Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagy túlsúllyal és fájós...

Nagy túlsúllyal és fájós ízületekkel milyen sportba kezdhetnék bele?

Figyelt kérdés
Az étkezésemen már változtattam, de ez kevés lesz.

2020. júl. 12. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen magas vagy és hány kiló?

Nem mindegy.


Amúgy az étkezés bőven elég alapvetően, bár természetesen dob rajta ha mozogsz.


Olyan mozgásfajta kell neked, ahol a térded nem ütődik a talajhoz, lásd ahol futni kell. Foci, kosár, futás, ilyenek offos. Bringa a legjobb, mert aerob edzésre kiváló. Ha fogyni akarsz persze.


Amúgy később küzdősport :D

2020. júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úszás, vízi-torna.
2020. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
170 cm 96 kg vagyok. Az a baj, hogy óriási étvágyam van, nehezen bírom a megszorításokat. Most gyalogolni szoktam sokat, bicikli is jó ötlet. Nincs valami torna esetleg, amit szobában is tudnék csinálni?
2020. júl. 12. 18:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Úszodába nem merek menni, mert ronda vagyok.
2020. júl. 12. 18:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem számít nagy túlsúlynak. Én 178 centi vagyok, 127 kg-ról fogytam le 102-re (eddig, még akarom is továbbcsinálni, 90 kg lesz körülbelül a cél súlyom, úgy számoltam hogy akkor lesz a testzsír százalékom 15% körül, mert most vagyok 25%-on). Nekem a sétálás vált be, futópadon. Illetve mellette súlyzós edzést is végeztem, de ott meg kellett válogatnom hogy mit tudok megcsinálni, mert nekem is rosszak az ízületeim (nem fájnak annyira, inkább csak kattog mindenem). Szerintem nem kell semmilyen ugra-bugrálós hülyeséget művelni "mozgás" címszóval, főleg ha rosszak az ember ízületei. Nekem a séta + súlyzós edzés nagyon bevált, továbbra is ezt fogom tenni.
2020. júl. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szoba tornákat engedd el.


Neked aerob mozgásra van szükséged, heti 4x kb alkalmanként 45-60 perces időtartamra. Legideálisabb esetben. Vagy edzőtermi edzés akár.

2020. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Ugyanilyen paraméterekkel vagyok. 20-25 kilótól kellene megszabadulnom. Minimum.

Kerékpározok és futok. Egyikből sem sokat. Kerékpár heti 1-2x 15-25 km között, attól függ, milyen az idő és a kedv. Futni pedig heti 2-3x 3 km. Ez a max táv, sétákkal, gyors gyaloglásokkal tarkítva. Most pár napja már megy egyben, szóval lassan növelni fogom a távot.


Őszintén: ez is kevés. Lehet, hogy utána jobban érzem magam, van, amikor már-már azt mondom, jól esett (biciklinél szinte mindig, főleg, ha erdőben megyek), de eddig egy nyamvadt deka nem mozdult lefelé rólam. Pedig kevesebbet eszek.

2020. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!