Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is elköltöztök Magyarország...

Ti is elköltöztök Magyarországról ha idén is a jelenlegi kormány nyer?

Figyelt kérdés
Mert én 100% eltűnök innen, én nem ilyen jövőt szánok a gyermekeimnek. Gyakorlatilag ha valakinek nincsenek milliói félretéve egészségügy nincs, oktatás valahol a 70-es 80-as évek közé rekedt és az adópénzeket gyűlöletkampányokra (plakátokra, propagandára) költik. A magyarországi média kezd szinte teljesen megegyezni az észak-koreai médiával gyakorlatilag másból sem áll a legtöbb médiás felület minthogy az emberek agyát kimossa. Én nem tudnám végig nézni hogy a gyerekeim ilyen közegben éljenek. Nektek mi erről a véleményetek?

2018. febr. 24. 21:04
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/130 anonim ***** válasza:
29%

"Érettségizett ismerősöm br 350ezer Ft-ért dolgozik egy jegypénztárban. Maga találta az állást, nem volt segítsége. A másik Lidlben, közel ugyanennyiért. "


A bruttót nem tudod megenni! br350 ezer az nettó 160. Ebből 100e egy odú albérlet. Mitől olyan sikerjövedelem ez? Gondolom riksakulinak, vagy kukásautóra mentél ki a diplomáddal te is?

2018. febr. 28. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/130 A kérdező kommentje:

# 90 Nem a saját bőrömet féltem én megélek a jég hátán is, én a jövőbeli illetve a jelenlegi családomat féltem. Mellesleg pénzügyi végzettségem van és hidd el bruttó 300.000-ből nem lehet 21. századi emberséges életszínvonalat tartani, én már leírtam hogy milyen életszínvonalat akarok magamnak és az nem jönnek ki ennyiből valószínűleg magamnak sem nemhogy egy kisebb családdal és ez messze nem luxus életvitel.

Tény hogy meglehet élni ennyi pénzből is sőt fele ennyiből is viszont nem mindegy hogy milyen minőségű kaja kerül az asztalra vagy hogy hol élek vagy mennyi szabadidőm van stb. Egyszóval nem mindegy hogy milyen szintvonalon élek.

Én azt akarom elérni hogy a befektetett munkámmal egy 21. századi középszintű életet el tudja élni és jelen körülmények között ez szinte lehetetlen. Nyilván ha mutyiznék meg állandóan azon lennék hogy hogyan lehet kijátszani a rendszert persze hogy megoldható itt is amit akarok, de nekem ilyesmihez nincs gyomrom.

2018. febr. 28. 07:38
 93/130 A kérdező kommentje:

# 90 Nem mellesleg az is bőven degradáló hogy Nyugaton egy mosogató keres annyit mint itt egy egyetemmel rendelkező szakmájában elhelyezkedett ember.

De feleslegesen írom ezt meg neked mert valószínűleg erre már nem fogsz tudni mondani semmit sem, így nem fogsz válaszolni.

2018. febr. 28. 07:49
 94/130 anonim ***** válasza:
76%
A brutto 350 az nagyjabol netto 230 ezer forint annyibol nem lehet megelni? ne nevettessetek mar bameg... akkor mehettek nemetbe, bereljetek magatoknak egy lakast 800 euroert, szepet, felujitottat, lakjatok ott egyedul vagy a csaladdal, hamar el fog repulni az a penz, foleg ha viszed a csaladot is, nemetben sem lehet am megelni 1500 eurobol nehogy azt hidd!!!!! oda azert erdemes kimenni, hogy megszedd magad! par honapot lehet nelkulozoen elni es munkahely altal kinalt szallason elni, de tobbet nem! en egy evig birtam, 500 eurobol kijottem havonta szallassal egyutt es 10 ezer euroval jottem haza nagyjabol, es mire mentem vele? vettem magamnak egy ujabb autot es kesz! most meg dolgozok tovabb itthon, megkeresek netto 180at es tokeletesen megvagyok vele! nyilvan nem ez eletem munkahelye, ahol majd 30 evet lehuzok meg majd egy csaladot latok el belole, de most ez boven eleg fiatalon!
2018. febr. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/130 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemet vegzett emberke itthon keres pl. 300 ezret, ez nagyjabol 900 euro. Nemetben ugyan ennyit megkereshet, 900-1000 eurot egy takarito, mosogato, igen! De ki is torolheti vele a segget! Itthon meg azt vesz meg amit akar, azt emel le a polcrol amire csak kedve tartja! Ne hasonlitgassuk mas ossze a bereket, ha teljesen masak az arak!
2018. febr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/130 A kérdező kommentje:

# 94 Olvasd el megint mit írtam sosem állítottam azt hogy 200.000-ből nem lehet megélni, meg lehet élni a feléből is csak nem mindegy hogy milyen színvonalon.

Én nem túlélni akarok mert azt lehet kenyéren meg vízen is...

2018. febr. 28. 08:55
 97/130 A kérdező kommentje:

# 95 De épp ez a gond hogy nincs sok különbség az árak között, az élelmiszereket vagy ugyanannyiba kerülnek vagy olcsóbbak de ez igaz szinte mindenre, egyedüli különbség az a lakásbérlés, itthon olcsóbb lakást bérelni az tény de nem sokkal (nagyvárosról beszélek meg élhető lakásról nem olyanról ahova ha hazaérsz elmegy a kedved az élettől)

Én tisztában vagyok az árakkal és nem is a fizetéseket akarom hasonlittgatni mivel avval nem megyünk semmire.

Nekem az arányokkal van a gond pl hogy Nyugaton egy átlagos fizetésből jóval több mindent meg tudsz engedni magadnak mint egy itthoni átlag fizetésből.

Nyilván nem takarítani mennék ki, a takarítós példámmal arra akartam felhívni a figyelmet hogy a magyar fizetések nemzetközi viszonylatban gyakorlatilag nem érnek semmit oly annyira nem hogy Nyugaton egy takarító megkeresi azt mint itt pl egy banki alkalmazott. Érted mit akarok ebből kihozni, az Euró érteke nem lesz se több se kevesebb attól hogy itt vagy Nyugaton dolgozol meg érte. Vagyis egy egyszerű takarító munkával annyi Eurót kap kézhez az ember Nyugaton mint itt egy egyetemet végzett alkalmazott ez egy hatalmas probléma.

2018. febr. 28. 09:12
 98/130 Fidesz1987 ***** válasza:
23%
Neked nem nyugatra kell menned, hanem keletre, oda Szibéria környékére. Ott lehúzol 1-2 évet, aztán amikor visszajössz majd meg tudod becsülni a 200.000-es fizetést is. Söt, boldog leszel majd, hogy ilyen jól lehet keresni nálunk.
2018. febr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/130 A kérdező kommentje:

# 98 De mindig könnyű egy rosszabb gazdasággal rendelkező országhoz hasonlítani magunkat. Ennyi erővel mehetnék dolgozni Szomáliába vagy Kongóba is és megbecsülném azt a tényt is hogy itt nem lőnek le az utcán csak úgy... Egy rosszabb dologhoz tényleg könnyű hasonlítani egy jobb dolgot viszont ez a felfogás semmiféle fejlődést nem fog eredményezni.

Egyébként te épp egy rossz példát hoztál fel mert Szibériába nagyon jól keresnek az emberek az embertelen időjárási körülmények miatt, picit nézz utána egy helynek ha már rossz példaként akarod felhozni.


U.I: Mi a francért válaszoltam egy Fidesz elnevezésű profilhoz nagy valószínűséggel téged sem az eszed miatt szeretnek az emberek.

2018. febr. 28. 18:34
 100/130 anonim ***** válasza:
38%
Látod kedves kérdező az utolsó mondatod neked is leírja az értelmi szinted: amint fideszes a kommentelő onnantól kezdve egy ostoba bunkó, mi? tisztelni kellene a beszélgetésben a másik oldalt is, nem ő felel azért a kormányzásért, amit ezek művelnek...
2018. márc. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!