Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele a sportolá...

Hogyan kezdjek bele a sportolásba?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, elkezdtem lefogyni és most kezdtem el érezni, hogy mozognék valamit. Amit tudni kell, hogy a futásnál semmit nem utálok jobban, eddig jártam személy edzőhöz, crossfiteztem, mindenféle jógát csináltam már, teniszeztem. Kipróbálnék valmi újat, de kicsit félek így egy év kihagyás után újra belekezdeni mert nagyon gyatra az erő/álló képességem. Titeket mi motivál az edzésben? Minden tipp segítene! És tudnátok valami sportot ajánlani nekem? Köszi a válaszokat!

2020. jan. 16. 20:31
 1/2 MadSeal ***** válasza:
Ezt neked kell tudnod, hogy mi vonz. Próbálj ki esetleg valami kollektív sportot, ha az egyéniek annyira nem jöttek be. Az a lényeg, hogy kedveld, motivációt meg majd ad a sikerélmény. Szerintem igazán majd csak az motivál, ami már megtörtént, mint olyan, amit csak el akarsz érni. Ezért inkább próbálj ki kitűzni minnél kisebb célokat, hogy több sikerélményed legyen, de mégis legyen egy nagy ,,álmod,, ami az irányt mutatja, de semmiképen se az legyen az egyetlen amit magad előtt látsz. Nagyon kevés embernek van olyan kitartása, hogy valami olyan dologért ,,küzdjön,, amit majd csak évek múlva esetleg elér. Ezért is buknak bele sokan a diétába, mert az-az egyetlen dolog motiválja őket, hogy milyen jó lesz, ha pl majd 20 kgal kevesebbek lesznek. Persze ez az elején elég, de hamar kialszik a buzgóság. Viszont ha az ember úgy áll hozzá, hogy minden héten fogyjon 1 kgot, akkor máris sokkal több sikerélménye lesz. Persze ez csak egy példa volt. Erőedzésben lehet a súlyok gyarapodása, labdajátékokban a meccseken szerzett gólok, szép megmozdulások, kosarak stb. Távol kirándulásra se úgy megy az ember, hogy csak a végcélt látja, mert hamar eltévedne. Városról városra, faluról-falura kell haladni.
2020. jan. 17. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Martin970 válasza:
Ajánlom a falmászást ha van rá lehetőséged, az egyik legjobb sport ha fogyni akarsz, kiváló alakformáló hatása van és az erőnlétet is remekül fejleszti! :)
2020. jan. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!