Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy anonim oldalon, mint...

Egy anonim oldalon, mint amilyen ez is, anonim személy ellen lehet becsületsértést elkövetni?

Figyelt kérdés

Írogat itt valaki nekem, akár becsület sértésre is alkalmas dolgokat. Nem durvákat, csak ilyeneket, hogy "tehetségtelen, tudatlan, proli", stb. Sajnos volt, hogy én is visszaszóltam, de szintén nem durvát ("Szerencsétlen kretén." <-- ezt írtam). Azt olvastam erről, itt is, meg máshol is, hogy akkor lehetne ez becsületsértés, ha a pl. "Paprika45324" nicknév egyértelműen köthető "Gipsz Jakab" valós személyhez, a nickneve alapján mindenki tudná, hogy "Paprika45324" egyenlő "Gipsz Jakabbal". Az én nicknevem alapján senki nem tudja, hogy valójában ki vagyok én, akkor így nem is történt becsületsértés?


Mielőtt valaki azt írná, hogy hisztizem, szó sincs róla, csak szeretném tudni, hogy lehet-e tenni valamit, ha eldurvul a dolog.


Köszönöm!


2020. júl. 22. 08:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:
Nem írhat ilyet. Meg te sem írhatod, hogy bűnöző vagy csaló vagy mi.
2020. júl. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 anonim ***** válasza:

Szerintem a kettő nem azonos súlyú. Én nem írtam semmi több sértést, ő meg egy napon keresztül szórta rám privátban.

Én kiállok a véleményem mellett. Ő is jöhetett volna a szemembe mondani. Nem merte.

2020. júl. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:
Válaszoltál neki? Vagy miért nem tiltottad le?
2020. júl. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:
Mert bizonyítani akartam neki, hogy azokat a sértő dolgokat régebben nem én írtam neki.
2020. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 A kérdező kommentje:
Értelek. :) Nem akarok kéretlen tanácsokat adni, de az ilyet le kell tiltani, mindenkinek úgy jobb.
2020. júl. 24. 19:18
 96/98 A kérdező kommentje:
Már bocsánat, hogy én is beleszólok.
2020. júl. 24. 19:19
 97/98 anonim ***** válasza:
100%

"Már bocsánat, hogy én is beleszólok."


Végül is a te kérdésed! :D


Épp eléggé szét lett már offolva.

2020. júl. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 anonim ***** válasza:
Te vagy az, akinek a legtöbb joga van beleszólni. :) Amúgy igaz, hagyni kellett volna. Csak én - sajnos - olyan vagyok, hogy a saját véleményemet vállalom, de ha olyasmit akarnak a számba adni, amit nem mondtam, akkor morcos leszek. :)
2020. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!