Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A japán ju-jitsu alkalmas/hasz...

A japán ju-jitsu alkalmas/hasznos utcai önvédelemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pl. A Kelemen-ryu féle alkalmas a mai világban utcai önvédelemre vagy inkább egy krav-maga a megfelelőbb ilyen célokra?



2020. aug. 26. 21:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon-nagyon kevés a küzdelem a Kelemen-ryu edzéseken,hozzánk judosokhoz járnak át gyakorolni páran(persze judo szabályokkal).

Szerintem a sparring elengedhetetlen a küzdősportokban, sajnos a harcművészetekből pedig egyre inkább kihal.


A Krav-maga-t csak videókon láttam még. Nem tűnik egyszerűnek, nem ösztönös, engem nem győzött meg.


Ha utcai önvédelemről van szó, akkor pedig egy decathlonos futócipőt ajánlok illetve sok km-t, mert más nem fog kihúzni a csávából.

2020. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha kevered a nindzsucuval és a támadók elé csapsz egy füstbombát, akkor nagyon hatékony.
2020. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#1-es: akkor amit tanítanak fogások, feszítések stb. Ju-jitsun azok egy valós utcai helyzetben nem minden esetben kivitelezhetők?


Krav magáról néztem videókat, de valahogy nem győznek meg annyira a bemutatók, nem visznek be ütést kissé hadonászásnak tűnik néha, viszont valahol meg azt olvasom, hogy van aki dicséri.


Esetleg ha van tapasztalata/ véleménye valakinek a két stílusról és leírná azt megköszönném!

2020. aug. 26. 22:06
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1- es is irta, legjobb nem konfliktusba kerulni. Ha lehet inkabb vedd fel a nyulcipöt. Persze van amikor muszaj megvedeni magad. Én inkabb valamilyen kuzdosportot ajanlanák és miután megvannak az alapok sparring, sparring, sparring. Ilyen fogásokat, feszítéseket nem tudom mennyire tudnál kihasználni éles helyzetben...Szerintem csak akkor kivitelezhetök ha már magas szinten tudod muvelni. Én pl. thai boxolok, szerintem onvedelemre is nagyon jo. Megtanulsz utni, rugni, klincselni, könyököt es térdet használhatod. Ha erre adnád a fejed, akkor olyan helyre járj ahol jo edző van és kemény edzések. Már láttam olyan hirdetést is , hogy befizetsz egy hónapos edzésre és az abszolválása után kapsz egy diplomot arrol, hogy elvégezted meg egy pólót, hogy mindenki lássa, hogy egy gyilkológép vagy :DDDDDD (ezt csak így érdekességnek)
2020. aug. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
Utcára, önvédelemre box, gázspray és/vagy kutya. Ennyi. Ami szituációból lehet, ki kell kerülni dumával, aminél meg muszáj bunyózni, oda pedig a boxnál nincs jobb, ugyanis egyedül ott tanulsz meg kézzel bedarálni akárkit 1 másodperc alatt.
2020. aug. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítőnek jók ezek a dzsicu edzések, mert lefogni, fojtásból szabadulni megtanulhatsz velük. Van azért olyan helyzet, amikor ennyi elég a megoldáshoz és nem kell okvetlenül elverni a másikat. Nem árt, ha ilyen technikák is mennek.
2020. aug. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Utcai önvédelemre konkrétan semmi sem alkalmas. Ezer és ezer szituáció állhat fenn. Nem mindegy, hányan vannak, mekkora nagydarabok, van-e náluk fegyver, esetleg nálad van-e fegyver, a helyszínről el tudsz-e menekülni...stb. Boksz, mma, kungfu, ilyenolyan jutsu kempo, tökmindegy mi a stílus neve, az is, hogy mennyi ideje gyakorlod. Utcán az ilyeneket, csak rettentően erősen limitálva lehet alkalmazni. A kidumálás vagy a futás, sokszor többet ér, mint a küzdelmi készség.
2020. aug. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
56%

"Utcai önvédelemre konkrétan semmi sem alkalmas. Ezer és ezer szituáció állhat fenn. Nem mindegy, hányan vannak, mekkora nagydarabok, van-e náluk fegyver, esetleg nálad van-e fegyver, a helyszínről el tudsz-e menekülni...stb. Boksz, mma, kungfu, ilyenolyan jutsu kempo, tökmindegy mi a stílus neve, az is, hogy mennyi ideje gyakorlod. Utcán az ilyeneket, csak rettentően erősen limitálva lehet alkalmazni. A kidumálás vagy a futás, sokszor többet ér, mint a küzdelmi készség."


Felejtsük már el ezt a f****sságot! Ahogy írtad, ezer és ezer szituáció állhat fenn. Ennek nagy százaléka olyan, ami ha elfajul, a boxon tanult küzdelmi tudás életet menthet. A fennmaradó esetekben meg valóban duma/egy bal egyenes után hátra arc és futás a tökéletes mód a megúszásra. Ha pedig olyan van, hogy 10 ninja szamurájkarddal körülvesz és a pénztárcád kérik, akkor odaadod nekik. Mert ebben a helyzetben nem tudsz tenni semmit. De ezt az ökörséget, hogy "uTcÁrA sEmMi nEm aLkAlMaS" hagyjuk már! Külön jó, hogy ezeket olyanok írják, akik vagy nem járnak semmire, vagy járnak valamire, mégse tudnak semmit. 1000 szituáció van, ahol a box életet ment, 1000 másik szituáció van, ahol duma ment életet, s megint 1000 másik szituáció van, amikor egy jobb egyenes után hátra arc és futás van, illetve 1000 olyan szitu van, amikor inkább odaadod az értékeid, mert az életed többet ér. Ennyi. Ezt tessék felfogni. És akárhogy nézem 4000 szituációból 3000-ben segít a box vagy valami értelmes harci stílus (küzdősport).

2020. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
Annyi okorseget olvastam itt, hogy az hihetetlen.. Azert gyerekek legyunk mar oszintek az utcai emberek 90%- nak vagy tobb, semmi kuzdosport multja nincs, igy azer kicsit tulfujjak sokan ezt a szaladj el meg dumald ki magad dolgot. Persze azer vannak olyan szituk ha tobben betalalnak , vagy kest fognak a torkodhoz ne emberkedj, de azer aki kuzdosportol csapjon oda es ne rezeljen mar be konyorgom.. Szerintetek egy drogos cigis alkoholista aki beled all mennyi kardioja es harci tudasa lesz? Semmi... Ezekkel azert kell vigyazni mert neki nem szamit az elete es aljas modon beled eresztheti az aids es injekcios tut pl vagy egy kisbicskat, nem azert mert megver:) Most kicsit nezzuk a kuzdosportokat:... Eleg sok helyen portaztam mar rendezvenyek, szorakozohelyek, es sok velemennyel ellentetben az utcai verekedesek 30%- at teszi ki az utes rugas( alloharc) es kb 70% szinte a testharc, vagy foldon dol el.. Aki a boxot ajanlja, teny hogy jol megtanulsz utni, de az utcan teljesen mas am. Ott nincs 12 uncias kesztyu ami megvedi a fejed a serulesektol, epp ezert 1-2 utes utan automatikusan jon a testharc, aminek az a kimenetele hogy az erosebb gyakorlottabb testharcos nyer. En lehet kicsit mashogy kozelitem meg, de a birkozas az egyik legjobb meg utcara is. Meg persze a habitus. Egyik roma volt kollegam birkozott tobb mint 10 evet, rengetegszer verekedett utcan, eletbe nem tanult uto stilust, csak sima birkoval ellenfele nem volt a kornyeken. Egy 110 kilos judo birkozo gep ellen azer nem olyan egyszeru am felallni boxolni:) Vagy kiutod 1 masodperc alatt, vagy veged.. Egyebkent kerdesedre a jitsu teljesen megallja a helyet onvedelemre igen. Az a lenyeg hogy fizikai kuzdelem legyen az edzeseken ellenalas. A Krav maga egyebkent szerintem mar csak kiegeszitesnek jo max onmagaban nem..
2020. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%

Az, hogy a szórakozóhelyen, a diszkóban, az egyik ecsetfejű plázamajom bele áll a másik kis girnyó arcába, és félméterről "dicsérgetik" egymás anyukáját, és utána kimennek az udvarra cicaharcolni, aminek a 102%-a pólóráncigálás, az nem utcai bunyó és még csak nem is harc. A diszkós/iskolás verekedések, az nem önvédelmi szitu. Innentől kezdve, tökmindegy ki mennyit és hol volt kidobó vagy portás, az irreleváns ebben a témában.


Az utcai bunyó egészen más, az ott kezdődik, mikor pl. ki akarnak rabolni, körbe állnak mondjuk négyen. Meg amikor előkerülnek az "eszközök". Akkor kell észnél lenni. Gyorsan döntést hozni és mérlegelni, hogy előkapod a sprayt vagy viperát, vagy ami nálad van (ha van nálad), vagy gyorsan állba vered az illetőt és elfutsz, vagy marad a kidumálás a higgadt lélekjelenléttel. Az önvédelem ott kezdődik, mikor a testi épségedet vagy az életedet kell megóvni, és egy ilyen szituból kijönni épségben (vagy minél kisebb sérüléssel).

Lovagi kor és gentleman módi már rég nincsen. Ha össze is pakolsz valakit teszem azt egy kocsmában, akkor ugyan örülhetsz, hogy hű de kemény vagy és elverted az illetőt. Ja.... egészen addig, míg az az illető össze nem szedi a spanjait, aztán elkapnak valahol. Onnantól kezdve pedig lehetsz te bokszoló, birkózó, szamurájanindzsaketrecraptor páran körben állnak és laposra agyalnak. Ezt kellene inkább felfogni!

Attól hogy valaki bokszol, muay thaiozik és lecsap egy ratyi pávagyereket a diszkóban, az utcai bunyó, az nem önvédelem. Az NULLA.

Arról nem is beszélve, hogy rengeteg küzdősport tudású emberke el lett már verve, ráadásul olyanok agyalták meg ezeket, akik nem is gyakoroltak küzdősportokat.

Teszem azt bokszolsz 3 éve, vagy 175 cm és 72 kg. Kemény vagy mi? Aztán mi van, ha egy 195 cm magas, 110 kg-os kopasz bakancsos futballhuligán köt beléd? Lehet, hogy nincs küzdősport múltja, de nem ijed meg egy pofontól. Az pedig rohadtul nem sokat számít semmit, hogy te az edző bácsival, a pontozó kesztyűn hogy gyakoroltad be a bal egyenest. Ott alaposan be vagy melegítve, van bandázs, 12 unciás kesztyű, fogvédő, fejvédő és így tovább. Boksz edzésen nem kapsz csupasz ököllel arcba ütést. Innentől kezdve a küzdősport edzéseken kifejlődött fájdalomtűrő küszöb, ebben a szituban vajmi keveset ér, nem mondom, hogy semmit. De nem sokat.


Persze jók a full contact sparringos edzések, többet érnek mint a formagyakorlatozós karate bohóckodások. Ugyanakkor a ring, tatami, szőnyeg az egy sport körülmény, az utca az más platform.

2020. aug. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!