Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásnál/kocogásnál heti hány...

Futásnál/kocogásnál heti hány pihenőnap javasolt?

Figyelt kérdés

4km-t futok/kocogok naponta, hány pihenőnap javasolt, milyen időközönként?

19/l (nem vagyok túlsúlyos, formásodni szeretnék, erősödni)



2020. ápr. 20. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Akár 5-6 is.

Arról, hogy formásodás céljából nem épp a futás a legeffektívebb most nem nyitnék fórumot.

2020. ápr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha naponta futod és bírod, miért érzed, hogy pihenőnapra van szükséged?


Én is elkezdtem most futni, de érzem, hogy nem menne ugyanaz a teljesítmény napi szinten, kell 2-3 nap regeneráció még. Másnak meg ugyanúgy megvan napi szinten a futás mint neked, szóval ha neked belefér akkor csináld minden nap.


Emellett tudom ajánlani, hogy vagy növelj a távon, vagy próbáld egyre jobb idővel futni a 4 km-t. Én is egy megszokott távomat futom és az időn akarok javítani, jól esik amikor látok apró javulásokat.


Továbbá...


Az első hozzászólónak igaza volt, az erősödés és formásodás nem a futástól fog jönni.

2020. ápr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, atléta testalkatot szeretnék, nem body buildert :)

De persze, magyar mentalitás, hogy mindenbe bele kell kötni

2020. ápr. 20. 22:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Elhiheted, hogy nem rosszból mondtuk el ezt. Mutatnál egy képet, hogy nagyjából mi lenne a terved testileg? Milyen magas vagy és hány kg jelenleg?
2020. ápr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4km elég kevés táv, akár heti 1 pihenőnap is elég, de sokan csinálják 2 edzés, 1 pihenés nappal.
2020. ápr. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én évek óta heti egy pihenőnapot tartok, heti 6 napon 1-2 edzés naponta.
2020. ápr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez a kezdeti távom, természetesen szeretném majd emelni. de nem akarom túlhajszolni magam egyből. Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 21. 09:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Javaslom válassz egy edzésprogramot, ha fejlődni akarsz és vannak komolyabb célkitűzéseid is esetleg.


A legismertebbek

[link]

2020. ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. ápr. 21. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!