Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti melyik edzést, eredményt...

Ti melyik edzést, eredményt tartjátok többre, a távolságot vagy az intenzitást?

Figyelt kérdés

Melyiknek nagyobb a sportértéke?


Futni 50km-et 6-7 óra alatt vagy 10-et 35 perc alatt?


Körbetekerni a balatont 12 óra alatt vagy tolni 35-40-es átlaggal egy 40km-es időfutamot?


Stb...



2020. ápr. 5. 09:51
 1/3 nemaRendőrség ***** válasza:

Balatont azért tekerd körbe, mert élvezed, ne azért mert edzés.

Ha nem vagy kompetitív, és ilyen kérdés után nem vagy, akkor azt csináld amit élvezel, különben nincs értelme

2020. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Ha nem vagy kompetitív, és ilyen kérdés után nem vagy,"


Na ezt miből vontad le? Vezesd le kérlek!

2020. ápr. 5. 12:16
 3/3 anonim ***** válasza:

"Melyiknek nagyobb a sportértéke?



Futni 50km-et 6-7 óra alatt vagy 10-et 35 perc alatt?"


Ezek közül egyértelműen a 35 perc alatti 10 km a nagyobb sportérték. Megnéztem a tavalyi Vivicitta 10 km eredményét, ott 35:00-ás idővel 9. helyezett lehetett volna lenni 4737 indulóból. Míg az 50 km 6-7 óra alatt az nagyjából 5-6 órás maratoni időnek felel meg. A tavalyi Spar Budapest Maratonon pedig egy 5 órás idővel a mezőny második felében végezne az ember.

Én a 10 km-t jelenleg 40 perc alatt tudom lefutni. 35 perc alatt nekem vélhetően soha nem fog sikerülni. A leghosszabb táv, amit futottam, az 26 km volt, de 50 km-t simán le tudnék futni akár most is 4 és fél óra alatt, sőt lehet, hogy gyorsabban is.

Szóval megadtál 10 km-re egy amatőr szinten kiváló időt, míg 50 km-re egy igencsak közepes időt. Szerintem, ha a rövidebb távra egy kiváló időt adsz meg, akkor a hosszabbra is egy kiváló időt lett volna érdemes megadni. Úgy már azt gondolom, hogy nem eldönthető, hogy melyik a nagyobb sportérték. Például nem hinném, hogy Usain Bolt 9,58 mp-es 100 métere vagy Kipchoge 2 óra körüli maratoni ideje közül egyik vagy másik nagyobb sportteljesítmény volna a másiknál csak azért, mert az egyiknél a sebesség, míg a másiknál a táv nagyobb volt.

2020. ápr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!