nincs miért büszke legyen."


A melegek arra "büszkék",hogy a kisebbségi társadalomhoz tartozva,sokak által megvetve nem szégyellik azt,aminek születtek.


Magyarországon ki üldözi a magyarokat?Vagy úgy bárhol a világban?Senki.

Az más kérdés,hogy sokan lenéznek minket,hogy megválasztunk olyan kormányokat,mint a fidesz.

2017. júl. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
77%
így van, ill. hogy ellenszélben is, kőkemény harc árán csak-csak kivívtak 1-1 jogot, ami ha nem is teremtette meg az egyenjogúságot, de abba az irányba próbál haladni. ilyen hülyeség is csak nálunk jut eszébe vkinek h a melegségére büszke ... Nem, nem arra. Az elért eredményekre, és még Nyugaton is azt mondják, hogy igen sok van még hátra a helyzet normalizálása érdekében. Akkor nálunk?
2017. júl. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
29%
Istenem annyi nyomorult írkál ide, már bocsánat. Miért nem lehetünk büszkék az őseink cselekedeteire, arra amit ők értek el? Miért ne lehetnénk büszkék a történelmünkre? Mi az, hogy ne a múltra legyünk büszkék, hanem a jelenre, meg egyáltalán mi ez a sok baromság arról, hogy "az ember csak a saját eredményeire lehet büszke"?! Úgy látom sokan nem tudják, hogy a történelem az élet tanítómestere. Emellett törekednünk kell a jövőépítésre is, ez rendben is van, de az, hogy hagyjuk figyelmen kívül, hogy kik vagyunk, hatalmas ostobaság és szerintem megvetendő!
2017. júl. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
42%

# 68/68 Időpont ma 08:15

Az a gond, hogy a szegényes szókincsed és pallérozatlanságod miatt nem vagy képes felfogni a fogalmak valós jelentését, nem vagy képes az árnyalatok megkülönböztetésére.

Mások tettére akkor sem lehetsz büszke, ha megfeszülsz. Az más kérdés, hogy elismerheted őket miatta, felnézhetsz rájuk, megpróbálhatsz a nyomukba érni.

Aki mások tetteiben keresi a saját büszkesége forrását az csak a kisszerűsége miatti frusztrációját kompenzálja.

2017. júl. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
17%

69.


Miért ne lehetnék büszke az ősök tetteire? Hiszen hasonló kulturális közegben élek velük, akkor is, ha ők már meghaltak. Nagyon gyakran azok a problémák, amelyek miatt ők küzdöttek, többé - kevésbé ma is jelen vannak.


Nem lehet hatással egy mai fiatalra, ha pl. a szülei, nagypapája mondjuk 1956 - ról mesél neki? Ha egyszer - isten őrizzen - hasonló módon kell megvédenie a hazáját, akkor a régiek élete nem lehet példaértékű?


Nem minden a pénz és a siker - én jóval a magyar átlag fölötti jövedelemmel rendelkezem.


Egyetlen mai gyereknek sem imponál ma mondjuk a huszárok tettei, viselete, fegyverei? Az én időben így volt, óvodásként - a kislányom most óvodás - volt cowboy - mániás, indiános, huszáros stb, időszakom.


Így növünk fel, mindannyiunknak vannak ideáljai - szerencsétlen ember akinek nincs - senkinek nem izgatta a fantáziáját gyerekként mondjuk Kinizsi Pál, vagy Toldi Miklós?


Semmilyen hatással nincs ránk a múlt? Ez képtelen állítás, mint látjuk.


Ha pedig hat ránk, akkor van köztük nem kevés, amire büszkék lehetünk. Tetszik vagy nem a történelem nem állt meg, hazánk történelmét most mi csináljuk, ki - ki a maga módján.


És ha van olyan múltbéli magyar személy, tett amire büszkék lehetünk - és van - akkor azoknak így - vagy úgy, mi vagyunk az örökösei.


Tehát, az, hogy nem lehetünk büszke a múltunkra nem állja meg a helyét.

2017. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
29%
Van még egy ország amely büszke a történelmére, az őseik tetteire, és jóformán abból él, mert ma már sokmindenre nem lehet büszke: Anglia. Őket is hordjuk már le, hogy merészelnek büszkék lenni a múltjukra!
2017. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!