Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Normális ez a kezdeti kudarc...

Normális ez a kezdeti kudarc egy új sport kapcsán? Lehet, hogy ez nem az én helyem? Szinte mindig, mindenben utolsó vagyok.

Figyelt kérdés

Sokat sportolok egyedül (úszás, kerékpározás, futás), de a csapat jellegű sportok sohasem mentek jól. Pl. Ha elmegyek a barátaimmal paintballozni, bowlingozni, szinte mindig az utolsó leszek, annak ellenére, hogy őszintén jól és vidáman érzem magam. :)


Most elkezdtem egy számomra új, csapat jellegű sportot, ahol én vagyok a legújabb, rajtam kívül a második legkésőbb csatlakozott ember is ott van már majdnem egy éve.


Azt látom, hogy ez egy nyitott és vidám csapat, az első öt-hat edzésen még mindenki nagyon segítőkész volt, de ma már úgy éreztem, hogy teher nekik a betanításom.

Szeretem az őszinteséget, így figyelmesen és tisztelettel meghallgattam, hogy elmondták, miszerint a mozgásom több ponton nagyon rossz még ehhez a sporthoz, és bizonyos kulcsfontosságú testrészeim nem elég erősek hozzá.

De megnyugtattak, hogy ők is így kezdték.


Viszont szinte semmi gyakorlatot nem csináltam megfelelően, és azt is elkezdtem érezni, hogy teher vagyok. Sokat meg kell állni miattam, nem biztosított az edzés folyamatossága.

Ti voltatok már így? Feladtátok?

Úgy érzem, hogy hagynom kellene a francba, és csinálnom tovább az egyedül sportolós témákat, mert kellemetlenül érzem magam csapatban (úgy általában csapatmunkában, nem ebben a konkrét társaságban).


2019. szept. 18. 22:07
 1/6 anonim válasza:
100%

Jaj mintha én írtam volna. Én is mindig így éreztem magam. Nem erőltettem végül, maradtam a "magányos" sportoknál.

Valakinek nincs érzéke pl. a labdajátékokhoz. Ez van. Mi másban vagyunk jók.

2019. szept. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Ne add fel! Érezd jól magad,nézd a többieket,gyakorolj otthon ha kell vedd fel az edzést és úgy gyakorolj otthon telefon,laptop előtt,hogy nézed ki mit és hogyan csinál.
2019. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen sport? Am ha beletanulsz előbb-utóbb minden sikerülni fog
2019. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok és szerintem sokan vagyunk még így. Mindenki másban jó, lehet hogy ők meg futásban, úszásban nem olyan jók.
2019. szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek való a csapatsport, és ez így van jól. Nem vagyunk egyformák. Én is inkább az egyéni sportokat szeretem, mert rájöttem, hogy a 12 évig űzött röplabdában csak gyenge vagy középszerű lehetek. Most futok, és azzal teljesen jól elvagyok.
2019. szept. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon jó hozzászólásaitok voltak!


Mióta a kérdést kiírtam, voltam olyan edzés alkalmon, ahol hatalmasakat bénáztam, egyszer dobtam egy olyan figurát, hogy még ki is nevettek miatta.


Ellenben mivel úgy is dolgozom jelenleg a komfortzónámból való kilépésen, még néhány alkalommal elmegyek, mert minden fentebb leírt dolog ellenére hiszek magamban, és hatalmas kitartás van bennem.

Köszönöm.

2019. szept. 21. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!