Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Büszkék vagytok a magyarságoto...

Büszkék vagytok a magyarságotokra?

Figyelt kérdés

2017. júl. 6. 15:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
67%

"Miért ne lehetnék büszke az ősök tetteire? "

Már leírtam.


"Nem lehet hatással egy mai fiatalra, ha pl. a szülei, nagypapája mondjuk 1956 - ról mesél neki? Ha egyszer - isten őrizzen - hasonló módon kell megvédenie a hazáját, akkor a régiek élete nem lehet példaértékű? "

De. Csakhogy ez nem büszkeség!

Ez az alapvető probléma, hogy nem vagytok tisztában azoknak a fogalmaknak a jelentésével amivel dobálóztok.


[link]


És mielőtt az apa példájába kapaszkodnál: az apa, aki büszke a lánya teljesítményére, nem hasonlít arra, amikor valaki az ősök tetteire büszke. Az apa részese a lánya eredményeinek, éppen úgy, ahogy egy edző a sportoló sikerének.

2017. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
48%

"Így növünk fel, mindannyiunknak vannak ideáljai - szerencsétlen ember akinek nincs - senkinek nem izgatta a fantáziáját gyerekként mondjuk Kinizsi Pál, vagy Toldi Miklós? "

Így van. Vannak ideáljaink, példaképeink.

De nem büszkék vagyunk rájuk, hanem pld. felnézünk rájuk. Nem ugyanaz!


"Semmilyen hatással nincs ránk a múlt? Ez képtelen állítás, mint látjuk."

Természetesen hatással van. Senki sem állította az ellenkezőjét. Csakhogy ez a "hatás" nem lehet a büszkeség, hiszen semmilyen részünk nem volt pld. Toldi hőstetteiben. De ettől még rengeteg hatása lehet: példaképként tekintés, inspiráció, motiváció hogy felérjünk hozzá, adott esetben erkölcsi, morális iránytűként szolgálhat...

2017. júl. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
25%

#62 "Ráadásul az őseink tetteit nincs jogunk "magunkra venni". "


Nem magunkra kell venni, hanem tanulni belőlük.

A múltbéli sikereinket megtanulhatnánk ma a saját hasznunkra fordítani.

Ez nyilván aggaszt egy csoportot, akik nem örülnének, ha a magyarok újra saját lábukra állnának.


Kiken múlt, hogy történelmünket elferdítették, görbe lábú gyilkosoknak írtak le bennünket, akiket a besenyők úgy rugdostak be a Kárpát medencébe?

De arról egy szó se volt, hogy ez a berugdosott társaság úgy vágta ki 907-ben az egyesített nyugati haderő 100 000-es seregét, mint macskát sz.rni, hogy 130 évig nem jöttek a környékünkre?

Arról se szól a fáma, hogy Szalkai László későbbi esztergomi érsek 15 évesen, Gallilei előtt 100 évvel már bolygópályákat számolt...

Arról se, hogy a Kárpát medencében 7000 éves magyar írásbeliség van.


Ellenberger tanítják a finnugor elméletet, meg a szibériai származást, amit se hagyományaink, se legendáink nem támasztanak alá.


Itt lehet érezni egy erőfeszítést, hogy a magyarok csak gyarmatként szerepeljenek Európában.

Akkor "el vagyunk fogadva" de Mohács óta eddig minden önnállósodási kisérletet keményen levertek.

2017. júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
31%

#73 "Csakhogy ez a "hatás" nem lehet a büszkeség, hiszen semmilyen részünk nem volt pld. Toldi hőstetteiben."


Alapvető emberi "összetartozás" élmény. Különösen a pozitív dolgokban.


Szerinted a labdarúgás szurkolói miért örülnek csapataik győzelmének?

Emlékszel az eufóriára, amikor 2016-ban bejutottunk a foci EB-re?

Még azoknak is folyt a könnye az arcán, akiket egyébként nem érdekel a foci...


Persze a negatívumok is összehozzák az embereket:

Már-már definíció, hogy az a magyar, akinek fáj Trianon.

Pedig már senki nem él azok közül, akiknek köze lehetett hozzá.

2017. júl. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim válasza:
35%
I G E N ! ! !
2017. aug. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
22%

"Még azoknak is folyt a könnye az arcán, akiket egyébként nem érdekel a foci"


Hát azt én már mentálisan betegnek nevezném..

2017. aug. 16. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
66%

76

jaja sztem is :)


na meg: "Már-már definíció, hogy az a magyar, akinek fáj Trianon.

Pedig már senki nem él azok közül, akiknek köze lehetett hozzá."


ez már azért durva nekem mindig és egyszerűen felfogni se tudom, mi a jó istent -arakodnak rajta és csak nem hagyják abba, mintha ez lenne a kulcs minden bajra és ez lenne a megoldás, teljes agybaj ez is. nem lehetne egyszer már elfelejteni az egészet és azt nézni h mit lehet tenni, de a jövőt szem előtt tartva? ennyi erővel siránkozhatnának azon is egyes pártok h a mohácsi csata miért úgy volt, ahogy ... nekem banális az egész téma.

2017. aug. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
30%
#77, és akkor a Holokausztot is felejtsük el, mert már végül is alig él valaki, akinek köze lehetett hozzá? Megértem, hogy a te felmenőidet nem érintette Trianon, de milliók vannak, akikét igen. És mondjuk ha lett volna, mint nekem, egy nagyszülőd, aki az átélt tragédiákat elmeséli neked, nem azt mondanád, hogy felejtsük már el.
2017. aug. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:

#77 "mintha ez lenne a kulcs minden bajra és ez lenne a megoldás, teljes agybaj ez is. nem lehetne egyszer már elfelejteni az egészet"


A helyzet az, hogy a Trianoni veszteség, ami az országot érte, csak egy része a problémának.

A másik része az, hogy azok, akik ezt tették velünk, a mai napig ezt teszik, csak most gazdasági eszközökkel.

Végülis csak gyarmatai vagyunk az EU alapítóinak.

Kivágatták a szőlőinlet, gyümölcsöseinket, levágatták seréseinket, marháinkat, felrobbantották cukorgyárainkat, hogy piaca legyen az ő termékeinek...

Ha morgolódunk, akkor azonnl fenyegetőznek.


Szóval még akkor is az orrunk alá dörgölik Trianont, ha el akarnánk felejteni...

2017. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
52%

nem, nem ilyen értelemben felejtsük el. lehet megemlékezni róla stb, de azt durva h kardinális kérdése X és Y pártnak maga a téma,.

én ezt úgy gondoltam h mint történelem, nagyon szép, de nem lehetne olyanokkal foglalkozni, amik előre visznek? na most a kizsákmányolás meg nem tudom ... persze kizsákmányol a csúnya Unió, de azért az euro-milliók nagy jól jönnek. úgyhogy ez a másik izgalmas kérdés sztem, amit persze alaposan ki lehet forgatni., sztem Unió nélkül a jó isten tudja hol lennénk már, vhol a béka segge alatt 10 szinttel. bár így is mér Románia is megelőz minket igazából, szal ...

2017. aug. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!