Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy anonim oldalon, mint...

Egy anonim oldalon, mint amilyen ez is, anonim személy ellen lehet becsületsértést elkövetni?

Figyelt kérdés

Írogat itt valaki nekem, akár becsület sértésre is alkalmas dolgokat. Nem durvákat, csak ilyeneket, hogy "tehetségtelen, tudatlan, proli", stb. Sajnos volt, hogy én is visszaszóltam, de szintén nem durvát ("Szerencsétlen kretén." <-- ezt írtam). Azt olvastam erről, itt is, meg máshol is, hogy akkor lehetne ez becsületsértés, ha a pl. "Paprika45324" nicknév egyértelműen köthető "Gipsz Jakab" valós személyhez, a nickneve alapján mindenki tudná, hogy "Paprika45324" egyenlő "Gipsz Jakabbal". Az én nicknevem alapján senki nem tudja, hogy valójában ki vagyok én, akkor így nem is történt becsületsértés?


Mielőtt valaki azt írná, hogy hisztizem, szó sincs róla, csak szeretném tudni, hogy lehet-e tenni valamit, ha eldurvul a dolog.


Köszönöm!


2020. júl. 22. 08:25
 71/98 anonim ***** válasza:
100%

45#-ös válaszadó, nem szeretnék beleszólni, de ha e-mailt küldtek neked, név szerint igaztalan rágalmazásokkal tele, akkor az nem zaklatás, hanem rágalmazás/becsületsértés, ami teljesen más.


Zaklatás akkor lenne, ha mondjuk egy hónap alatt százszor kaptad meg ezt az e-mail, lehet, hogy ezt írta már valaki előttem.


Ha meg esetleg vissza is szóltál, akkor viszontváddal élehetnek ellened, ezt viszont biztos, hogy írta már itt valaki.

2020. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:

A másik ami nem kerek számomra.


37#-es, te ügyvéd vagy, akkor miért kérkedsz ezzel, egy ilyen oldalon, mint amilyen ez? Meg azt írod, hogy bizonyítottad a vitapartnerednek, ezt még is hogyan csináltad? Meg melyik volt az a másik kérdés, amit említesz, mert én az Istennek sem találom?

2020. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 anonim ***** válasza:
64%

Elküldtem neki fotóban, amiket kért. (Persze személyes adatok kitakarásával), illetőleg hívtam az irodába is, csak nem jött. Nem kérkedek amúgy vele, jogi kérdés volt, odaírtam, hogy ügyvédként válaszolok. Csak mivel nekem esett, hogy biztos hazudok, ezért mondtam, hogy én kész vagyok neki igazolni is, ha ennyire hitetlen.


Milyen másik kérdésre gondolsz?

2020. júl. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/98 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy tényleg nem én vagyok az, akinek nekiestetek itt miattam.
2020. júl. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/98 anonim ***** válasza:

73#-as, ezt nem mondod komolyan, hogy elküldted neki az ügyvédi papírjaidat??? A neten, egy másik fórumozónak? Mit akartál ezzel bizonyítani? Nekem is van diplomám, de ha valaki kétségbe vonná, nem érdekelne, otthagynám, és nem küldözgetném neki fényképen!!! Ha jogász volnék, akkor főleg nem! Amúgy mit csináltál volna, ha odamegy az irodába?


Te említetted, hogy egyik kérdésnél írtad, hogy ügyvéd vagy, és ott lett vita. Nem találom ezt a kérdést.



Had meséljek el erről az odahívós dologról egy történetet. Régen volt, huszonéves voltam. Egy jelenleg éppen megszűnés alatt álló bulvároldalon megjelent egy cikk, valami fotómodell cicababáról. Akkor még lehetett kommentelni, hát özönlöttek a kommentek, hogy milyen "randa" szegény lány (csupa műnyag, szolárium, kacsacsőr, stb). Én nem írtam semmi durvát, mert már akkor is tiszteltem az emberi különbözőséget, csak annyit írtam le, hogy nekem nem tetszik az ilyen kinézetű nő.


Na, megjelent a lány barátja. Jó nagy vita alakult ki, fenyegetőzés, amit el lehet képzelni. Végén beírta, hogy akinek nem tetszik, az menjen el, itt és itt dolgozik, meg lehet beszélni személyesen. Én meg elmentem. A srác el volt ájulva. Megmondtam a fórumos nevemet, mondta, igen, emlékszik, hogy én nem írtam durvákat, a szemébe is megmondtam, hogy nekem nem tetszik egy ilyen lány, de alapvetően jót röhögtünk, kézfogással váltunk el, még ha barátok nem is lettünk, eléggé különbözőek voltunk.


Csak azért írtam le a sztorit, mert ez jól sült el, vagány és vicces volt, huszonévesen, de akkor sem értem, hogy miért csinál ilyet valaki, hogy odahívja egy netes vitapartnerét a munkahelyére, irodájába, vagy akárhová...? Főleg akkor, ha tényleg ügyvéd (Elhiszem, hogy az vagy, meg ne mutasd, akkor én is küldöm a diplomámat!).

2020. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/98 anonim ***** válasza:
64%

Úgy küldtem el neki, hogy azzal semmit sem tud kezdeni, mert minden személyes adat ki volt takarva benne (még az is, ami amúgy viszonylag nyilvános adat, hiszen a neten bármikor megtalálható rólam). Ennyit a netről is le lehetne tölteni bármikor. Onnan tudhatta, hogy nem a netről töltöttem le, mert írnom kellett mellé egy cetlit a dátummal és az általa megadott szöveggel. Ezt ő kérte, pont azért, mert szerinte csak hazudok. Azt akartam bizonyítani, hogy igazat mondok, mert agyon alázott, és felbőszített. Olyanokat írt, amitől mindenki kiakadna, szakmától és mindentől függetlenül. Hogy mit csináljak a(z egyébként nemrég meghalt) anyukámmal, csak az egyik volt ezek közül.

Én egyébként azt bárkinek felajánlom, hogy jöjjön el az irodába. Akkor megtudhatja a nevemet, megnézheti az igazolványomat, mindent. Minden nap ügyfeleket fogadok, nem vagyok titkos ügynök, és egyébként az Ügyvédi Kamara oldalán minden adatom megtalálható: név, e-mail cím, telefonszám, iroda cím, igazolványszám... minden. Annyi, és ahhoz tartom is magam, hogy ide viszont azért nem szeretném leírni a nevem. Gondolom, hogy ez érthető. Más sem adja meg a nevét; ez a fórum nem erről szól.


Mit csinálok, ha odajön az irodába? Bemutatkozok, kávéval kínálom, leültetem és elmondhatja a szemembe, hogy mi baja velem. Mégis, mit csinálnék? Naponta jönnek oda emberek, ő is nyugodtan jöhet, meg te is, meg mindenki. Ez egy ügyvédi iroda, titkárnővel, kollégákkal... semmi nem lett volna. Olyan időpontot beszéltünk meg, amikor épp volt fél órám két ügyfél között.


Igen, ez egy kérdésnél indult, onnan írt aztán személyes üzenetet. Már nem emlékszem az alapkérdésre pontosan, de lehet, hogy kitörölték, mert gyakorlatilag az volt a kérdés lényege, hogy hogyan lehet átverni valakit úgy, hogy az jogilag megálljon. Én erre azt válaszoltam, hogy amit kitalált az - sajnos - valószínűleg működne is, de szerintem elég csúnya dolog így megkárosítani valakit. Ezen akadt ki, innentől hülyézett, szidott, stb.


Hidd el, sosem hívtam még így oda senkit, de ebben a helyzetben azt gondoltam, hogy valami durva félreértés lehet a dologban, mert egyrészt nagyon durva volt, másrészt meg olyanokkal vádolt, amiket én sosem írtam, és nem is tudtam, kiről beszél. Azt kell tudni, hogy nem az egyedüli ügyvéd vagyok az oldalon. Valószínűleg korábban lehetett konfliktusa valakivel, mert olyanokat írt, hogy én őt korábban zaklattam, tudja, hogy mi beszéltünk, és akkor én ezt meg azt írtam... ez nem volt igaz, sosem beszéltünk előtte. Nem hittel el, folytatta. Én nem szeretek senkivel sem rosszban lenni, azt gondoltam, ezt lehet tisztázni. Odajön, és megmutatom neki, hogy mi nem beszéltünk egymással sosem. Megnézheti az én felhasználónevemmel az összes levelezésemet. Azt nem akartam, hogy tényleg azt higgye, én írtam neki olyasmiket, mert azok tényleg bántó dolgok voltak.


Mindegy, ennyi. Ez a fórum furcsa. Itt élvezik az emberek, ha bántják egymást.

2020. júl. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/98 anonim ***** válasza:
2020. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/98 anonim ***** válasza:

Elolvastam a linkelt kérdést és a válaszokat is.


Ügyvédnő, látszik abból, ahogy írsz, hogy te egy finom nő vagy (nem ízre, de érted), ehhez meg én értek, mert nyelvszakos voltam. De ebben most nincs igazad.


Először is a kérdező csak egy fiktív dolgot vetett fel, hogy mi lenne, ha ezt csinálná. Erre te undorítónak nevezted, meg hogy át akar verni valakit, amit most még ide is leírtál. Pedig a leírt dologban semmi rossz nincs, online kereskedelmi elállási jog, ezrek élnek vele naponta. Jómagam éppen most rakom össze az új számítógépemet, szanaszét hevernek az alkatrészek a szobában, de egy hét alatt kettőt vittem vissza elállási joggal, mert nem felelt meg, és szó nélkül vissza is vette a kereskedő mindkét alkalommal.


Ilyenért leírni valakire, hogy átver, meg undorító, szerintem az elég erős, hogy ügyvéd vagy, úgy meg főleg, mert ha bűnöző lenne az illető, neked akkor is a jogait kellene védened, nem pedig törvénytelenséggel vádolni, ráadásul nyilvánosan. Erre én is felkaptam volna a vizet, más kérdés, hogy nem küldelek el miatta melegebb éghajlatra. Ahogy látom, annál a kérdésnél mások is írták neked, hogy nincs igazad.

2020. júl. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/98 anonim ***** válasza:
64%

Én ezt undorítónak tartom, ez az igazság. Ezzel lehet egyet nem érteni, de ez akkor is az én véleményem. Az is oké, ha felkapja rajta a vizet. A vita és undorító sárdobálás utána már nem erről szólt, hanem arról a vélt sérelemről, amit én ellene elkövettem szerinte régebben, illetve, hogy én 'ügyvédnek hazudom magam' folyton. Vélhetően összeveszett a kollégával, aki szokott még írni. Bár ezt is csak gondolom. Egyébként nem az elállási joggal van a bajom. Ő előre tudja, hogy úgy vesz meg valamit, hogy vissza fogja majd küldeni, tehát nem él a lehetőséggel, amikor szükség van rá, hanem tudatosan visszaél vele, hogy ingyen használhasson valamit. Szerintem ez azért nagy különbség. A jogban is van amúgy olyan, hogy joggal való visszaélés, de én ezt itt erkölcsileg mondtam.


Egyébként én nem büntetőzöm, azt mások csinálják az irodában. Az én gyomrom azt annyira nem veszi be, mikor mondjuk fotókat kell nézni megvert emberekről vagy bántott gyerekekről. Nem az én világom ez, úgyhogy én biztosan nem védeném őt.

2020. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/98 anonim ***** válasza:
Továbbra is azt kell mondanom, hogy nincs igazad. Akkor lenne igazad, ha túl lenne a vásárláson, és éppen arra készülne, amit te is kifogásolsz. De ha jól értem a kérdést, akkor fakultatíve vetette fel ezt a lehetőséget, még írja is, hogy végső esetként. Ráadásul véleményt kért, és nem ítéletet. Szerintem nyugodtan lehetett volna azt írni neki, hogy bár ezt törvényes, de erkölcsileg még sem kellene megtenni, és nem azonnal bűnözőzni, undorítózni. Azért prejudikálni ne prejudikáljunk már. Normális vélemények után még az is lehet, hogy azt írta volna, hogy igazatok van. Te is írtad, hogy furcsa ez a fórum, de tényleg nagyon kérlek, hogy ne sértődj meg rajta, ezzel egy kicsit te is hozzájárultál, hogy fura legyen.
2020. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!