Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy anonim oldalon, mint...

Egy anonim oldalon, mint amilyen ez is, anonim személy ellen lehet becsületsértést elkövetni?

Figyelt kérdés

Írogat itt valaki nekem, akár becsület sértésre is alkalmas dolgokat. Nem durvákat, csak ilyeneket, hogy "tehetségtelen, tudatlan, proli", stb. Sajnos volt, hogy én is visszaszóltam, de szintén nem durvát ("Szerencsétlen kretén." <-- ezt írtam). Azt olvastam erről, itt is, meg máshol is, hogy akkor lehetne ez becsületsértés, ha a pl. "Paprika45324" nicknév egyértelműen köthető "Gipsz Jakab" valós személyhez, a nickneve alapján mindenki tudná, hogy "Paprika45324" egyenlő "Gipsz Jakabbal". Az én nicknevem alapján senki nem tudja, hogy valójában ki vagyok én, akkor így nem is történt becsületsértés?


Mielőtt valaki azt írná, hogy hisztizem, szó sincs róla, csak szeretném tudni, hogy lehet-e tenni valamit, ha eldurvul a dolog.


Köszönöm!


2020. júl. 22. 08:25
 61/98 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, ügyvédnő.
2020. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem hozzászólü néhányakhoz, ezt az ügyet el kell engedni. Ha Tor, VPN vagy proxy mögül netezik, akkor ilyen kis ügyben nem fogja kiadni az adatait a külföldi szolgáltató, sokszor még nagyobb ügyben sem. Tegyük fel, hogy teljesen kretén a zaklató/gyalázkodó, és nem Tor, VPN vagy proxy mögül netezik. Akkor is csak annyit kell mondania, hogy nyolcan laknak az albérletben, vagy akárhol, egy wifit használnak, vagy többen használják ugyanazt a gépet, és abban biztos lehetsz, hogy fel fogja készíteni valaki, hogy ezt mondja majd. Soha nem derül ki, hogy ki írta a leveleket, vagy kommenteket. Így a rendőrség lezárja ismeretlen tettes címszó alatt. Ha valamilyen csoda folytán még is meggyanúsítanak valakit, amit kizártnak tartok, és eljut a bíróságra, akkor ott meg felmentik bizonyíthatóság hiányában. Ami ugyan nem bűncselekmény hiányában történő felmetés, de az illetőnek tök mindegy lesz. Ez veszett fejsze nyele. Ami sokkal többet segíthetne ezeken az oldalakon, ha mindenhol kötelező lenne felhasználónevet használni anonim helyett. Ez még nem teljes értékű visszatartó erő, de egy név mögül már mindenki meggondolja, hogy mit ír le.
2020. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 anonim ***** válasza:
46%

Én a saját karikáimat nem is látom. Jó tudni, hogy csupa zöld vagyok. :) Még mindig nem is értem, minek vannak pontosan, és mit akarnak megmutatni... Ez alapján kellene eldönteni, hogy ki mennyire ad hasznos válaszokat összességében? Mint régen a százalék?

Csak mert engem általában felpontoznak; segítő szándékú válaszokat szoktam adni.


Nem tegnap regisztráltam, már a régi "rendszerben" is fenn voltam, viszont nem annyira használtam egy ideig; meglepett egy a változás. És nem igazán foglalkoztam vele.


A smiley-kat nem én találtam fel, de amúgy sok embernél látom. Még a régi MSN-ezős korban szoktam rá.

2020. júl. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/98 anonim ***** válasza:
89%
Az #50. hozzászólásodban azt írtad, hogy nem vagy régi itt. Most már azt írod, hogy még is régi vagy. Félre ne értsd, csak van egy olyan gyanúm, hogy egy személy írogat több regisztrációról, vagy egyről, de úgy tesz, mint ha több személy lenne. És ez egy kicsit különös. Főleg egy ilyen kérdésnél, ami pont a trollokról szól.
2020. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 anonim ***** válasza:
46%

Ha jól emlékszem, olyasmit írtam, hogy "nem igazán". vagyok régi. Arra reagáltam, hogy valaki kérdezte, hogyhogy nem ismerem, mit jelent a pontozásos rendszer.

Azért, mert nem figyeltem erre, nem írtam sokáig, nem tudom. Nem értem, miért kellene ezért magyarázkodni.


Na, ez az amúgy, ami miatt régebben is abbahagytam az írást. Én nem értem, miért mennek neki így az embernek néha minden ok nélkül. Írtam én valamit, amivel neked ártottam!?

2020. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
46%
Számomra a "régi" az, aki "régi motoros", állandóan írogat, ismerik már egymást páran...
2020. júl. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 anonim ***** válasza:
89%

Aha.


Nyugalom. Nem mondtam, hogy ártottál nekem, de pont a trollokról szól ez a kérdés is, azt meg nem akarjuk, hogy szaporodjanak. Épp eléggé szét van már rombolva az oldal a sok elmebeteg, és kötekedő miatt. Azzal meg egyetértek, hogy sok olyan van itt, aki a legártatlanabb kérdésnél is azonnal beleköt a kérdezőbe vagy a kérdésbe.

2020. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy itt nincsenek régi motorosok, ez nem olyan, mint a Prohardver, vagy az Index fórum, ahol még talik is voltak régebben. Van egy-két régi név, de sokat nem tudunk egymásról.
2020. júl. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 anonim ***** válasza:
91%

"sok olyan van itt, aki a legártatlanabb kérdésnél is azonnal beleköt a kérdezőbe vagy a kérdésbe."


Minden szóval egyetértek.


Nem régen is volt egy TELJESEN NORMÁLIS KÉRDÉS, ahol azonnal megjelent egy nagyokos, minden utolsónak elmondta a kérdezőt, szinte hogy bűnözőnek nem nevezte. Hiába mondtuk neki, hogy nincs igaza, ment szembe az árral, majd elkezdett azzal kérkedni, hogy neki milyen végzettsége van, és mind hülyék vagyunk. Mikor belinkeltük neki a hivatalos kormányzati állásfoglalást a dologról, akkor még arrogánsabb lett.

2020. júl. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 anonim ***** válasza:
100%

Volt pár éve egy hasonló ügyem. Egy nyilvános fórumon, előzmény és ok nélkül belém kötött valaki, nyilvános gyalázott, rágalmazott. Írtam neki privátban, hogy miért nem lép vérfertőző kapcsolatba a prostituált anyukájával (nem ezekkel a szavakkal). Feljelentett. Jött is az idézés. Megbíztam egy ügyvédet, aki felvette a kapcsolatot a fórum üzemeltetőjével. Az illetőnek vagy sikerült töröltetnie a gyalázkodások egy részét, vagy az adminok törölték, de pechére törvény szerint az oldalaknak menteniük kell a felületükön megjelenő tartalmakat, arra már nem emlékszem, hogy mennyi ideig, de elég sokáig. Ezekben egyébként egy internetjogi szakjogász is segített nekünk.


El is küldték a mentett változatát a rágalmainak, közjegyzővel hitelesítettük, majd benyújtottuk a viszonvádat, amire a Büntetőeljárás jog 763.§. lehetőséget ad.


Eljött az személyes meghallgatás (békítő tárgyalás ideje), másik fél hatalmas önbizalommal jött. Aztán ügyvédem szépen elkezdte elé tárni a dolgokat, a viszonvádat, a közjegyző hitelesített képernyőmentéseket, stb. Rögtön lehervadt a vigyor az arcáról. Ügyvédem megkérdezte, mi lenne, ha kölcsönösen ejtenénk a vádakat. Gondolkodás nélkül belement. :)


Az ilyen ok nélkül kötekedők azt azonnal észreveszik, ha őket sérelem éri, de kis tevékenységük során hajlamosak elfeledkezni arról, hogy közben ők is törvényt sértenek, még talán jobban, mint ami ellenük irányult.

2020. júl. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!