Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is elköltöztök Magyarország...

Ti is elköltöztök Magyarországról ha idén is a jelenlegi kormány nyer?

Figyelt kérdés
Mert én 100% eltűnök innen, én nem ilyen jövőt szánok a gyermekeimnek. Gyakorlatilag ha valakinek nincsenek milliói félretéve egészségügy nincs, oktatás valahol a 70-es 80-as évek közé rekedt és az adópénzeket gyűlöletkampányokra (plakátokra, propagandára) költik. A magyarországi média kezd szinte teljesen megegyezni az észak-koreai médiával gyakorlatilag másból sem áll a legtöbb médiás felület minthogy az emberek agyát kimossa. Én nem tudnám végig nézni hogy a gyerekeim ilyen közegben éljenek. Nektek mi erről a véleményetek?

2018. febr. 24. 21:04
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/130 anonim ***** válasza:
21%

120.


Igen, az adófizetőK fizettek a felnevelésedért, és nem kizárólag a szüleid. És ott a másik lelkiismereti probléma neked.

A szüleid meg biztos kaptak pl. családi pótlékot is.


A tandíj is csak része a taníttatás, tanulás költségeinek, te is tudod.


Majd egyszer feléled a lelkiismereted, ne félj. Sokan hiszik azt, hogy a zsebükben hordják, de nem olyan egyszerű. Elfogynak az ürügyek, a mentségek is egyszer.

2018. márc. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/130 A kérdező kommentje:
# 121 Valószínűleg téged sem az eszed miatt szeretnek az emberek, már ha szeretnek egyáltalán valamiért. Szerinted ha valaki szarul él itt csak az a tény fogja itt tartani hogy ,,ingyen" tanulhatott, ami egyébként rohadtul nem igaz főleg erre az országra nem lehet mondani hogy ingyen vannak ezek a dolgok ahol konkrétan a világon a legmagasabbak az adók. Konkrétan az emberek a fizetésüknek több mint 30%-át az államnak adják, (ekkora adóra nincs példa máshol a világon...) nekem ne mondja senki sem hogy ingyenes az oktatás...
2018. márc. 25. 19:34
 123/130 anonim ***** válasza:
86%

Nekem tiszta a lelkiismeretem.


Az állam és azok, akik a mostani formájának kialakulásához elősegítették, mikor élik fel a lelkiismeretüket? Miért ilyen-olyan megkérdőjelezhető dolgokkal próbálja meg a kormány befoltozni a csónakját, ahelyett, hogy élhetőbb környezetet teremt? Mert mehetne arra is a pénz.

Az emberekkel szemben is tiszta a lelkiismeretem. A közeli családomon kívül senkiről sem kötelességem gondoskodni. Az államnak kellene a népről és a népnek, mint közösségnek egymásról, de hát... Amilyen formában te megfogalmaztad a véleményedet az még a legeslegszebbek közé tartozott. Kapni szoktam én ennél sokkalta csúnyábbakat is. Most szerinted ezek után egy ember olyan nagyon haza vágyik? Megbánja-e annyira a döntését, miközben az ilyen-olyan átkozódásokkal való rendszeres szembesülése folyton emlékezteti bizonyos dolgokra?


Persze, sokminden haza húz, de akárhogy is nézem, bennem úgy maradt meg, hogy az ajtón kifelé menet az állam és a közösség is még azért megrúgdosott. Ezek után érezzem magam rosszul, hogy kiket hagyok ott a sz^rban? Ugyan már.


Segítsenek ők is magukon, menjenek el, érjenek el változást, de semmiképp se minket okoljanak. Szerintem a normális reakció az volna, hogy a kormányra haragszanak meg az emigráció miatt, amiért olyan feltételeket hozott létre, hogy ez ilyen mértékben szükségessé vált, nem pedig magukra az emigránsokra. Mert hidd el, ha "csak" annyi lenne, hogy itt kicsit kevesebb a fizu, én sem mennék el, de itt sokkal több van. Viszont az mind a bőven befolyásolható kategóriájába esik. Nem arról van szó, hogy betalált minket valamilyen katasztrófa, mi meg néhányan lelécelünk. Nincs kötelességem a süllyedő hajón maradni, és bűntudatot sem kell érezzek, mert valaki nem tud rajta úszni.

Tudod, a szerencse meg a kovács.

2018. márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/130 anonim ***** válasza:
11%

Igazatok is van. Ha süllyedő hajónak látod az ezek szerint sohanemisvolt hazádat, akkor mindenki jobban jár, ha máshol hatsz-alkotsz-gyarapítasz. A MO-on magadba szívott alapokkal.


Valamit nagyon elszabtunk a fiatalok nevelésénél, az biztos.


Nem tudom, ismeritek-e, hogy ki volt J.F.Kennedy. Ő mondta, hogy ne azt kérdezd, hogy az országod mit tud tenni érted, hanem azt, hogy te mit tudsz tenni az országodért. Pedig az csak Amerika, nem is hazája senkinek az őslakos indiánokon kívül. Az ürge meg csak egy ír katolikus arisztokrata. Igaz, meg is kapta, le is lőtték.

2018. márc. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/130 A kérdező kommentje:
# 124 Érdekes módon a drágalátos politikusaidnak sem okozott semmiféle lelkiismeretfurdalást, amikor milliárdokat lopnak el csak hogy bebiztosítsák maguknak és az unokáiknak is az anyagi biztonságot akkor én miért érezek bármi miatt is lelkiismeret furdalást. Ősszintén nagyon szeretnék itt élni ideális feltételek mellet, de az élet túl rövid ahhoz hogy az újkori diktátorok zsebét tömjem és köszönöm szépen én azért szeretnék dolgozni hogy a saját illetve a családom jólétét biztosítsam nem diktátorok jólétét. Innentől kezdve az én lelkiismeretem teljesen tiszta.
2018. márc. 25. 23:54
 126/130 anonim ***** válasza:
11%

125., kérdező.


Valószínűleg azt sem tudod akkor, hogy mi a lelkiismeret. A lelkiismeret NEM relativizálható, ez van.


Mellesleg, amivel igazolni próbálod magad, az sem igaz. Azaz hazugság. Remélem, előbb-utóbb megindítják a hasonló állítások tevői ellen a rágalmazási eljárásokat.

2018. márc. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/130 anonim ***** válasza:
88%
Persze, meg fogják, hisz elégtételt fognak venni. Hallottuk.
2018. márc. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/130 A kérdező kommentje:

# 126 Egyszer úgyis felébredsz és meglátod a valóságot. Kár hogy ekkor én nem leszek ott hogy lássam az arcodat, amikor egy teljes világkép dől össze benned (mert az igazság előbb vagy utóbb úgyis kiderül, jelen valószínűleg utóbb ) Igazából véleményem szerint az ilyen emberek mint te, akik mindent elhisznek sokkal boldogabbak mint én aki a valóságban él, de ennek az az egy hátránya van hogy ezzel a felfogással bárki be tudd téged csapni.

Tanulság: Minél butább vagy annál boldogabb vagy viszont annál könnyebben is fognak becsapni. Ergo, minél okosabb tájékozottabb vagy annál boldogtalanabb vagy, előnye hogy kevesebben próbálnak átverni.

2018. márc. 26. 14:16
 129/130 anonim ***** válasza:
62%

Igazad van kérdező: ezek nagyrésze pofára fog esni, amikor az illiberális diktatúra kiteljesedik.


Némelyikük olyan, mint annó a meggyőződéses kommunisták, akik azt hitték, a szabadság és egyenlőség eszméiért harcolnak. Aztán lekoppant a vasfüggöny, és egy szép napon a keleti blokk egyik barakkjában találták magukat, és rájöttek, hogy egy diktatúra kiépüléséért harcoltak. Sokuk végezte a börtönben, mert esetleg hangot adtak annak, hogy "jé, de mi nem ezért harcoltunk".


Amikor Magyarország nyugati határainál legördül a vasfüggöny, remélem, már én is a szabad világ oldalán leszek. Akkor azért még egyszer a szemükbe néznék ezeknek az idiótáknak.


Nem azért, mert vigasztalna a rémületük, amikor rájönnek, milyen hazaáruló rendszert is támogattak (inkább sajnálnám őket). Csak azért, hogy a szemükbe nézzek, és megkérdezzem, őszintén: "Miért nem hitettetek semmilyen figyelmeztetésnek?"


Nem az ellenzéknek, akiket gyűlöltetek, de a tudósoknak, elemzőknek, a civil szervezetek jelentéseinkek sem, az EU-nak sem, az amerikaiaknak sem, még a római pápának sem. MIÉRT?!


Miért volt erősebb egy nevetséges pojáca szava, mint a TÉNYEK a szemetekben?! És mihez kezdtek most? Elkezdtek oroszul tanulni újra?


Csak ezt kérdezném meg tőlük, meg azt, hogy legalább utólag bánják-e, hogy elárulták a hazát és a magyar nemzet jövőjét, és azt, hogy a magyar szabadság ellenségeivé lettek...

2018. márc. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/130 A kérdező kommentje:
# 129 Nyugi, mire ez kiderül addigra én már az unokákat fogom várni, akik valószínűleg már nem igen fognak magyarul megszólalni, ha érted mire gondolok...
2018. márc. 26. 20:31
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!