Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek a futás csak...

Szerintetek a futás csak gyakorlás kérdése?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jó futó, sosem voltam az, de egyébként sportos vagyok: teniszezem, biciklizem, úszom, táncolok, túrázok. Viszont magában a futás sosem ment. Ne értsetek félre, nem akarom versenyszinten űzni, csak jó lenne egy 10 km-t úgy le tudni futni. Most max 2 megy. És a másik fontos az lenne, hogy élvezzem, és ne az járjon egész végig a fejemben, hogy mindjárt megpusztulok. Már néhányszor próbálkoztam futással, de nem edzestervvel. Most megpróbálnám. Leginkább az állóképességem fejlesztése miatt (pl. a tenisz miatt), és, hogy egy olyan sportot űzhessek itthon, amihez nem kell különösebb helyszín, felszerelés. És úgy hallottam, elég jól formálja

a combot és a feneket. Szerintetekk sikerülhet? 17/L



2019. nov. 2. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
igen ha a dagadt rákóczy ferinek sikerült akkor neked simán
2019. nov. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
10k-t bárki le tud futni
2019. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, 10 km-t lefutni egy sportos, nem elhízott egyénnek némi gyakorlással nem nagy feladat. Ha csak a táv leküzdése a cél. Gyorsan lehet fejlődni, ha rendszeresen eljársz futni. A tempó növelése már nehezebb, és az adottságok ott már jobban számítanak, de valamilyen szintű gyorsulás mindenkinél történik, ahogy a szervezet egyre jobban hozzászokik a futáshoz. Csak mondjuk nem mindenki tud lefutni 35 perc alatt 10 km-t, még sok edzéssel sem, másnak meg megy. Lényeges szerintem, hogy ne hajtsd szét magad, az állóképességed növelését jobban szolgálják a hosszabb, lassabb futások, nem kell "megpusztulni" :) Mondanám, hogy vegyél egy pulzusmérő órát, mert az sokat tud segíteni abban, hogy milyen intenzitással fuss, kontrollálni tudd az edzésedet. A combot amúgy formálja, de a feneket szerintem nem, mivel elég intenzív zsírégető mozgásforma, főleg ha alacsonyabb pulzuson futsz. Fenékformálásra inkább a guggolást szokták javasolni, a futástól inkább csak laposabb lesz, nem formásabb.
2019. nov. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok bátorítást!

Tényleg nem az a célom, hogy most rekordidő alatt fussam le, hanem inkább az, hogy élvezzem :) egyelőre az is jó, ha 60 perc alatt tudom, aztán egy idő múlva jó lenne, ha 50-55 perc alatt. De tényleg nem ez a lényeg. Csak azt sajnálom, hogy most rossz idő jön, mert most egésszé elhatároztam magam. Szerintetek heti 3 edzéssel mennyi idő alatt reális elérni ezt a célt?

2019. nov. 3. 09:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyi idő alatt jutsz el a 10 km-hez, egyénfüggő, van, aki elsőre le tudja futni, van, aki 1 évet készül rá. Ha heti 3x futsz, akkor azért szerintem elég hamar menni fog, max pár hónap. A hűvösebb idő amúgy kimondottan jó a futáshoz, alacsonyabb ilyenkor a pulzus.
2019. nov. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!