Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy anonim oldalon, mint...

Egy anonim oldalon, mint amilyen ez is, anonim személy ellen lehet becsületsértést elkövetni?

Figyelt kérdés

Írogat itt valaki nekem, akár becsület sértésre is alkalmas dolgokat. Nem durvákat, csak ilyeneket, hogy "tehetségtelen, tudatlan, proli", stb. Sajnos volt, hogy én is visszaszóltam, de szintén nem durvát ("Szerencsétlen kretén." <-- ezt írtam). Azt olvastam erről, itt is, meg máshol is, hogy akkor lehetne ez becsületsértés, ha a pl. "Paprika45324" nicknév egyértelműen köthető "Gipsz Jakab" valós személyhez, a nickneve alapján mindenki tudná, hogy "Paprika45324" egyenlő "Gipsz Jakabbal". Az én nicknevem alapján senki nem tudja, hogy valójában ki vagyok én, akkor így nem is történt becsületsértés?


Mielőtt valaki azt írná, hogy hisztizem, szó sincs róla, csak szeretném tudni, hogy lehet-e tenni valamit, ha eldurvul a dolog.


Köszönöm!


2020. júl. 22. 08:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Nem bizonyítható, hogy ki írta ki a kérdést amire jöttek az efféle válaszok. Hiába a profil, bárki más is ülhet mögötte (rokon/barát/ismerős)
2020. júl. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet. De nagyon sértődősnek kell lenni valakinek hogy ilyeneket magára vegyen annyira hogy a rendőrségre akar futni
2020. júl. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem említeni, hogy ráadásul privát üzenetben írta, nem nyilvánosan.
2020. júl. 22. 08:51
 4/98 anonim ***** válasza:
78%

Privát üzenetben meg végképp nem lehet becsületsértést elkövetni. Becsületsértést csak nagy nyilvánosság előtt lehet elkövetni, privátban egymásközt legfeljebb a kis lelkedet tudja megsérteni, nem a becsületedet.

Privátban legfeljebb zaklatni lehet valakit, nem becsület sérteni, de egy ilyen oldalon az sem működik, mert letiltod vagy csinálsz új felhasználót vagy nem olvasod el az üzeneteit, stb.

2020. júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 A kérdező kommentje:
Ahogy én kivettem a BTK-ból, a zaklatás nem áll meg, mert kölcsönös levelezés volt, tehát írt nekem, én válaszoltam, megint írt, megint feleltem, és közben egyszer sem kértem, hogy ne írjon többet. Ráadásul csak három napig tartott, és három nap alatt nagyjából húsz (átlag napi 6-7 levél) volt közöttünk.
2020. júl. 22. 09:13
 6/98 anonim ***** válasza:
77%
Ha ennyire sértődős vagy, ne irkálj egy közösségi oldalra!
2020. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 A kérdező kommentje:

"Privát üzenetben meg végképp nem lehet becsületsértést elkövetni."


4, ez biztos?


Mert itt azt írja, hogy a becsületsértés négyszemközt is elkövethető:



[link]

2020. júl. 22. 09:34
 8/98 anonim ***** válasza:
29%

A rágalmazás és a becsületsértés nem ugyanaz.

Mint ahogy egyéb bűncselekmények is felmerülhetnek.


Amúgy a rendőrség az e-mail címet azt meg tudja szerezni pillanatok alatt, hisz az oldal üzemeltetői felelősek minden tartalomért, és ki kell adniuk az ilyesmit hatósági megkeresésre.


Kérdés, hogy amit írtál, az elér-e olyan szintet, amivel már a rendőrség foglalkozik.

2020. júl. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 A kérdező kommentje:
8, nem én írtam. Nekem írtak. Bár az is igaz, hogy én is feleltem rá. Ott van a kérdésben is. Milyen egyéb bűncselekmények merülhetnek fel, le tudnád írni?
2020. júl. 22. 09:43
 10/98 anonim ***** válasza:
46%

Pl. zaklatás.


Abból, amit ide leírtál, a tied a rosszabb.

2020. júl. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!