Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt futsz le egy...

Mennyi idő alatt futsz le egy Margit-Sziget kört?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran jársz futni?

2020. jún. 3. 14:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Az átlag szerintem itt is ennyi lenne. Az átlag egy semmire nem jó mutató. Lásd a magyar átlag fizetést ami valami 400 ezer körül van a KSH szerint...
2020. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

10:

Az átlagban benne vannak a 80 évesek is, meg azok is, akik 50 éves korukig semmit nem mozogtak, elhízottak, aztán fellelkesednek néhány hónapra, aztán elindulnak egy 5 kilométeres tömegrendezvényen, és olyan tempóban futnak, ahogy más sétál.

2020. jún. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
Igaz, hogy az átlag becsapós lehet, de a 20 percet akkor is jó amatőr időnek tartom. Például az idei Zúzmarán 11 fő ért el 20 percen belüli időt 1648 indulóból. A Nemzeti futóversenyen 19-en voltak 20 percen belül 2336 indulóból.
2020. jún. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorikérdéseken azért helyén kell kezelni a kommenteket. A 20 perces 5 km nagyon erős idő hobbiszinten. BSI versenyeken azzal már bőven az 1-2%-ban vagy. Egyik kollégám is hangoztatta, hogy neki 20 perc egy margitszigetkör könnyedén. Aztán mondtam neki, hogy szerintem ha ilyen jól fut, menjen el vesenyekre, szép eredményeket érne el. De kiderült, hogy az a 20 perc igazából 30... Végül is majdnem 20 az is :) Én ha tempót futok, néha sikerül 21-22 perc körül egy kör, ez már 4:15-4:20 körüli átlag, gyakorlatilag senki nem előzött még meg ilyen tempónál, de már 5 percesekkel futva is alig-alig.
2020. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
48%

14:

BSI versenyeken 10 ezer feletti az indulószám, és egy csomó kezdő vagy koca futó is elindul, és minden korcsoportból, korosztályból. Egy huszonéves férfinak nem számít erős amatőr eredménynek, hanem legfeljebb átlagosnak, amit idővel illik elérnie, ha elég időt és energiát fektet a futásba.

2020. jún. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Így van, de a többezer kezdő, koca futó mellett van többszáz rendszeresen futó, félprofi vagy akár profi atléta is. Ennek ellenére egy 20 percen belül 5 km-rel már bőven a legjobbak között lehet lenni. Én elég sok futót ismerek, magamat sem mondanám kezdőnek, futottam már több tucat félmaratont, maratont és ultra versenyt is, mégsem tudok 20 percen belül 5 km-t és az ismerőseim közül is csak nagyon kevesen.
2020. jún. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

16:

A többszáz rendszeresen futó között rengeteg a középkorú, idős, vagy aki már eleve már középkorúan kezdte, valamint a nőknek 22-23 perc, ami a férfiaknak 20.


Én meg 10 évig kocafutó voltam, ami azt jelentette nálam, hogy hetente átlagban alig több mint 1-szer futottam (igyekeztem 2-szer, de sokszor 1 sem volt), évi kb. 500 km lehetett átlagosan. Ezen időszakban ettől még futottam félmaratont, maratont, de egy 12 órásat is. De 20 perces 5 km-nek a közelébe sem tudtam volna érni, nyilván meet edzetlen voltam. Ezt azért mondom, mert úgy adod elő a versenytávokat, mint ha összefüggésben lenne az edzés komolyságával, holott nem a táv, hanem a tempó és az emelkedő "öli meg" az embert. Nagyon sokan lefutják komoly edzések nélkül a távokat, és nagyon sok olyan ember vesz részt versenyeken, akiknél messze nem a teljesítményről szól a dolog, hanem egy fajta szórakozás, ami nem baj, csak nem hozzájuk kellene viszonyítani, és kiemelkedőnek tekinteni a 4-es tempót.

2020. jún. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
55%

De akkor csak ránézek, hogy Strava futó ismerőseim közül kinek van 20 perc alatt a best effortja 5k-ra. Annyit megjegyzek, egyikük sem profi atléta, mind hobbifutó, és egyikük sem volt tizenévesen utánpótlás atléta. Eleve nem is mozgok fanatikus körökben.


Összesen mindössze 11 embert követek. Ebből 4 bringás. 2 még nagyon kezdő. A maradék 6-ból 5-nek megvan a 20 alatti 5k, a legidősebb közelít az 50-hez, az egy akinek nincs meg, ő huszonéves nő, és 22:30 a legjobb 5k-ja, de ez 20 km-es verseny egy szakasza volt, és teljesen más jellegű versenyekre készül, megkockáztatom, hogy célzottan neki is meglenne, ha 5k tesztet futna. Egyébként a legjobbnak az 5 közül 16:51 a legjobb ideje, de az is nagyobb táv része volt, és nem verseny, hanem tempo futás.

2020. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Nem 4, hanem 3 bringás, elírtam.
2020. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Stravan nekem is 20 alatti az 5k-m, igaz azt lejtőn futottam :) De síkon nem tudnék alámenni, pedig évi 2000 km fölött futok. A 20 percen belüli 5k az az 1:30-on belüli félmaraton és 3:20-on belüli maraton világa. Ilyen emberből azért országos szinten is csak néhány száz lehet, elnézve a versenyek eredményeit (Wizzair félmaratonon, ami egyben MASZ félmaraton OB is, tehát minden elit atlléta elindul, kevesebb mint 300 ember futott 1:30-on belül). Ez igencsak elenyésző ahhoz képest, hogy többszázezer ember fut, csak idehaza.
2020. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!