Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt futsz le egy...

Mennyi idő alatt futsz le egy Margit-Sziget kört?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran jársz futni?

2020. jún. 3. 14:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Ja, de az említett ismerőseimnek nem lejtőn van meg, és nem is egyszer. Pedig egyikük sem tartozik az elit atléta kategóriába, mindegyik hobbista.


A MASZ saját maratonján, mikor még nem vontak össze a BSI rendezvényeivel, elindult 20-30 ember, az 5, 10 ezres OB-kon is hasonló létszám. Ja, és volt hogy 2:45-ös maratonnal férfiaknál OB-t lehetett nyerni. Mert ennyire nincs hazai elit élmezőny. Abból a 300-ból a félmaratonon 250 biztosan hobbifutó, és még jópár százan lehetnek olyanok, akik nem indulnak rendszeresen BSI versenyeken.


A többszázezerre megint mondom, nem érdemes hivatkozni, mert az az összes korosztály, nők is, és összes edzésintenzitás, felkészültség. Nem gondolom, hogy mondjuk 200 ezer emberből, akik mondjuk havonta legalább egyszer futnak, meg kellene húzni a mediánt, és azt nevezzük közepesnek, és akkor aki mondjuk a top10%-ban van, az már jó. Csak mondom, hogy feleségem, aki soha nem fut, sőt kimondottan utál futni, csak együtt túrázunk, egyszer elindult egy munkahelyi vivicitta váltóban, és elnézve az eredményeket, a teljes mezőny 80%-ánál gyorsabb volt. Mert eleve a mezőny fele elhízott és erőnlétileg súlyosan leépült, aki épp túl van valami couch to 5k eszésterven, vagy havi 1-2-szer kocog egyet.

2020. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Ja, még a hazai elit élmezőnyhöz annyit, hogy természetesen nem igaz, hogy akkor az ország legjobbja volt, aki 2:45 körül nyerte, csak az az 1-2 elit magyar maratonista el sem indult rajta, mert nem sok rangja van a magyar bajnokságnak.
2020. jún. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hobbista, mint ahogy én is, meg mindenki, aki nem egyesületi élsportoló, hanem csak úgy kedvtelésből fut. Ettől még ahhoz, hogy tartósan 4 percen belüli ezrekkel fuss, kell egy rendkívül jó alap adottság és emellé még rengeteg edzés is. Ne állítsuk be úgy, hogy az egy teljesen alap, bárki által elérhető tempó. Elérhető, ha heti több órát fut, résztávozik, edz akár éveken át és megfelelően vékony, futáshoz alkalmas testalkattal, kardio adottságokkal rendelkezik, de ez nem általános. Rengeteg ember akkor sem tudna ilyen tempóban futni, ha akarna és sokat edzene érte, mert egyszerűen nem olyanok a genetikai adottságai.


Érdemes ezt a cikket elolvasni erről:


[link]

2020. jún. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
48%

Nem, a genetikai adottságok jóval magasabb szinten korlátoznak. A 4 perc/km 20-40 közötti férfiaknak az a szint, hogy hacsak nincs valami krónikus betegséged vagy egyéb rendellenességed, akkor csak edzés kérdése, hogy eléred-e. Érdekes, hogy mikor teljesen random összeverődik mindenféle gyerek egy atlétika klubban, a legrosszabb adottsággal rendelkezők is bőven elérnek kamaszkorukra egy ilyen tempót, sőt jobbat, még ha az élmezőnyben nem is mennek vele semmire, hiszen ahhoz még jóval több kellene.


Olyan meg nincs, hogy vékony testalkat. Számít a genetikai testalkat, mint pl. láb-test arányok, csípőszélesség, csontozat, stb., stb., de konkrétan a vékonyság 95%-ban élstmód függő. Mondom úgy, hogy volt rajtam 30 kg túlsúly is a mostanihoz képest, most meg kevesebb kg vagyok, mint 12 évesen voltam.


A hobbista létnek meg szerintem része, hogy valaki heti több órát fut, meg résztávozik. Megjegyzem sokan résztávozás nélkül, de sok futással is elérik a 4 perc/km-t.

2020. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

26 perc :)

L

2020. júl. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

28-30 perc.

8 hónapig jártam futni évekkel ezelőtt és nem sokkal lett jobb az eredményem. 26 volt a rekord, de az már kellemetlenül érintett. Mondjuk ehhez hozzáteszem, hogy 100 kiló vagyok és abszolút nem futkorászom a hétköznapjaimon.

2020. júl. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Én csak télen szoktam futni, amikor nem tudok bringázni, tehát minden évben újra kell tanulnom futni. Így 29 perc az 5K, de nem az a célom, hogy gyorsabb legyek, hanem alacsonyabb pulzussal hozzam ugyanezt az időt.

Ha az időre mennék, akkor 23-24 perc körül futnék tél végére.

2021. jan. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Egyedul 35-40 perc. Kutyaval 1-1,5 ora. O nagyon gyorsan sprintel meg fut ,de lemegy a vizbe,rohangaszik le fol a parton, felszed sundisznot,atfesuli a bokros reszt,pisil kakil. En meg itatom etetem gyakran kozben. 😂
2023. jún. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!