Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Atlétikát érdemes tizennégy...

Atlétikát érdemes tizennégy évesen elkezdeni? + még néhány kérdés.

Figyelt kérdés

Elvileg van hozzá tehetségem (vagy mim), és kedvem is van hozzá.


•Mennyire jellemző, hogy ilyen idősen kezdik? Mennyire lehet nagyjából behozni a lemaradást?

•Befogadnak ott (szerintetek)? (Ettől nagyon parázok...)

•Mik jellemzők az edzésekre?

És ez nagyon idióta és értelmetlen kérdés, de;

•Valaki légyszíves leírná úgy nagyjából a szabályokat, szakkifejezéseket, néhány híresebb embert?



Előre is hatalmas hála mindenkinek! Nagyon-nagyon sokat segítenétek!



2020. febr. 12. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mit értesz atlétika alatt? Futást? Kalapácsvetést? Minél kevesebb izomzatot igényel egy sport, annál több esélyed van 14 évesen kezdve. De még ha kalapácsvetésről van szó, akkor is be tudd hozni a lemaradást, csak az első évben nehezebb lesz izmot építeni. Persze, hogy befogadnak. A sportolók kedves, jófej emberek, rengeteg új sorstársat fogsz ott megismerni és barátokat találni. Hogy mik jellemzők az edzésekre, először tudnunk kellene, hogy atlétikán belül mit csinálsz majd és hogy lány, vagy fiú vagy-e. Szabályokat szintén ezután érdemes. Híres ember pl: Usian Bolt a 100m -es síkfutás olimpiai bajnoka és világcsúcstartója.
2020. febr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! Sokat segítettél! Lány vagyok, és azt, hogy miket csinálok majd, még nem igazán tudom... Majd felhívjuk az egyesületet, amit kinéztem.
2020. febr. 16. 09:19
 3/4 anonim válasza:

Szia! Én rövidtávos vagyok.🤗 Ha a futásra gondoltál akkor az én edzéseimen ezek szoktak lenni:

BEMELEGÍTÉS:5kör(bármilyen tempóba megallás bélkül), utana nyújtás,lengülés.

EDZÉS:-résztáv: az azt jelenti hogy a belső sávban sprintelsz kb. 100 métereket(mindenhol más mennyiségű métert kell lefutni) és utána pihenő kb.1 perc(náunk úgy szokott lenni hogy futunk 120m-t és vissza sétálunk oda ahonnan kezdtük)

Gátfutás: Jelentése: Kb. Derékig érő gátakat(akadályokat) kell átugranod egy különféle technikával. Ja és kb. 1-3mre vannak egymástól.

Meg 1× volt egy olyan edzésem ahol ugróiskoláztam: azt jelenti hogy kisebb akadályokat kell átugranod.😜 kb. 3cm-eseket.

Remélem segíthettem😍😅😗

HA VALAMIT ROSSZUL ÍRTAM KÉRLEK JAVÍTSATOK KI🙏✌

2020. ápr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

El lehet kezdeni, a mi csapatunkban nem ritka az ilyen. Be fognak fogadni, de ez persze csapattól is függ. A pályán sztem az első és legfontosabb szabály, hogy mindig nézz körül, mielőtt kilépnél. Ha nem teszed az súlyos következményekkel járhat, egy élsportoló lesérülhet mert becsámborogtál elé. Ne mondd edzésen, hogy gátugrás! Az gátfutás. Ne mondd a 800 méterre, hogy hosszútáv. Az még a középhosszúból a legrövidebb.

Nálunk egy edzés 5 kör futással kezdődik, aztán nyújtunk, futóiskolázunk. Majd elkezdődik az alkalom fő része. Nem kell rögtön eldöntened a versenyszámod, a világot nem 15 évesen kell megváltani.

1-2 magyar: Kozák Luca, Baji Balázs

Lehet hogy már rég elkezted az atlétikát, de azért remélem segítettem.

2021. ápr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!