Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Büszkék vagytok a magyarságoto...

Büszkék vagytok a magyarságotokra?

Figyelt kérdés

2017. júl. 6. 15:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
72%

Büszke vagyok az elődeinkre, büszke vagyok Árpád vezérre, IV. Béla Királyra, Rákóczi Ferencre, Dobó Istvánra, Széchenyire és minden igazi hazafira aki tett az országért, akik összetartották ezt a széthúzó nemzetet, és megvédték az országot hol a török hol a tatár hordáktól, hol fellázadtak az elnyomás ellen. Ők voltak az igazi hazafik. Rájuk vagyok büszke. Nem arra, hogy magyarok voltak, hanem arra amit tettek. Ma már nincsenek igazi hazafik (én sem vagyok az), a leghangosabb Árpád-sávos és zsidózó retkek nem hazafiak... Árpád vezér, vagy Dobó István szemen köpné őket.


A saját magyarságomra nem vagyok büszke, mivel nem tudtam befolyásolni, hogy hova születek, és milyen nemzetiségű leszek. Ha bantunéger lennék, vagy azerbajdzsáni, akkor sem lennék büszke rá, mert semmi értelme. Arra vagyok büszke, amit a saját és a családom életében elérek, a mérföldkövekre, hogy van egy út, amit elkezdek, és miközben járom az utamat jót teszek magammal, a családommal, és akár másokkal is. Erre vagyok büszke. Szépen lassan felépül az úton egy biztos egzisztencia, biztos munkahely, családi és baráti kapcsolatok, stb. Ezekre vagyok büszke, a nemzeti identitásom, az életkorom, az arcvonásaim mind-mind egy állapot, nem tudom megváltoztatni őket. Ezért felesleges büszkének lennem rájuk.

2017. júl. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
38%

"Akkor mit lebegteted a szád?"

Olvass vissza és értelmezni kéne, amit írtam...


"Nem is akarok elérni vele semmit."

Ez a te egyéni problémád, az nem jelenti azt, hogy más sem.


"Beszélek vele angolul, németül."

Pont ez az, hogy annyira tré nyelv, hogy másikat kell megtanulni hozzá, hogy kommunikálni tudj egy másik néppel.


"Baromság. Egész történelmünk a befogadásról szólt. Neked nincs nem magyar a felmenőid között? Biztos, hogy van, akkor meg mi a fenéről beszélsz?"

Az a baromság, amit te írsz. Ezért fogadod most is tárt karokkal a románokat, szlovákokat, meg kifejezetten a migránsokat, mert annyira népszerető nemzet a magyar...


"Ja, ezt már ismerem. Nyitni a világ felé = tücsköt - bogarat befogadni, .uziházasságot támogatni meg mindenféle más elhajlást. Kösz, nem."


Az előbb azt írtad, hogy befogadó nemzet vagyunk, most meg nem kérsz belőle? :D


"Érthetetlen, 42 vagyok, ilyet nem tapasztaltam még."


Jaj, hagyjuk már ezt...az egész ország a korrupciós lista elején van, a feketegazdaság rekordot dönt, de te még nem hallottál róla és nem tapasztalsz semmit...mindenki tisztességesen él keresi a pénzét, külföldön nem az az első kérdés, "szia tudsz munkát, mennyit keresel?"....aha, valószínű..


"Engem igen, ha nem veszed rossz néven. Persze, a sok tuskó nem tudja ki Ady vagy Krúdy - nem feltétlenül rád gondolok - csak könnyebb úgy tenni, hogy leszarom, csak művelődni ne kelljen."


A műveltséget és a tanultságot ne keverjük össze a magyarsággal



"Most is jók vagyunk, csak sok a kishitű lúzer."


Miben vagyunk jók?

2017. júl. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
15%
Ez a két vitatkozó bolond a két szélsőség... Az egyik mindent utál ami magyar, a másik pedig mindent imád ami magyar. Teljesen mindegy a teljesítmény, vagy, hogy mit ad az embereknek. Az egyiknél ha magyar valami az csak jó lehet, a másiknál meg csak rossz. Az a baj, hogy az ilyenekből van a legtöbb. Egymásra fújják, hogy szélsőséges libsi vs. vérmagyar, holott mindkettejük szélsőségesen el van kötelezve valami mellett. Ez szánalmas.
2017. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
24%
Jójó, valahogy arra senki nem akar választ adni, hogy a meleg miért lehet büszke a melegségére, miért PRIDE-olhat? Hisz semmit nem tett érte. Egyébként pedig, kinek mi a fontos: az, h egy táblára rá van írva h "magyar ne lopj", vagy 1000 év történelme.
2017. júl. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
57%

"Akkor még egyszer: a "meleg" miért büszke arra - olyan nagy büszkeségre azért okot nem adó - genetikára, amivel a sors sújtotta? "


Az a gond, hogy nem is érted azt amit kritizálsz.

A "meleg büszkeség" nem arról szól, hogy arra büszke, hogy meleg.

Arra büszke, hogy egy kisebbség tagjaként nem hagyja magát elnyomni, kiáll azért, hogy ugyanolyan jogokat kapjon, mint egy heteró, felvállalja a melegségét és nem retteg elbújva.

Nem a melegségére büszke, hanem arra, hogy küzd azért, hogy a nemi irányultsága alapján ne ítéljék másodrendű állampolgárnak, felvállalja az ezzel járó küzdelmet és nehézségeket.

2017. júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
82%

"Időpont ma 18:48"


Miért milyennek kéne lennünk? forogjak arra amerre épp hasznom van? Legek ilyen is, vagy olyan is? Én legalább leírom és kitartok a véleményem és az elveim mellett, mégha ez sokaknak nem tetszik.

2017. júl. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell forogni semerre. Egészséges egyensúlyban kell lennie mindennek. Nem pedig szélsőségesnek. (tök mindegy, hogy melyik irányban). A természet is egyensúlyra törekszik.
2017. júl. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
34%

"Pont ez az, hogy annyira tré nyelv, hogy másikat kell megtanulni hozzá, hogy kommunikálni tudj egy másik néppel."


Jó, akkor mégsem olyan jó a sokszínűség? És akkor más kisebb nyelvek, ír, welsh, észt, baszk stb. az is tré?


És ez olyan európai nyitottságot idéző gondolat - érdekes.


"Ezért fogadod most is tárt karokkal a románokat, szlovákokat"


Atyaisten, már ők is jönnek?


"meg kifejezetten a migránsokat, mert annyira népszerető nemzet a magyar... "


Az, csak sokszor visszaéltek vele. Attól mert befogadóak vagyunk - nem írtam, hogy ezzel egyet is értek - abból egyáltalán nem következik, hogy mindenkit be kell fogadnunk minden feltétel nélkül. De várj, nem úgy volt, hogy ide nem is akarnak jönni a migránsok? Mert akkor miért kéne befogadnunk őket?


"Az előbb azt írtad, hogy befogadó nemzet vagyunk, most meg nem kérsz belőle?"


Nem. Legfeljebb feltételekkel - de nem is mondta az ellenkezőjét.



"szia tudsz munkát, mennyit keresel?"....aha, valószínű.."


Hol a gond? Kérdezz meg, tudok - e munkát (igen) és mennyit keresek, forintnyi pontossággal megmondom.


"A műveltséget és a tanultságot ne keverjük össze a magyarsággal"


Pedig összefügg. Aki nem ismeri a kultúráját, eleve nem lehet rá büszke - hiszen nem ismeri.


"Miben vagyunk jók?"


Hát..-Te semmiben.

2017. júl. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim válasza:
35%
#36 Teljesen egyetértek veled.Végre valaki leírja hogy mi a Pride lényege.Nem értem hogy miért pontoztak le ennyien.
2017. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
35%

"Arra büszke, hogy egy kisebbség tagjaként nem hagyja magát elnyomni, kiáll azért, hogy ugyanolyan jogokat kapjon"


Nna, kb. ugyanaz, hiszen már itt, ma hányan kiosztották a magyarokat, hogy ugyan, mit értek el?


Ha én meg felvállalom a magyarságom, hogy mi is érünk annyit más más nemzet tagjai, akkor az már nem "come il faut"?


"Nem a melegségére büszke, hanem arra, hogy küzd azért, hogy a nemi irányultsága alapján ne ítéljék másodrendű állampolgárnak"


Ua. Mi sem szeretnénk, hogy másodrendű polgároknak tartsanak minket Európában -


"felvállalja az ezzel járó küzdelmet és nehézségeket."


- és felvállaljuk az ezzel járó küzdelmeket és nehézségeket.

2017. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!