Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy anonim oldalon, mint...

Egy anonim oldalon, mint amilyen ez is, anonim személy ellen lehet becsületsértést elkövetni?

Figyelt kérdés

Írogat itt valaki nekem, akár becsület sértésre is alkalmas dolgokat. Nem durvákat, csak ilyeneket, hogy "tehetségtelen, tudatlan, proli", stb. Sajnos volt, hogy én is visszaszóltam, de szintén nem durvát ("Szerencsétlen kretén." <-- ezt írtam). Azt olvastam erről, itt is, meg máshol is, hogy akkor lehetne ez becsületsértés, ha a pl. "Paprika45324" nicknév egyértelműen köthető "Gipsz Jakab" valós személyhez, a nickneve alapján mindenki tudná, hogy "Paprika45324" egyenlő "Gipsz Jakabbal". Az én nicknevem alapján senki nem tudja, hogy valójában ki vagyok én, akkor így nem is történt becsületsértés?


Mielőtt valaki azt írná, hogy hisztizem, szó sincs róla, csak szeretném tudni, hogy lehet-e tenni valamit, ha eldurvul a dolog.


Köszönöm!


2020. júl. 22. 08:25
 81/98 anonim ***** válasza:

Még valami! Aztán már tényleg szerelem a gépemet, mert soha nem végzek.


Az erkölcsöt szerintem ne keverjük a joggal. Egy példa.


Ha egy 15 éves szabad akaratából testi kapcsolatba lép egy hatvan évessel, arra mondhatják egyesek, hogy erkölcstelen? Mondhatják. Talán igazuk is van. Törvénytelen is? Semmi esetre sem.

2020. júl. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/98 anonim ***** válasza:
64%

Ez a VÉLEMÉNYEM. Marad is. Neked ez, nekem az. Nincs ezzel semmi gond. Én sem keverem a joggal. Ez egy vélemény, erkölcsi alapon. Jogilag én is írtam, hogy működne, de engem igenis undorít az ilyesmi. Lehet mondani, hogy hülye vagyok, sőt, hogy lúzer vagyok, mert én mindig erkölcsösen járok el, és emiatt hátrányt szenvedek azokkal szemben, akik meg nem. Én képes voltam eltépni a BKV jegyet akkor is, amikor nem lehetett lyukasztani, mert nem működött az automata. Ez van, tényleg nem vagyon normális.

Attól még, hogy ügyvéd vagyok, lehet magánvéleményem is; ezt semmi sem tiltja. Amúgy nem ítéltem. Bíró nem vagyok. Véleményt mondtam. Még egyszer mondom, ő nem ezen akadt ki. Ő azon akadt ki, hogy engem összekevert valakivel, és nem hitte el, hogy az nem én vagyok, akire ő gondol. Régebben komoly konfliktusa volt egy ügyvéddel, vagy valakivel, aki magát ügyvédnek adta ki. Persze, állítása szerint, az illető hazudott, de mivel rám is ezt mondta, így nem tudom. A lényeg, hogy ez történt, és ott durva dolgok hangzottak el (megint csak állítása szerint). Olyanok, amiket én sosem írnék senkinek. Ezeket viszont nekem tulajdonította amiatt, hogy leírtam, hogy ügyvéd vagyok, és anno az a másik is ezt írta, ezért a szemében ez csak egy és ugyanaz az ember lehetett.

2020. júl. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 anonim ***** válasza:
64%
Sőt, nem is vagyok benne biztos, hogy ő a Kérdező volt.
2020. júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/98 anonim ***** válasza:

Persze-persze, ezek csak vélemények, beszélgetünk, semmi több. Én azzal egyetértek, hogy az életet szabályszerűen kell élni. Maguknak. De ítélkezni nem szabad, semmi esetre sem. Mert nem tudhatjuk, hogy a másik milyen helyzetben van. Ez a véleményem, és marad is. A BKV-s példánál maradva, én is így gondolom, bár a jegy eltépést én inkább a buszvezetőre vagy az ellenőrre hagynám, mert azt találnák mondani, hogy egy korábban eltépett jeggyel szálltam fel.


Viszont a kérdezőre nem vélemény lett írva, nyilvános fórumon bűnözőnek nevezni valakit, az rágalmazás.

2020. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/98 anonim ***** válasza:
64%

Én mondtam neki, hogy jelentsen fel, aztán a bíróság majd eldönti, hogy ez az-e. :) Mert tudom, hogy nem.


De nagy eséllyel én nem a Kérdezővel beszéltem utána privátban. Jobban visszagondolva, ő semmi olyasmit nem írt, amiből arra lehetne következtetni, hogy a Kérdező volt. Egyetlen egy összefüggésben említette magát a kérdést, mert többször leírta, hogy látszik, hogy nő vagyok, mert a nők ilyen hülyék, hogy még az elállási jogot sem ismerik (nem tudom, honnan vette, hogy nem ismerem...), ezen kívül meg csak olyanokat, hogy "b*szd meg az anyádat", és társait. Meg arra az állítólagos korábbi vitára hivatkozott, és hogy én a fórumon mindenhol "hazudok magamról".


Szerintem semmi köze nem volt neki a Kérdezőhöz, csak rám írt, mikor meglátta, hogy ügyvéd vagyok. Addig nem is.

2020. júl. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 anonim ***** válasza:

Próbaképp rányomtam a privát üzenet küldése gombra a kérdezőnél, meg a válaszadóknál is, és a kérdező az egyetlen aki ezt írja ki:


"A felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani

(nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!"


Ebből nekem az következik, törölték, vagy törölte magát, amiből meg arra következtetek, hogy még is a kérdező írt neked, és ez lett a jutalma. :) Meg hát ugye - bocsánat a kifejezésért - a kérdezőbe álltál bele, miért írna felháborodottan valaki más neked!?!

2020. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/98 anonim ***** válasza:
64%

Akkor tényleg a Kérdező volt. Én ezt nem próbáltam ki, pedig jó ötlet.

Engem nem kell egyébként szeretni, ezzel semmi gond. Sőt, lehet utálni is. Amiket írt, azok viszont minden normális szinten túlmutatnak. Még egyszer mondom: a vita és a szitkozódása nem erről a kérdésről szólt. Szerinte én őt régebben megsértettem.

2020. júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/98 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy én el tudom dönteni ezt a "kérdező volt-nem a kérdező volt" vitát, mert én is hozzászóltam az inkriminált kérdéshez. Amikor az ügyvéd kiírta, hogy a Kérdező csaló, akkor a Kérdező kiírta, hogy vigyázzon, mert fel fogja jelenteni. Erre az ügyvéd azt mondta, hogy nyugodtan. Ezeket utólag törölték, de Google tárolt változatban ott vannak még. Tehát ügyvédnek tudnia kellene, hogy a kérdezővel került konfliktusba.
2020. júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/98 anonim ***** válasza:

Mindegy, túl kell ezen lendülni. Emberkét törölték, ez gondolom éppen elég büntetés neki, fog kelleni pár hónap, mire újra regelni tud, ha csak nem vesz egy új gépet. :) Egyébként meg tiltani kell az ilyeneket, szerencsére itt is van ilyen funkció.


Negyven felett vagyok, ügyvédnő biztosan sokkal fiatalabb mint én. Az internet sajnos ilyen. Én tudatosan kerülöm már a legtöbb fórumot, Facebookra is csak cuki állatos fotókat rakok ki. Fiatalabb koromban belementem a konfliktusokba, de rájöttem, hogy teljesen felesleges, legalább is a neten. Életben meg úgy vagyok vele, hogy ami konflitust csak lehet, azt elkerülöm, legyen igaza a másiknak, csak olyanba megyek bele, amibe nagyon muszáj.

2020. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/98 anonim ***** válasza:

Azt nyilván tudtam, hogy konfliktusba kerültem vele, de szerintem kb. ötödszörre írom le: abból, ami privátban elhangzott, bárki lehetett volna, aki az ügyvéd szó láttán felkapja a vizet.

De ennek amúgy mi jelentősége? A Kérdező írhatja, hogy b*sszam meg az anyám, vagy mi???

2020. júl. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!