Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy anonim oldalon, mint...

Egy anonim oldalon, mint amilyen ez is, anonim személy ellen lehet becsületsértést elkövetni?

Figyelt kérdés

Írogat itt valaki nekem, akár becsület sértésre is alkalmas dolgokat. Nem durvákat, csak ilyeneket, hogy "tehetségtelen, tudatlan, proli", stb. Sajnos volt, hogy én is visszaszóltam, de szintén nem durvát ("Szerencsétlen kretén." <-- ezt írtam). Azt olvastam erről, itt is, meg máshol is, hogy akkor lehetne ez becsületsértés, ha a pl. "Paprika45324" nicknév egyértelműen köthető "Gipsz Jakab" valós személyhez, a nickneve alapján mindenki tudná, hogy "Paprika45324" egyenlő "Gipsz Jakabbal". Az én nicknevem alapján senki nem tudja, hogy valójában ki vagyok én, akkor így nem is történt becsületsértés?


Mielőtt valaki azt írná, hogy hisztizem, szó sincs róla, csak szeretném tudni, hogy lehet-e tenni valamit, ha eldurvul a dolog.


Köszönöm!


2020. júl. 22. 08:25
 31/98 anonim ***** válasza:
5%

#29 Te most direkt szórakozol az itt véleményt írókkal? Ez neked valami örömet okoz hogy kiírsz ide egy kérdést - ahol laikusok válaszolnak neked - majd megpróbálod hülyének beállítani őket azzal, hogy azt teszed amit első percben kellett volna - megkérdezel róla egy jogászt?

Tényleg ekkora barom vagy?

Nem szégyelled magad?

Mert kellene.

Elmehetsz a sunyiba, segítsen neked a lepra legközelebb!

2020. júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
21%
Most mit várunk valakitől, aki személyes üzenetben sérteget másokat, aztán most meg kapkod, mert megijedt? :D
2020. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 A kérdező kommentje:

31, dehogy szórakozom, csak ez egy lényeges kérdés, mert ez alapján akarom eldönteni, hogy feljelentsem-e azt, aki gyalázkodik nekem itt napok óta, ehhez meg azért szeretnék releváns tanácsokat kapni.


32, azt nem tudom, hogy kapkod-e, az biztos, hogy ma még nem írt, ami meglepő.

2020. júl. 22. 16:56
 34/98 A kérdező kommentje:
Közben megkeresett valaki privát üzenetben, szerinte ugyanaz írogat neki is, mint nekem. Azt írja, hogy teljesen elmebeteg az illető, kényszeresen bizonyítani akarja, hogy mekkora nagy ember, a végzettségével kérkedik, stb. Nem is értem ezt, egy anonim fórumon nem teljesen mindegy, hogy ki kicsoda, mekkora vagyona van, milyen származás van?
2020. júl. 22. 17:08
 35/98 anonim ***** válasza:
46%

Ezzel az a gond, hogy aki ezt neked írta, azóta törölték a regisztrációját, mert ő volt az, aki tegnap zaklatott engem.

Válogasd meg, kinek hiszel.

2020. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 A kérdező kommentje:
Ha törölték, az azért jó, mert ezek szerint még is csak van itt moderáció. De hogy ugyanaz-e, aki nekem írogatott, azt csak úgy tudnám kideríteni, ha ráírnék, azt meg nem akarom. Vagy arra gondolsz, hogy csinált egy új regisztrációt? De azt meg hogy? Mert szerintem azt a rendszer nem engedi.
2020. júl. 22. 17:24
 37/98 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom, de ezzel zaklatott engem pont, amit itt írsz. Egyik kérdésnél írtam, hogy ügyvéd vagyok (ez igaz egyébként), és hogy mondjam meg a nevem, biztosan nem lehetek ügyvéd, amúgy is túl hülye vagyok, meg nő is... Egyre durvult a végére. Amúgy bizonyítottam neki, de az sem volt elég. A végén a moderátorok törölték.

Hogy hogyan lehet, vagy nem lehet ilyenkor újra regisztrálni, azt nem tudom, illetve azt sem tudom, mikor történt a törlés pontosan. Ma valamikor.


Amúgy igen, gyorsan reagálnak mindenre, főleg a komoly dolgokra, mivel felelnek az oldal tartalmáért, ezért ezeket komolyan veszik. Ha valaki tényleg téged is zaklat, akkor azért szólni kell.

2020. júl. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 anonim ***** válasza:
100%
Hát, kérdező, pestiesen mondva, neked kell eldöntened, hogy beleállsz a dologba vagy nem. Pszichológusok mellett dolgozom, én nem vagyok ugyan az, de hallok ezt-azt, hogy milyen ügyek vannak hogy mindkét fél kéri a másik elmeorvosi vizsgálatát, nem egy leányálom. Kinek hiányzik bíróságra járogatni. Amúgy tényleg van itt egy emberke, akire ráillik a leírás. Visszatérő vendég, sokat kiderítettünk róla, illetve elárulta magát. De ő egy tizenéves gyerek, nagy a pofája, de teljesen veszélytelen. Tiltják, visszaregel, akkor kicsit visszafogja magát. Egyébként tud jókat is írni, ha akar, mi másban mint számítógép témában. Majd kinövi. Mi is trollkodtunk gyerekkorunkban, csak akkor még nem volt net. Néha telefonbetyárkodtunk, utólag szégyellem ezt. De mi is kinőttük.
2020. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:
46%
Ja, és olyat persze nem kérek, hogy írj rá. Sőt. Tartózkodj attól, hogy zaklatóval te vedd fel a kapcsolatot. Ilyet sosem kérnék.
2020. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 A kérdező kommentje:

39, rendben, neked is igazad van.


38, az az érdekes, hogy még az ügyvédi iroda is azt javasolta, hogy ne tegyek feljelentést. Illeték, meg meghallgatásra járni, aztán esetleg évekig bíróságra, szabadságot kivenni, mediációt is emlegettek, meg hogy viszontfeljelent. Mondjuk ha tényleg egy kölyök, akkor tényleg nem érdemes.

2020. júl. 22. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!