Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tapasztaltabbak segitségét...

Tapasztaltabbak segitségét kérném, hogyan kezdjek neki a futasnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 175 centis, 65 kilos fiatal anyuka vagyok; a sulyom nagyon nem zavar, de bizony par honapja meglatszik a hasamon,derekamon, hogy az osszes sport amit végzek az a napi féloras séta a gyerkoccel..

Elhatàroztam, hogy itt az ideje elkezdeni futni De: tudnotok kell, hogy vilàgéletemben lusta diszno voltam, egyetemen màr a joga ora is lefàrasztott, szoval...Sejtem, hogy az elso alkalommal kb 30 méter utàn defibrillàtorra lesz szukségem. kérlek adjatok tippeket, hogyan kezdhetnék neki a kocogàsnak, mennyi idokozonként, hàny perccel kezdjem??

Koszonom!!


2010. febr. 25. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Pontosan, első alkalommal kocogj keveset, amennyi jól esik. Lassan növelt a távot, én heti párszáz métert tettem csak hozzá. El lehet kezdeni 300 m-rel is futni, sőt sétálj is egy picit a futás után, hadd nyugodjon le a szervezeted. Mindenképp melegíts be előtte, mert anélkül mindened fájni fog és meg is húzódhatsz. Heti 2-4 alkalom kezdetnek elég, aztán majd ahogy érzed.
2010. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nagyon sok minden függ az akarattól. Régen utáltam mindenféle mozgást, a futást meg pláne. Mindig beszúródott az oldalam, nem tudtam normálisan levegőt venni közben. Egyik tavasszal rájöttem, hogy milyen lusta is vagyok, és hogy milyen jó dolog is a futás. /Coopert kellett futni a suliban, a tanárnő látva rajtunk, mennyire utálunk a teremben futni, kivitt minket a szabadba/ Eleinte a 12 percből örültem, ha végigkocogtam 2 percet megállás nélkül. Beakartam bizonyítani magamnak, hogy megy ez, ha akarom. Felvettem hát kora esténként a futócipőt, és elindultam. Volt, hogy alig bírtam megtenni 400 métert. Eleinte csak a távot figyeltem, ügyeltem arra, hogy minden nap egy kicsivel többet fussak. Kb. 1 hónap után vettem egy stoppert, így már az időt is néztem. Szépen lassan eljutottam odáig, hogy 6km-t futottam le, megállás nélkül.

Mindenki megtudja csinálni, csak bele kell jönni :)

Viszont van néhány tippem /saját hibáimból merítve/

Mindig! melegíts be, nyújts előtte és utána is. Ha az anyagiak engedik, fektess be egy jó minőségű cipőre.

Ha lehetőséged van rá, fuss puhább talajon /ne betonon!/

Sok sikert! :)

2010. febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!